bugün

samsunspor

bir 20 Ocak'ın daha hüzününün çöktüğü takımdır... Acısı aradan onlarca yıl geçse de geçmiyor o elim kazanın. ben daha küçücük çocuktum 89da. pek bir şey hatırlamıyorum kazaya dair ama yıllar geçse de o kazanın izlerinin silinmediğini hatırlıyorum şehrimizden ve şehrimizin insanlarından. Her daim buruk oldu bu yüzden bizim samsunspor sevgimiz. Kırmızı beyaz değildik artık, aynı zamanda siyahtık da. Mustafa Kemalli armamıza her baktığımızda o siyahı gördük, burulduk aldığımız galibiyetler Kırmızı beyazla nasıl Mustafa Kemal içindi ise, vatanın bağrında yatan bayrağa rengini veren evlatlarımız içindi ise siyahla Nuri Asanlar, Muzaffer badalıoğulları, Mete adanırlar ve sakat kalan futbolcularımız için oldu. Bir samsunlu için Mete sadece Mete Han'ın ismi değildir anlayacağınız, Mete Adanır'ın ismidir de aynı zamanda. gündelik hayatta artık çok kullanılmasa da muzaffer kelime olarak, kendimizi her muzaffer hissettiğimiz de yaşadığımız o duygu Badalıoğlu'nu da hatırlatır ve burar aynı zamanda.