bugün

benim sıklıkla yaparak eğlendiğim bir durum.
örneklemek gerekirse;
arkadaşım derse çağırmak için "toplanıyoruz." demişti. ben de "ama be tüfeklenmek istiyorum." dedim.
o iğrenç sessizliği tahmin edersiniz. *
- emaye tencere?
- no, you aren't tencere.
çok zevkli bir fiiliyattır. özellikle can sıkıntısına karşı bire birdir. hele o esprileri yaptığınızda karşıdaki insanların surat ifadeleri öyle bir şekilleniyor ki artı olarak ona da katıla katıla gülüyorsunuz. yalnız başına gülmenin bu kadar güzel olacağını hiç tahmin etmemiştim, diyorsunuz içinizden. geçenlerde arkadaşın dükkanına gittim. içeriye bir müşteri girdi. ben yine soğuk espri modunda can sıkıntımı gidermenin yollarını ararken o müşteri benim sapağım oldu. suratına bakıp sakince şöyle dedim:

-seni gözüm bi yerden ısırıyo ammaaa... canın yanmıyo di mi? * *
espri yapanın değil de karşıdakinin salaklığıdır o. o salak kişi salakça anlamışsa espriyi yapanın bir suçu yoktur.
her "boş" lafından sonra "hayır, arçelik" demek mesela. hep yaparım bunu ben. hoş oluyor.*
kişinin neşe pıtırcığı olduğu zamanlarda enerjisini nereye harcayacağını bilmeden yaptığı ve çevreye pozitif enerji yaydığı durumdur. somurtkan vatandaşlarımız içinse çekilmez bir çiledir.