bugün

entry'ler (191)

ben bulurum

ali ağaoğlu'nun "yaptım olacak" nidalarından sonra kemal kılıçtaroğlu'nun "ben bulurum" diyerek bu silsileyi devam ettirmesi durumudur. Bundan sonraki silsilede "ben s.kerim" demesini bekliyoruz.

not: ...... ben bulurum. bakın buldum. b.kumda mavi boncuk buldum.

yaşamaktan soğutan anlar

pazar günü mesai yapmak.

recep tayyip erdoğan öncesi türkiye

s.kimden farksızdı.

türbanlılara takan sozluk yazarı

sürekli türbanlılara sallayan, hatta bunu hakaret boyutuna taşıyan sözlük yazarıdır. yazıktır, acınası yazardır.
ne kadar çok sallarsa kendini o kadar laik hisseden, kendisini cumhuriyet bekçisi zanneden, cumhuriyeti, laikliği böyle koruyacağını düşünen aciz insandır.
bilmez ki atatürk bu ülkeyi kurtarırken başörtülüsü, köylüsü, işçisi, kürdü, türk'ü ile kurtardı.

müdür ile aynı odada çalışmak

rahatça oturamaz, rahatça konuşamaz, rahatça hareket edemezsiniz. ciddi bir yüz ifadesi takınmak zorundasınız. robot gibi olmalı gelecek direktiflere hazır olmalısınız.

köy olması gereken iller

başta izmir olmalı. her sene giderim izmir'e ve her sene gittiğimde gözüme daha bir eskimiş görünür. çarpık yapılaşma, dar sokaklar, kaldırımsız yollar... izmir.

sağlı sollu tokat yemek

sevgilinizden, kız arkadaşınızdan yediğiniz birinci tokatın etkisini üzerinden atamamışken, hatta kulağınızdaki çınlama ve yüzünüzdeki yanma henüz geçmemişken ikinci bir tokat ile iyice malafoş olma halidir. çok kötüdür. gurur, kalp ve minimum iç organlar parçalanmıştır. noluyoruz lan, ben nerdeyim diye kendinize sorular sormanız muhtemeldir.

bugün 11 aralık ve ben yine yalnızım

yalnızlığın tarih ile ifade ediliş biçimi. yine yalnızım.

müslüman değil aleviyiz

saygı duyulmalı. zorlanmamalıdır. netice itibari ile her koyun kendi bacağından asılır.

atatürkçülüğü chp li olmak sanan zihniyet

chp'ye oy verince kendini atatürkçü ilan eden ve chp dışındaki tüm parti seçmenlerini cumhuriyet düşmanı, laiklik karşıtı, radikal dinci, cemaatçi, gerici diye yaftalayan zihniyettir.

chp nin hayal ettiği halk modeli

chp'nin bugün güzide ülkemizde olmasını hayal ettiği halk tipidir.

* her türlü yiyiş kayışın anlayışla karşılandığı, içki tüketiminin avrupa'nın da üstünde olduğu, ahirette atatürk'e hesap vereceğini düşünen, biz aptalız chp ne derse doğrudur diyen, başörtüsünün el bezi yapıldığı bir halk tipidir.

bugünü güzel kılan şeyler

çalışmak zorunda olduğumuz cumartesi gününü güzel yapan şeylerdir.

* patronun gelip "bugünü tatil yaptım herkes evine" demesi.
* sevgilinin öğlen yemeğine davet etmesi.
* kar yağışı nedeni ile işyerlerinin okullar gibi tatil edilmesi.

sevişmek tat vermiyorsa yapılacak şeyler

hayatta sevişmek bile tat vermemeye başladığında yapılabilecek eylemlerdir.

* balık tutmak,
* kumda oynamak,
* hayatı yeniden sorgulamak,
* bahçe korkuluklarının üzerine oturmak vs.

sıkıyosa obama ya yumurta at

yaptıkları rezilliği hak, özgürlükler, demokrasi vs adına yapan öğrencilere söylenmesi gereken söz.
ırak'ın ırzına geçen, ortadoğu'nun anasını ağlatan amerika'nın bugünkü başkanına da özgürlükler, demokrasi, insak hakları vs adına aynı eylemi yapmalarının beklenmesidir. sıkıyosa tabi.

not: eylem sonunda münasip bir yerine amerika kıtası resmedilebilir.

gece kondu mahallesinde suşi satmak

bile bile lades diyen, batmayı kafasına koymuş girişimcinin yapacağı yatırımdır.

solcuların halka antipatik gelen davranışları

kendilerini halkta çok burjuva sınıfına sevdirmeye çalışmaları.

sevgilisinin geçmişini merak etmeyen kadın

dna'sı alınıp çoğaltılası kadındır.

sözlük yazarlarının keşkeleri

keşke bozmasaydım.

aşk bu değil

"aşkın gizemlerini gören kişi bir yanılsama ile değil gerçeğin ta kendisi ile karşılaşmış olur. kişi aşkın şekil almış haline (sevgiliye) değil aşka hizmet etmelidir. aşkın hizmetkarı olmalıdır. aşkın şekil almış haline değil." OSHO

erzincan

incitek fm isminde güzel bir radyosu olan şehir. bir de bu türküler eşliğinde izle erzincan'ı, yaşa, nefes al... bak o zaman erzincan nasıl iz bırakıyo zihninde.