bugün

"Temsilcilikler ve okullar açılabilir"
Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Sawsan Chebli, yapılan değerlendirmelerin ardından Türkiye'deki temsilciliklerin yeniden açılabileceği sonucuna varıldığını söyledi.
22 Mart 2016 04:40

Reza Zarrab ABD'de tutuklandı
Türkiye'de, 17 Aralıkoperasyonunda yakalanıp, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra sonra tahliye olan ve hakkındaki suçlama düşen işadamı Reza Zarrab, ABD'nin Miami kentinde tutuklandı.
22 Mart 2016 03:34

ABD'li kaynaklar, iran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab'ın, ABD'nin yaptırımları altında olan iran'a yüz milyonlarca dolarlık para akışı sağladığı, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile geçen Cumartesi günü tutuklandığını belirtti.

Reza Zarrab'ın ortağı Babek Zencani idam cezasına çarptırıldı
Reza Zarrab'ı eleştiren Kızılay müdürü görevden alındı
ABD Adalet Bakanlığı'nın, resmi web sitesinde verdiği bilgilere göre Reza Zarrab, 19 Mart Cumartesi günü,

iran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama ve bankacılık sahtekarlığı gerekçeleriyle FBI ajanları tarafından gözaltına alındı. 21 Mart Pazartesi günü mahkemeye çıkarılan Zarrab'ın, tutuklanmasına karar verildi.

ABD Adalet Bakanlığı, kendi sitesinde yayınladığı açıklamada, Türkiye ve iran çifte vatandaşı 33 yasındaki Reza Zarrab'ın tutuklandığı açıklamasına ek olarak, iran vatandaşları olan 29 yasındaki Camelia Jamshidy ile 65 yasındaki Hüseyin Najafzadeh'in de aynı suçlamalarla aranmakta olduklarını belirtti.

Reza Zarrab aynı altınla hem ihracat hem ithalat yapmış
Adalet Bakanlığı'nın açıklamasında, Reza Zarrab'ın işlediği suçlar ile ilgili olarak, Kraliyet Holding A.Ş., Durak Döviz , Al Nafees Döviz,; Royal Zümrüt Yatırımlar; Asi Kıymetli Madenler Turizm Otomotiv, ECB Kuyumculuk iç ve Dış Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Güneş General Trading LLC. gibi kuruluşların da adı geçti.
kahvaltı süresi kadar izlenendir.
Bir gece önceki haberleri verir.
genelde döviz kurlarını, şehit haberlerini görmeyeceğiniz bolca toplu açılış göreceğiniz haberlerdir.

(bkz: ver mehteri)
sabah hazır evde iken izleyeyim deyip pişman olduğum haberlerdir. oysa ne güzel demli çayımı içiyordum zevk ile.

- yeni evlenen 22 yaşındaki kız annesini ziyaret etmek için şehirler arası yol yaparken düğünde takılmış "55 bin liralık" ziynet eşyasını belediye otobüsünde unutuyor. hemde sırtında iki koluna geçirilip takılı olan çanta ile beraber. bir insan neden kaplumbağa gibi evini/ziynet eşyasını sırtında taşır ve sırtındaki çantayı nasıl otobüste unutabilir. muhtemelen telefondan kocişkosu ile kahvaltı qeyfi falan paylaşırken heyecandan unuttu.

- istediği kızın ailesi delikanlıya tek şart olarak "fenerbahçeyi bırakıp trabzonspor taraftarı olacaksın. camiye çıkıp bunu üstünde trabzonspor forması ile bağıracaksın yoksa kızı vermem" diyorlar. ve bunda ciddiler. genç adamda sırtına trabzonspor forması giyip ilçe/köy camisinin minaresine çıkıp bize her yer trabzon diye bağırıyor. kızın babası da kameralara gururla anlatıyor yaptırdığı şeyi. üstelik müstakbel gelinin de şartı bu. ulan arkadaş ya..

- adam tamirden aldığı av tüfeğini pasaj şeklinde bir yerde bulunan iş yerinde "doldur boşalt" yaparken "kazara" ateşliyor. 70 yaşında hala çakmak satarak hayatını devam ettirmeye çalışan adamı ensesinden vuruyor. adamcağız ağır yaralı hastanede. 36 yaşındaki denyo da polislere "kazara oldu" diye ifade verirken görüntüleniyor. ulan tüfeği doldur boşalt yapmak nedir pasajın içerisinde.

- yıllarca kendisine hizmet eden eşeği götürüp karlı ve buz gibi dağa bırakan bir adet mikro organizma ile son buluyor haberler.

en azından ben bu kadarını izleyebildim. abi allah evde tüm sabah ve öğlen bu haberleri bu programları izleyenlere sabır ve akıl sağlığı versin. bunlar neymiş böyle ya. biz çok doğruyuz çok mükemmeliz bunlar gundi demiyorum ancak cidden bunlar gibi on binlerce olay yaşanıyor bu ülkede. haber bültenlerinin en azından sabah ki siyasetin pek karışmadığı bültenlerin süresi 1 saat. 3 saat olsa daha neler neler göreceğiz demek ki.
en basit haberi bile tık almak için uzattıkça uzatan, kullanılmaması tavsiye edilen berbat haber sitesi. adımın anlamı nedir? diye bir soru sorsanız bu arkadaşlara olayı ta doğumunuzdan alırlar.

ben yanlışlıkla bir kere girdim uyarıyorum.