bugün

sabri'nin afrikalı bir akrabasının uludağ sözlük yazar kadrosuna olası bir çemkirişi.

"sen var sabri'yle dalga geçmek, ama onun kadar adam olamamak."

edit: başlık başımakalmış, çok mutluyum. mr sdl'ye selam olsun.
sabrinin afrikalı bir akrabasının değil fenerbahçeli bir futbolseverin bazılarını rahatsız eden acı ama gerçek bir itirafı.
(bkz: ben var bu başlığa çok gülmek)
sabri hem galatasaray da istikrarlı bir şekilde futbol oynamak hemde yarım saat kadar aynı ortamda gözlemlediğim kadarıyla efendi bir anadolu çocuğu olmak.
haklıya hakkını teslim etmek gerekir. burda yavşak yavşak başlıkları görünce hak vermemek elde değil sn. başlık sahibine. ulan godoşlar o beğenmediğiniz adam sizi sikine bile takmaz. gelmişsiniz burda yok sabri aşağı yok sabri yukarı. önce onun kadar kariyerli olun sonra ona bok atın. kapçuk ağızlılar sizi.

tanım: bir başka deyişle, kedi uzanamdığı ciğere mundar dermiş. işte ondan.
türkçe öğrenmeye çalışan birisinin kurabileceği bir cümle.

(bkz: ben geçmek dalga olmak adam)
(bkz: sabri nin genç hayranları isyanlarda)
adam olmak eşittir çok para kazanmak zihniyetinin kuruğu cümle. parayla sadece zengin olunur. zengin olunca ise kendini mal gibi satan bazı kadınlarla beraber olabilirsin tabii ki ama bu insanın kendine olan saygısını bitirir.

"eğer parayla adam olunsaydı emre olurdu." demek isterdim ama sustum. hazımsızlık olarak algılanmasın diye.
sabri ile dalga geçilmesinin en büyük nedenidir. adam kaç tane teknik direktör değiştirdi şimdiye kadar, hangisi kesti. uğur uğur dedik, bak uğur da geldi ama o da kesemiyor. üstelik sağ bek bu adamın gerçek mevkisi değil.
bu cümleyi kuran kişinin sabri ile alakalı mizahi, esprili, yer yer dalga geçer tarzda entry giren her yazarı tanıdığını anladığımız cümleleşememiş söz öbeğidir.
yapıyor olduğun işi iyi yapıyor olmana rağmen, yaptığın iş sabri'nin işi kadar para ve şöhret kazandıran bir iş değilse sabri'yi eleştiremezsin demek istiyor bu haykırış.

sabri sahada anlamsız işler yapsa da saçmasapan demeçler verse de vurduğu şutların yarısı tribüne gitse de saç stili götüme benziyor olsa da mesela ve bunların hepsi bana göreyse de aynı kaba sıçmadığım için sabri'yle dalga geçemeyecekmişim.

afrika'da nasıldır bu işler bilmiyorum, ama sabri nin kaleyi düşünmesi benim mizah anlayışıma uygun oldukça.

bu kafayla sabri'yi sadece nba oyuncuları, iso ilk 500 şirketleri sahipleri, tiger woods ve venüs ve serena williams kardeşler eleştirebilir.
Adam olmayı sadece kazanılan para ile ilişkilendirebilen bir insanın kurabileceği cümle. Bunun yanında "zengin bir para babasının çocuğu sabri ile dalga geçebilir" anlamına ulaşılabilecek açıklamalar içermektedir.

- hey ahbap! sen nerelere takılıyorsun?
* reina, sortie, suada vs..
- oooo. Sabri'yi geçmişsin!
(bkz: ben adamım ama sabri hala aynı sabri)
+ulan sabri herkes seninle dalga geçiyor, ne iş?
-olm hiçbiri benim kadar adam olamamak.
oh be ne güzel memleket sabri gibi bir kariyerimiz olmadığı için onu eleştiremezmişiz. tamam kardeşim bundan sonra kimse aydın doğana falan bulaşmasın mazallah denizde kum adamda para, * *
kendini paradan değersiz sanan yazar arkadaşlarım, para ne kültür, ne vicdan, ne inanç, ne sevgi, hangisini kazandırır insana veya hangisini satın alabilir başkasından.
(bkz: parayla adam olmak)
(bkz: #1320571)
(bkz: Ulan ne Sabriymiş sözlüğü rezerve etti)
(bkz: #6053813)