bugün

(bkz: akp nin iktidar olmasi)
satsan 50 miyon etmeyecek cep telefonu icin universiteye giden genci trenden atip oldurmek (bkz: kapkac)
yer : bursa
üç üniversite öğrencisi evde sıkkın bıkkın etrafa bakınırken birisinin aklına dahiyane (!)bir fikir gelir ve yanında oturan arkadaşına akvaryumu göstererek "- sen bu japon balığını yiyemessin " der . arkadaşıysa " - ben o balığı yersem sen ne yapacaksın " der . bende 2 haftadır suyunu değiştirmediğimiz akvaryumun suyundan 1 bardak içeceğim der .
hiç bir şeyden habersiz televizyona bakan diğer kişiye de bir şey yapması gerektiği söylenir . ortamın gazından olsa gerek o kişiye de bir avuç balık yemi yemesi kararı ortaklaşa ,zorda olsa , verilir .
iddayı ortaya atan kişi ilk olarak akvaryumdaki japon cinsi balığı bir kerede mideye yuvarlar . ikinci kişi bir bardak akvaryum suyunu içer ve son olarakta ortamın safı bir avuç balık yemini bir güzel yer .
gecenin ilerleyen vakitlerinde hastaneye gidilir ...
kyk'dan yurt başvurusu yapılacaktır. üniversite adını yazınca otomatik olarak açılması gereken bölüm adları açılmaz. lyla sorunun kaynağına inmek için verilen numarayı arar. neyse efenim, çeşitli bağlantılar, ses kayıtları falan derken sonunda bir canlıyla konuşma fırsatı yakalar. ve beyan eder derdini;

+ iyi günler yurt başvurusu yapmak istiyorum ama sitede bi sorun var sanırım bi kaç sorum olucaktı
- evet sor
+ şimdi üniversite adını yazıyorum ama bölüm adları gelmiyo nerden nasıl seçicem ben bunu?
- nasıl gelmez ya? ben yapınca geliyo?
+ eee... yani ben de aslında onu sormak için aradım
- hmm.. demek ki bi yerlerde yanlış yapıyosun sen
+ (hassktir yaa) tamam işte ben de onu sorm... ama neyse şunu sorayım. bu program firefox için uyumlu mu? explorer'dan açamıyorum ben.
- ya kardeşim sen niye uğraşıyosun ki? internetten yapacan işte!!
+ (allah ım naptım ben) yapamadığım için size soruyorum ya ben de!
- e ben yapınca oluyo, sende bi sorun var demek ki..
+ (ühü) ya beyfendi ben de o sorunu öğrenmek istiyorum zaten. uyumlu olan hangisi? napmam lazım bilgi alıcam ben...
- bak birader.. bilgisayarla yapacan sen onu. bana sorma anlamam ben, burdan yapınca oluyo işte...
+ ama bi dakk...
- hadi iyi günler!!
+ ya bi san... (dııt dıııt)
Dünya çapında hızlı internet (DSL - Digital Subscriber Line) bağlantısı abonesi 150 milyonu geçti. Türkiyede 2004 yılında başlayan DSL altyapısı Dünyada 2 yılda ilk 20ye girdi. Geçtiğimiz 12 ay içinde Türkiye DSL abonesi artışında yüzde 190 büyüme oranıyla dünya sıralamasında ikinci oldu. DSL Forum sitesinde yapılan yorumda Türkiyenin büyümesinin dikkat çekici olduğunu belirtiyor. Türkiyenin de toplantılarını burada düzenlenmesini arzuladığı ve bu yönde kulis yaptığı Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) verileri Türkiyenin en pahalı hızlı internet servisine sahip olduğunu gösteriyor. Hızlı interneti en fazla kullanan 15 ülke 100KB erişim için 2,2 dolar ödeme yaparken Türkiyede bu rakam 12,348 dolar. Doların yükselişinden kaynaklanan döviz bazlı fiyat düşüşüne rağmen Türkiye hala dünyadan 6 kat pahalı.

işte karşılaştırmalar
http://img208.imageshack....g208/5097/internet7cj.jpg
ailelerin birbirine bağlılığı.
milyon dolarlarca dış borcumuz varken, ülkenin en önemli ve tarihi caddelesi olan istiklal in arnavut kaldırımlı taşlarını sökerek uzak doğudan trilyonlarca para harcayıp getirdikleri granitlerle döşemek.bu yetmiyormuş gibi bir kaç ay sonra onları da söküp türk granitleriyle döşemek,aylarca sürecek açık bir inşaat alanı yaratmak ve utanmadan övünürcesine 'istiklal caddesi türk granitlerine kavuşuyor' diyebilmek.hangi vatanını seven insan bunu yapar, yaptırır, buna göz yumabilir!
Alkollü durumda TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin;
süper fm'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve Otoyol da göbek atmaya başlaması üzerine 5 kişiden 3'ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü başka bir ülkede görülebileceğini düşünmediğim bir ölüm şekli
istanbul büyük şehir belediyesinin yaptırdığı bez afişte, kırk yıllık "saniye" kelimesinin "sanniye" ile değişmesi. aslan belediyemiz, yaşa varol dedirten olay.

http://img325.imageshack....g325/3568/grnt040b9vu.jpg
bir başbakanın bir vatandaşa ananı da al git burdan demesi.
(bkz: ısrarla siyasi entry girmek)

bir zamanlar yayınlanan gelin kaynana (!) yarışmaları. Gerçi artık bu sektörü dünyaya kazandırmış durumdayız ama yine de öncü ülke olarak başı çekmekteyiz.

(bkz: ekmegiyle yemegini denk getirmek)
istanbul deniz otobüsü bir seferinde mikrofon arıza yapar. konuşan kişi kabasakal gibi kabanın önde gideni bir ses tonuyla;
-cııızıııtırt cıızzzııttt çalışmıyor lan bu?
-* * şu anda kadıköy bostancı seferini yapacaz. * cep telefonlarınızı kapatın.*
sabahlara kadar entry girmek.
tutması için 2 katlı bir binanın terasından güreşçi kardeşine ''güreşçidir tutar '' diye mırıldanarak 2 kapılı, no-frost, r22 gazı kullanılmayan doğa dostu, az yakar cok soğutur bir buzdolabını atması.
tatil için gittiği yerde adamın bana yan baktı diye turist dövmesi,akabinde polisin gelmesi,adamın karakolda milletvekili bi yakınını arayıp elini kolunu sallaya sallaya,üstüne bide polislerin özür dilemesi ile serbest kalması...
miili eğitim bakanının oglunun barajı gecememesi.
uzun saçlı bir öğretim görevlisinin öğrenciler tarafından tartaklanması,
konservatuar ve güzel sanatlar öğrencilerine baltalarla satırlarla saldırılması gibi şeyler.
marksistim diyen adamların türk ırkına savaş açması..

(bkz: bir türkiye gerçeği olarak kürtler)
dogu anadoluda bi yerde bi koyunun dagdan atlaması ve diger sürüdeki kuzuların onu takip edip atlaması.bu haber bi ara google da en cok aranan haberdi..
ilker yasin gibi bir spiker.
- sayın seyirciler alpay arka bacağından sakatlanıp sahayı terk ediyor.*
(bkz: bunu yapan türktür dedirten olaylar)
trafikte seyreden ambulansın peşine 4lü flaşörlerini yakmak suretiyle takılan onlarca arabanın;
- ulan ne çok seveni varmış adamın. şeklinde düşüncelere yol açması
gürültü yapan komşuyu, yukarı çıkıp rica etmek yerine sopayı tavana vurmak suretiyle uyarmak.*
kiremit tozundan kırmızı biber yapmak
(bkz: bu gün git yarın gel)
(bkz: kanun hükmünde kararname)