bugün

yazarın uyku denen lanet şeyden payına düşeni almamış olmamasıdır.
elinin köründe girmekten iyidir.
rüyada görülmüş olmalıdır ki yapılıyodur.
yalnızlık hissettiğinizin dik alasıdır. ama güzel bir duygudur.
çok anlamsız bir hareket. hiç işi gücü yok mu bu insanların?
çok duygulu bir olaydır. sözlük durgundur 100 kişinin birden sol frameyi yenileyip durduğu düşüncesi akla gelir ki siz öyle yapıyorsunuzdur.

en azından bu başlığı görünce tek değilim dedim!
an itibariyle ben dahil 68 kişinin yaptığı eylem, tabi bilgisayar masasına yapışıp uyuyakalanlar olmadıysa.*
pörtlek gözlerin uyu artık nidalarına aldırmadan yapılan inatçıl fiil.
sabahçı olan öğrenci yazarlar da bu gruba dahildir.
sabaha kadar kolay kolay uyuyamadığım düşünüldüğünde benim için çok da zor olamayan bir şeydir.
uyku acmak icin yapılan beyin jimnastiğidir.Bir nevi mahalle baskısıdır ki sacmalamayıp troll olmamalıyım diye bütün uyku kacar bir anda.
yazılan entry'de sürekli imla hatası aranması ve sürekli bulunması ve bi' türlü düzeltilememesiyle sonuçlanan, pek tavsiye edilmese de şu an uygulamaya çalıştığım eylem...
bunun bir de sabahın köründe okula gidecekken dayanamayıp ululardan ulu uludağ sözlük'e girip bir iki entry döktüren yazarları da vardır.*
(bkz: işyerinden entry girmek)
sınava çalışmak için kalkıp sözlüğe bi bakıyım sora çalısırım demek suretiyle yapılan eylemdir.
(bkz: tren yolculuğundan hemen sonra entry girmek)
uyumaması gereken ya da uykusu kaçmış yazarın yapacağı eylemdir. sabahın bu saatinde uyku bastırır ve bu uykuyu kaçırmak için de yapılan eylemdir ayrıca.
2. öğretim olunca pek de yabancısı olunmayan durumdur.
hadi bakalım aç gözünü evveett... karnım aç mı yok henüz değil? o halde bilgisayarı açayım. şimdi bide sözlüğe bakayım. başlıkta iyiymiş. dedikten sonra kaçınılmaz aktivite.
Sözlük yazarı olan bilgisayar öğrencisinin okula geldiğinde yapacağı ilk iştir.
çaylaklıktan kurtulumak için gereksiz gereksiz sabahın köründe yaptığım eylem.
sözlüğün sevildiğinin kanıtıdır. uyumak bile zor gelmiş olabilir * başlığa girilen bütün entryler hakikaten sabahın köründedir.
an itibariyle gerçekleştirdiğim eylemdir.*
(bkz: geceler uzun geceler boyu)
uykusu tutmayan, yazarın yaptığı eylemdir.*