bugün

araştırmalara konu olması gereken özellikle ülkemizde kendini gösteren zeka seviyesidir.

bilmiyorum fazla başka ülkelerde böyle mi? ya da her ülke böylede ben yanlış mı biliyorum?

bir orantıdır gidiyor sahile indikçe. ne kadar yaklaştıkça zeka seviyesi o kadar düşüyor. bakın üniversite sınavlarına en iyiler iç anadoludan çıkıyor.

gerçi genç partiye oy veren izmirliler araştırmaya gerek duymadan zeka seviyelerini gösteriyorlar ya neyse.

muhtemelen denizin insanı rahatlatan etkisinden meydana geliyordur bu. tamam insanı rahatlatıyor ama zekayı geliştirmiyor. insan hep mal kalıyor hep atatürkçü kalıyor.
kırsal kesimlerde organik besinlerin çokluğu, havanın daha temiz olması, trafik ya da eğlence merkezlerinin gürültüsünün daha az olması vb. birçok sebeple olabilecek bir durumdur.
su altından entry girebilme başarısına sahip tatlı su balıklarının iddiasıdır.
yanlış bir önermedir, söz gelimi kıyılarda sofralarda genelde balık bulunur ve deniz ürünlerinde bulunan fosfat ve potasyum beyin gelişimnde son derece etkilidir.
insanın bu sözleri duydukça "sanki kendisi uzayda doğmuş, pezevenk" diyesi geliyor...
rakım'ın etkisi olabilir.
--spoiler--
aldım zeka ölçer metreyi, sahil sahil dolaştım, her gördüğümün zekasını ölçtüm lan, harbi öyleymiş, şok oldum.
--spoiler--
(bkz: lazlarin kafasinin 12 den sonra basmasi)
bu azalan zeka seviyesini ölçen zekasız akp taraftarı ise bu analiz yanlıştır.
balık hafızalı birinin ortaya attığı çocuksu iddia.
(bkz: yavan mizah anlayışı)
iç kesimlere gidildikçe artan mallık seviyesi ile doğru orantılıdır. iç kesimlerdeki mallık arttıkça sahil kesimindeki zeka seviyesi de artar. Matematiksel hesaba da ihtiyaç yoktur. Yapılan tercihlerdeki bilinç göz önüne alınırsa başlıktaki önermenin ne kadar gerzekçe olduğu ortaya çıkacaktır.
sahillere indikçe insanlarin güleryüzlü insanlarin sayilari artiyor. keske bütün ülke sahil kiyisinda olsada herkes böyle olsa. zeka seviyesiyse, mal? ve atatürkçü? benzetmeler baya zekice masallah zeka küpü paçalarindan akiyor mübarek.

(bkz: biraz deniz havasi alip gel)
(bkz: yazları plaja alınmayan yazar feryatları)
bu sahil kesiminin atatürkçü kalması orospu çocuğu kalmasından iyidir.
(bkz: öğleden sonraya endeksli beyinler)
(bkz: ölçtün mü lan). gel yarıştıralım madem kaç kişi çıkmış okumuş bizden sizden kaç kişi çıkmış. en kötü kendi ıq muzu yarıştıralım. ben sahil kıyısında yaşıyorum en batıda hemde.
dağlara çıkıldıkça hiç yükselmeyen zeka seviyesidir.
bu yüzden referandumda sahil kesimi hayır dedi değil mi ?
o yüzden izmir, denizli, aydın ve benzeri iller lys gibi sınavlarda en baba ortalamalara sahip oluyor değil mi? Bu sınavlarda başarılı olmak için gerizekalı olmak gerekiyormuş demekki. Bir tarafına zeka ölçüm cihazı takıp bölge bölge gezen kişiden öğrendim ben bunu.
' ne yapayım da izmir' e çamur atayım ? ' sorusuya hareket eden zihniyetlerin yeni iddiasıdır.
--spoiler--
Yalova’yı sırasıyla Kayseri, Aydın, Karaman, Denizli, Ankara, Nevşehir, Kırşehir, Antalya ve Mersin takip etti.
--spoiler--

Bu 2010 ygs iller sıralamasıdır. Çıkar iç anadoluyu içinden, ne yaptı?

Son üç il ise Şırnak, Ardahan ve Hakkari.

Herkesin bir düşüncesi mevcut. Bunları söylemekte de serbest. Fakat söylediğinin doğru olduğunu savunabilmek için delil gerek. Buyrun tam tersi için delilim.

Popomuzdan uydurmayalım. Araştırmacı olalım.
(bkz: genç parti nin izmir de yüzde 17 oy alması)
zeka; bilgi, gözlem ve deneyimlerle donanmış, evrensel değerlere tabi bir aklın rasyonel kullanımında çok etkin ve yapıcı bir görev üstlenir. ancak, tek başına kaldığında, insanları, şark kurnazlığı tabir edilen bir duruma sürükleme eğilimindedir. şark kurnazlarının cirit attığı yerlerde; ahlaki, insani ve kültürel değerlerde çöküntüler baş gösterir. toplumsal nitelik değil bireysel nicelik gelişimleri gözlenir.

- sahillere inildikçe yeşillik çoğalır.
- yeşilliğin bol olduğu yerde oksijen artar.
- oksijen arttıkça beyin hücreleri daha randımanlı çalışmaya başlar.
- beyin hücreleri randımanlı çalışan insanlar, akıllıca kararlar verirler.
- akıllıca kararların verildiği yerlerde işler sağlıklı yürür.
- işlerin sağlıklı yürüdüğü yerlerde, sanayileşme ve kentleşme çağın gereklerine uygun olarak gelişir.
- çağın gereklerine uygun olarak gelişen kentlerde sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler ön plana çıkar.
- sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlerin ön plana çıktığı kentler, kendi kültürlerini geliştirir ve markalaşırlar.
- markalaşan kentlere sahip ülkeler medeniyetlerin yaratıcısı olurlar.
çok göç almaya başladı...*