bugün

(bkz: turgut ozal)
ilk entrysi ben olayım dediğim yazar. şimdiye kadar adaşına rastlanmmamıştır. mahsuniboizzetalişanözcan gibi beşi bir yerde arabesk grubunu hazmedebildiği gibi, mauro picotto, coldplay, john zorn gibi müzik olgularını aynı playlistde çalıp dinleyebilen, bulunduğu rahtsız tavırın yanında belki perfection idolejisindendir belki değil, sürekli, her zaman, her daim, her an şanssız olan, mayıs aylarını kola kutusunun içine düşen bir hamamböceği gibi (nerden geldi bilmiorum aklıma kola kutusunun içine düşen hamamböceği lakin kendilerinin ne hissedeceğini de bilmediimden bu benzetmeyi burada bitiriyorum.) genellikle melankolik, pessimist, çoğunlukla depresyonda geçiren ve bu doğa olayına mayıs sendromu ismini takan, yarı dolu bir bardağa baktığında "ulan bu bardağın içindekinin su olduğunu nereden bilioruz" diyip içen ve "bardak boş" diyen millet ulan bu tetris ne güzel oyun derken internette sörf yapan, fallara kalmış bir geleceği olan, ama fallara inanmayan, üzerinde denenen yüzlerce voodoo büyüsünün işe yaramamasıyla atağa kalkan büyücüleri yeni büyüler bulmaya teşvik eden, okuduğu okulda kimi kimsesi kalmamış, "elbet bir gün o da göçüp gider bu diyarlardan" temennisinde bulunulan, hiçbir şeyin altında kalmayıp, doğaüstü bir ikna kabiliyeti olan, tartıştığı her konudan kendisini haklı çıkarabilen, narsist olmayan ancak megaloman olan, ama arada diğer insanları da düşünüp ayarını veren, allah sonunu hayır etsin dediğim şahsiyet.
- hoş geldin
- hoş bulduk
sağlam bir nicke sahip ikinci nesil çaylak yazar.
sözlüğün en uzun nickine sahip, parlak fikirleri olan 1-2 entryini okuduğum, hoşgeldin yazarı.
gordugum en manasiz nicklerden biri. kanunun temelini esas alinarak verilen bir karar bir insani nasil tanimlayabilir. belki benim hayalgucumun eksikligidir ama bu sozle zuhurumda canlanan sadece elinde bir ferman ile ebleg ebleg siritan bir yeniceri bozmasi.
sözlüğün en ilgi çekici en tebessüm ettirici nickidir. bir diğeri için
(bkz: benden yazar olmaz)
nickini her okudugumda mühür kimdeyse süleymen odur sözünü aklıma getiren,gelecek vadeden yazar.
üniversitelerimizin bazı bölümlerinde *, gelmesi muhtemel sınav sorusu *... herkes bilir. * * *
ikinci nesil yazarlardan olup sözlükte bugün kü birkaç entrysiyle dikkat çekmiş yazardır.
(#458581) entrysine bir anlam veremediğim (#458593)entrysine de güzel düşünmüşsün dediğim yazar. hoşgeldin
olası fotograf kariyerimi derinden sarsmış yazardır kendileri *..
bana ayar vermeye çalışmaya devam ettiği takdirde,kendisi hakkında bildiğim ve sözlük'ü sarsacak sırları açığa vurmak zorunda kalacağım yazar..
insanları pek iyi tahlil ettiğini zanneden yazar..başarısız tahlillerinin kanıtı,kişilerin beklentileri konusunda atıp tutması,kendisi tarafından takdir edilmenin önem arz ettiğini sanmasıdır..
başarısız tahlillerinde ısrar eden yazar..zira,dikkat çekme gibi bir çabam olduğunu öne sürüp,kendisi ilk olarak benim nickimin altına manasız entryler girmeye başlamıştır..kimin dikkat çekmeye çalıştığı aşikardır..tahminimce rahatsızdır,kişilere savaş açarak ilgiyi canlı tutmaya ve kendini unutturmamaya çalışmaktadır..sözkonusu ilgiyi,girdiği entrylerle canlı tutmasına imkan olmadığı için böyle yollara başvurduğunu tahmin ettiğim yazardır..
artık şahsıma iftirada da bulunmaya başlamış yazardır kendileri,pestir!!!
Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer'in laik düzeni koruma yolunda sıklıkla veto edip çankaya'dan gönderdiği hukuki özelliği olan kurallardır.
çook uzun bir zaman sözlükten uzak kalmış sevgili şahsiyet. sözlüğe dönmesinin diğer yazarlar üzerindeki baskısının gayet farkındadır. ama yazarlar çok endişelenmemeleri gerektiğinin farkında değildirler. an itibariyle kendi kendine daha soft entryler yazacağına dair yemin etmiştir. ama ben onun yeminlerine inanmam.
fazlaca suiistimale yol açan, aslında karar alınmasında ivedilik arz eden ve millet meclisinin onayına sunulması için çok önem arz etmeyen konularda yasama organının kullanabileceği yoldur; fakat, hep olduğu gibi bu da koltuk sevdalılarının elinde heba olup gitmekte, tartışmaya zemin hazırlar hâle gelmektedir.
rahmetli Turgut Özal'ın marifetiydi sanırım,
maksat rahat at koşturmak!
pms döneminde kendisi kızdırılmamalıdır...
uzun zamandır pms* olmamıştır. evet kurudum lan. fesüphanallah*
Türkiye Büyük Millet Meclisinin bir kanunla yetki vermesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından yetki kanunu çerçevesinde belli konuları düzenlemek amacıyla çıkarılan yazılı hukuk kurallarıdır. Bunlar tıpkı kanunlar gibi resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girerler.
entrylerinden sürekli gerilim halinde olduğunu düşündüğüm yazar... sevgili yokluğu kaynaklı sanırım...
kendisiyle 1-2 kelam edilmeden hakkında ahkam kesilmemesi gereken yazar. aslında kendisiyle ilgili asla ahkam kesilmemesi gereken yazardır ki kendisi etiketlenmekten hiç haz etmez. öyle ki aldığı kıyafetlerin etiketlerini söker, öyle giyer. *
kendisi hakkında en şaştığım şudur ki; nasıl oluyor da bu kadar güzel yazılar yazan bir yazar hakettiği ilgiyi görmez. ah pardon biz genellikle doğru söyleyenleri sevmiyorduk, unutmuşum.
son olarak; hocam entrylerinin hastayız *
zirveyi beğenmeyen yazardır. ama zirveye tüm gücüyle destek de olmuştur.

geldiği için teşekkürlerdir.

(bkz: alsancak da icmeyen olsun zirvesi)
alsancak da içmeyen ölsün zirvesi nin bir anlamda huysuzu olmuştur. onu ikna etmek için dil dökmüşümdür ama işe yaradı mı bilmemekteyim. yine de tanıştığımız için memnun oldum.