bugün

nereye kadar aldatmayacağını, hangi noktada aldatabileceğini bilen ama bunu kendine bile itiraf etmekten kaçan, sadık rolünü içselleştirmiş insanlar tanıdım;

"insanlar..."dedim fısıldayarak."taşırlar insanları.
kundaktayken, tabuttayken. hep taşıyacak birileri olur. bazıları
dostluktan, bazıları cepteki paradan, bazıları da içinde bulundukları sistem
bir gün onlara da taşınma sırasının geleceğini söylediği için, taşırlar insanı''
aldatmaya fırsat bulamamış sevgili vardır.
sadık kız kısmı yoktur. Her an tekmeleyebilir. Gram güven olmaz.
yanlış bir önermedir, gayette vardır. Doyumsuz insan vardır hayatta, hep daha fazlasını isteyen.
sadık sevgili vardır; olanlar bizi bulmaz.
sevgilinin sadakati, sevgiliden çok, ondan sadakat bekleyen partnerinin tutum ve davranışlarına bağlı olarak şekillenir. partnerine tutkuyla bağlı bir kadın veya erkek, onu asla aldatmaz!

'erich fromm/sevme sanatı'
her zaman biri diğerinden daha çok sever sevdiceğini...
vardır. zaten de salaktır ve aldatılmaya terkedilmeye mahkumdur herzaman.
sadık köpek vardır.
sadık sevgili yoktur: iyi yalanlar vardır.
çok votka vardır şeklinde tamamlanacak rus atasözüdür. aşırı alkol düşünmeye engeldir. düşünmeden sadakati insan sağlayamaz.
belkide o , sevgiliyi sadık olmaktan siz çıkartıyorsunuzdur. bir de bu yönden bakmak lazım.
Vardır köpek gibi sadık olurlar ama kullanmayı bilmeyen insanlara düştükten sonra anlarlar ki sadık olduğunda kaşrılık alamıyormuşsun oyüzdende bundan vazgeçerler onların yaptıklarını yaparlar , yani yoksa sadık insan çoktur herkes ilk aşklarına nasıl sadık olmuşlardır , ki zamanla bu zübbeliğe dönüşür. Bu zübbelerde sadık insanları zübbe eder böyle böyle off dünya çok kötü .
sadık sevgili yoktur çok para vardır, lüks araba vardır, iki katlı villa vardır...
aşık olduğu kişi değişir, yılda 30 kilo alıp bütün gün aburcubur tüketen bir yaratığa dönüşür de uyarılarını dikkata almazsa sadık olmanın takdir görmeyeceği durumlardandır.
insanı kocası bile aldattıktan sonra sevgiliye güvenilmez bu devirde.