bugün

düne kadar masada devlet kurtardığı günleri unutup; dönmek nasıl olur cümle aleme ispat etmiştir.

"Yalakalık yapıyorsanız layıkıyla yapın" diyerek cümle aleme ayar vermiştir, taşı gediğine koymuştur.
salih memecan gibi usta bir kalemin her zaman yaptığı eylem.

bakın adamın sadece tek bir köşesi tek bir karikatürü var.

ona karşı , postalcı chp nin uykusuz + penguen + leman + adı aklıma gelmeyen bir yığın kağıt israfı... uzar da gider. postalcı gazeleterden olan sözcü yü cumhuriyeti vs yi de ekleyin.

görüldüğü üzere tek bir köşe tek bir karikatür ile resmen 100 küsür sayfalık oluşumun yapamadığını yapıyor. hepsini perişan ediyor. lafı gediğine oturtuyor.

adamların tek derdi ötekileştirme zaten. anca zırlayın "cumhuriyet bizim , bas git yobaz!" diye. ne biz yobazız ne de cumhuriyet sizin. o kadar kolay yar etmeyiz cumhuriyeti israil mamamülü organizasyonlara.

cumhuriyetin sahibi 3-5 chp burjuvası değil halktır. o halk oy verirken bu gerginlik çıkartanlarada hesabını soracak. yine.
(bkz: dönem adamları)
(bkz: yalaka basın)
ilkokullu karikatüristin yazdığına çizdiğine değil kendisine gülmektir.
(bkz: taşı gediğine oturtmak sözünün yanlış kullanımları)
bu bana bir mizah anarşisti olan cem yılmaz'ın şu sözünü hatırlattı; ben o taşı öyle bir koyarım ki gedik olursun haberin olmaz.
kemalistlerin ayarını bozan ayardır. evet.
iLGiNÇ BiR DURUMdur. salih memecan ve taşı gediğine koymak. iki ibarenin aynı cümlede bir araya gelmesi gerçekten şaşırtıcıdır. acaba hangi zekayla koymuş o taşı birilerinin gediğine.
dindar kesim eleştirilince heheh hohoho höhöhö çok kimik ihihihi
laik olduğunu zanneden kesim eleştirilince tü kaka.

bu ülkede özgürlük var!

edit: yediğim eksilerden sonra özgürlüğün varlığına bir kaz daha iman ettim. onlarda özgür eksi verebilirler tabi.
senelerdir iktidarın taşşaklarını yaladığı için dindar kesimi eleştirildiği görülmemiştir. kör'lere duyurulur.
din-i bayramları hayvan boğazlama bayramlarına çevirenlerin alkışladığı sözde mizah anlayışıdır.
milli bayramı kendi partisinin bayramı sananlarca eleştirilen salih üstat hareketidir.

adam bayram kutlamaya değil chp mitingi yapmaya gelmiş.

olmuyor efendim. siz en iyisi 30 tane daha çakma solcu mizahı yapan dergicikler çıkartın , 30 tane daha sol-la-si-do gazetesi çıkartın. anca salihin 4 e 6 lık tek bir karikatürü ile başedebilirsiniz.
'mi acaba?' diye düşündüren karikatür.
her devrin adamı olmasından dolayıdır.

daha anlaşılır kılmak için edit: hükümet yalakasıdır.
bu mu şimdi ayar?

arkadaşım dini bayram adı üstünde; dine inanmayan kutlamaz o bayramı.

diğeri milli bayram; içinde vatan millet sevgisi olmayan kutlamaz, kutlamak istemez o bayramı.

ama tabii laikliği benimseyememiş, farklı inançlara saygı duymayı bilmeyenlerin böyle karikatürler çizerek dini bayramı kutlamayanları eleştirmesi normaldir.

kaw djer' in taşı salih memecan' a koyması gibi oldu da neyse.
bu seferde güldürmedi.

küçükken gülüyorduk evet ama soyadına. memecan nedir arkadaş? soyadım memecan olsa mahkeme kararıyla değiştiremezsem bile soyadı çotanak olan bir adamla evlenirim.*
göremeyeceğimiz durumdur. dünyada kaç tane daha muhalif olmayan, hatta çizdikleriyle iktidar yalakalığı yapan karikatürist var, merak ediyorum.
kendisini taşı gediğine koyan bir karikatürist olarak değil, iyi bir gazetede çizer olmak için iktidar taklacısı ,bir tip olarak hatırlayacağız.