bugün

diğer insanlar mışıl mışıl uyurken, zor gelendir.
(bkz: ölsen daha iyi)
hiç uyumadan işe ya da okula gitmekten daha iyidir.
hiç yatmayıp gitmek daha iyi olur.
Adam Allah(cc) emrine itaat etmek icin uyanmaz, ama su 3 gunluk dunyanin keyfi icin uyanir. Sen sabah namazina kalkmadiktan sonra, istedigin halti ye.

Tanim: Nefse zor gelendir.
mesai saati sabahın köründe başlıyorsa yapılması uygun olan bir durumdur.
(bkz: gecenin köründe işe gitmek)
bir süredir dahil olduğum grup . sabahın 7 sinde kalkıyorum ulan ! ve klasik sözümü veriyorum kendime . "bu akşam erkenden yatacağım" . kendime yalan söylüyorum sözlükcüm
iş bulamayan bünyelerin gıpta ettiğidir.
baş ağrıtan, sinir bozan durumdur.
Sabah körü işe gitmek gerçekten zordur. insanı sinir eder. En verimli olunabilecek saatler 10 ile 11 arası iken sabahın köründe işe gitme zorunluluğu tamamen saçmalıktır. Sabah sekizde işe gitmek bir şey ifade etmemektedir ancak patron kişisi için bu vazgeçilmezdir. Oysa sabah sekizde işe giden insan çalışmaz, uyur, kahve içer, internette gezinir yani her durumda 10'da işe başlar. Beyhudedir, yazıktır.
hele bir de pazar günü ev taşımışsan ertesi gün işe gitmek en büyük zulümdür. insan hiç bir eklem yerini ağrısız kıpırdatamaz mı?

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
her sabah başıma gelen hadise; o kadar üniversite mezunu olup işsiz gezenleri ve atanamayan o kadar öğretmeni görüp bildikten sonra gidebilecek bir işimin olması küfür değil şükür ettiriyor.
Eski zamanlarda köleler bile bu kadar erken saatte kalkmazdı düşünüyorum.
kafa isi yapan insanlarin en az 8 de uyanmasi gerekir. 6:30 nedir lan?
saat calınca okkalı bir küfür, sabah olduğuna inanama, değişik vucut bölgelerindeki kaşınma hissini giderme. 30 saniye dünya edebiyatı ve tarihdeki çalışanların ne zülüm çektikleri üzerine edebi düşüncelerle harmanlanmış sessiz yorumlar. o ilk hareketle yataktan kalkıtığında gerisi corap söküğü gibi geliyor.
akşam uyumak için işten gelmektir.
ilk 2 dakika ızdırap versede sonra açılıyor insan. hataa bu sabah kalkınca işe gider gitmez masaya kafayı vurup uyurum dedim ama şimdi hiç uyuyasım yok.
şu an bildiğin ızdırabını yaşadığım durumdur. hayır işe niye sabah gidiliyor? öğlen gidilsin geceye kadar çalışılsın arkadaş. razıyım ben buna vallahi ya.
hınısını hımını diye diye yola çıkmaktır.
kim bulmuş lan erkenden kalkıp işe gidilcek kuralını.
Izdırabını s*kim hayat hiç çekilmiyorsun,
yahu bir de şu servisçi adam çok suratsız kaba piskik adi oç görünce daha çok keyfim kaçıyor.
Müslümana gavur eziyeti.
sabahin korunde gidip aksam ustu donmek ve yarin tekrar calisabilmek icin dinlenmekten baska bisey yapamamak. e be cayina tuz kattiklarim gelin ezelim su sistemi, ya butun omrumuz calismaya gidiyo 8 de git 15 te don insan evladi gibi bune boyle.
işkencedir.
görsel