bugün

Morgenstund hat Gold im Mund.
gayet güzeldir.
sabah güneşi güzele vurur derler unutmayın.
birazdan sinop'a doğru yola çıkacağım o yüzden. erken uyudum dolayısıyla erken uyandım.
Ne? Sabah kör müymüş???? tadında entrylerdir.
gece bilgisayar başında çalışan kişinin yaptığı eylem.
gidip yüzünü yıkamak yerine sözlüğe entry girmeye çalışmaktır. sonra yazdığını okur-siler, okur-siler. gidip bir kahvaltı yapsa daha iyidir. sonuçta sözlük karın doyurmuyor ya.*

edit: yazmasam iyiymiş dimi. zaten toplam 5 kişi online, bastılar eksileri*
sabah erken saatte derse ya da işe gitmek zorunda olan fakat gece uyuyamayan bireylerin, iş ya da ders saati gelene kadar vakit geçirmek maksadıyla yaptığı eylemdir.
uykusu tutmayan, yazarın yaptığı eylemdir.*
(bkz: geceler uzun geceler boyu)
an itibariyle gerçekleştirdiğim eylemdir.*
sözlüğün sevildiğinin kanıtıdır. uyumak bile zor gelmiş olabilir * başlığa girilen bütün entryler hakikaten sabahın köründedir.
çaylaklıktan kurtulumak için gereksiz gereksiz sabahın köründe yaptığım eylem.
Sözlük yazarı olan bilgisayar öğrencisinin okula geldiğinde yapacağı ilk iştir.
hadi bakalım aç gözünü evveett... karnım aç mı yok henüz değil? o halde bilgisayarı açayım. şimdi bide sözlüğe bakayım. başlıkta iyiymiş. dedikten sonra kaçınılmaz aktivite.
2. öğretim olunca pek de yabancısı olunmayan durumdur.
uyumaması gereken ya da uykusu kaçmış yazarın yapacağı eylemdir. sabahın bu saatinde uyku bastırır ve bu uykuyu kaçırmak için de yapılan eylemdir ayrıca.
(bkz: tren yolculuğundan hemen sonra entry girmek)
sınava çalışmak için kalkıp sözlüğe bi bakıyım sora çalısırım demek suretiyle yapılan eylemdir.
(bkz: işyerinden entry girmek)
bunun bir de sabahın köründe okula gidecekken dayanamayıp ululardan ulu uludağ sözlük'e girip bir iki entry döktüren yazarları da vardır.*
yazılan entry'de sürekli imla hatası aranması ve sürekli bulunması ve bi' türlü düzeltilememesiyle sonuçlanan, pek tavsiye edilmese de şu an uygulamaya çalıştığım eylem...
uyku acmak icin yapılan beyin jimnastiğidir.Bir nevi mahalle baskısıdır ki sacmalamayıp troll olmamalıyım diye bütün uyku kacar bir anda.
sabaha kadar kolay kolay uyuyamadığım düşünüldüğünde benim için çok da zor olamayan bir şeydir.
sabahçı olan öğrenci yazarlar da bu gruba dahildir.
pörtlek gözlerin uyu artık nidalarına aldırmadan yapılan inatçıl fiil.