bugün

Amk bu mallar okusa nolacak.
Görmediği şeye inanıyor.
Beyni olsa inanır mı.
Okumasına gerek yok. inandığı dinin emrettiği gibi erkeğe köle olup çocuk doğursun başka işi ne.
"""Bu topraklar Allah’ın izniyle aslına dönecektir. Burası Robert’te okuyanların değil, bu milletin topraklarıdır. Kudüs, Mekke, Medine adına bu millet burada bin yıldır bekçilik yapıyor. """

amk manyağı bu toprakların aslını ne sanıyor ki? 1000 seneden önce yok muydu buralar, dutluk muydu hep? elin arabı için neden bekçilik yapacakmışız ki? robertte okuyanların degil de imam hatiplerde okuyanların mı olsun memleket? bu ülkede yaşayan herkesi kendi inancından saymak aptallığı hâlâ var mı lan? siktirgit o zaman mekkeye kudüse, ne duruyorsun? çok istediğin şeriat afganistanda var, gitsene götün yiyorsa! yalancı yobazlar, provokatör pislikler sizi!

90 yıllık laik baskı demişsin de, o savunduğun kizlar, 90 yıl önce bırak okula gitmeyi, insandan bile sayılmıyordu. beğenmediğin laik sistem kadına insan degeri verdi.
islami hassasiyeti olup okula gidemeyenler (!) kim ? Şaka mı ya bu? (bkz: yallah arabistana)
görsel
ikiye bölünmüş cahil hayalidir.

bu malların kafasının yarısı idealize edilmiş bir geçmişte yaşar. öyle bir geçmişin yaşanmamış olmasının bir önemi yoktur. mesela bizim kültürümüzde üniversiteye karşılık gelecek bir kurum yoktur. şimdi medrese filan demeyin, kendi döneminin en üst öğretim kurumu olması dışında işlev açısından üniversiteden çok farklıdır medrese. bu konuda ekmelettin ihsanoğlu yazacaktım ama o da cumhurbaşkanlığına aday olunca bolca karalandı, halbuki islam da eğitim denilince en önemli çalışmalara imza atmış hocalardandır.

neyse efendim, bu malların kafalarının diğer yarısı da kendileri pek kabul etmese de moderndir. yani öyle deveye binmezler, kendi çocukları da komşularının çocuğu kadar eğitim alsın isterler filan. işte burada süper bir ironi ortaya çıkar:

kızlara özel üniversite.

lan dangalak, sen üniversite kavramına o kadar yabancısın ki universitas-evrensellik- kelimesini sadece bir kılıf olarak görüyorsun, o yüzden de kafaca aydınlanma dönemine bile geçmemişsin. bu zekaya ve anlayışa sahip adamın planlayacağı en komplike yapı da çüklülerin giremeyeceği üniversite olurdu, şaşırtmadın.
(bkz: yallah arabistana)
Artık o kadar bıktırdı ki bu tarz şeyler. Midemi bulandiriyor sadece baska bir sey değil. Takilmamiz,odaklanmamiz gereken o kadar cok sey varken bizim hala uçkur odaklı dusunmemiz komik ve acınası.