bugün

herkesin tuttuğu kendine olduğu gibi herkesin derdi ödevi de kendine olduğundan banane denilesi eylem.
(bkz: koş hanım koş çocuk ödev yapmış hemde sabah kadar) *
sözlükte takılmadan yapılsa 2 saatte biterdi dediğim ödevdir ayrıca..
lisans yaparken yüksek lisans öğrencileri anlattıkça "hadi len ineklikte bu kadar olmaz ki, ne gerek var" dediğim, yüksek lisansta ise; bu dediklerimi teker teker yuttuğum, uyku dolu gecelerime bilgisayarımın, beyin kıvrımlarımı bir ütü misali düzelttiği fan gürültüsünün katık olduğu olgu...
Sedargine vit C, kahve, kola, olmadı kahvenin içine kola vs. uykuyu açacak, bünyeye doping mahiyetinde (belki de tiksindirerek irkilten) içeceklerin içildiği yalnız ve yorucu parti...
karşımda anlam veremediğim tasarı geometri ödev örnekleri, önümde aydınger, elimde rapidoyla bu gece gerçekleştireceğim eylem..
insanı çıldırma noktalarına ulaştıran, normal zamanlarda uykunuzun olmaması ve ne hikmetse ödev devreye girince uyku bastırmasıyla karşılaşılan olaylar silsilesi.
son gune birakilmis odevi yetistirme cabasi icine girip, uyku yuzu gormeden sabah okula gitmeyi beraberinde getirir. *
kendini zeki zannederek hocanın hep zor ve alakasız odevler verdiğini idda eden,asla kendini başarısız ve salak sınıfına koymayan öğrenci grubunun yaptığı(yapmaya çalışıp yapamadığı) eylem
hoca yarın ödevi görmek istediği zaman sen daha hiç başlamamışsan arkadaşından yardım alarak evinin yolunu tutarsın. ama arkadaş çevirilerden bir süre sonra sıkıp uyumaya başlarsa;

-*kızım hocaya sölersin. hocam yarım kaldı diye uyu be
-tamam ya yapıoz.
-(ödev yapan kız bir pcden sözlük diğer pcden msnden konuşma ve ödev araştırması yapar)
-ya kızımmm hadisene uyuuu. **
-senn uyuuuu ben yapıorummmm
-*ii naparsan yap lan. tuşa fazla basma çat çut ses gelio
-tamam*

sabah kahvaltıya kalkılır.

-eee nasıl geçti?
-bitirdim
-*ne güzel
-bak gösteriim
-oha cidden bitirmişsinnn yuh. ulan bütün gece msndeydin sözlükteydin. nası olur?
-ehehehe
25 yaşımdayım ve şu an bunu yapmak durumunda gibiyim. Ödev çarşambaya ama ne kadar önce bitirirsem o kadar iyi.

7 yaşımdan beri ödev yapıyorum, profesyonel öğrenci oldum.
8. Sınıftayken bir keresinde uyumadan önce başka bir sebepten sinirlerim bozulmuş, uyumadan önce ağlamış ve okula gözlerim şipşiş gitmiştim. Gözlerin neden şiş diye soranlara "sabaha kadar ödev yaptım uykusuzluktan." Demiştim.
Birkaç gün sonra son güne kalmış teknoloji tasarım ödevini yetiştireceğim diye uyku yüzü görmemiştim, fakat okula şiş değil mor gözlerle gitmiştim. *