bugün

sabah ezanı ve cuma selası insana huzur verir.

(bkz: derdinizi sikeyim)
bir küfürün anatomisi.
bir tezatın anatomisi.
ve daha niceleri sıralanabilir. sabah ezanı zaten uykudan kalkıp da ibadet edilmesi için okunuyor. uykumu bölüyor diye namaza şikayet tezat sanatının nadide bir örneğidir.
Arkana amerikayı al San,sehrin tapusunu al San,olmayacak iptaldir,zaten geçerli bi sikayeti olan Gider mahkemeye,bu bir gelenek deilki Iptal edilebilecek bisey olsun,
diktator olsaydi tum ezanlari iptal edelim derdi arkadaslar yapmayin..
Sabahları namaz uykudan tatlıdır sözünü hatırlatan şeyin iptal edilmesini istemektir.
Tamamen müslüman bir ülke olmasak da çoğunluk müslüman olduğundan iptal edilmeyecek şeyin iptal edilmesini istemektir.
bayrağı da indirelim ister misin?
götünüz yiyorsa buyrun susturundur. bu millet 70 sene önceki "bizi yoktan var etti" masallarıyla uyutulacak bir toplum değil artık, hele bir daha deneyin bakalım götünüzden kan mı alıyoruz irin mi alıyoruz bi tecrübe edin.

ama az kaldı merak etmeyin şeriat gelecek yakın zamanda, o günler gelince de böyle ürüyebikecek misiniz bakalım, kansa kan ölümse ölüm...bedeli ne olursa olsun sizi bu ülkeden sileceğiz, tekrardan özümüze döneceğiz merak etmeyin.
Bu ülkenin yüzde 98i müslüman olduğundan istediğin kampanyayı yap yinede dediğin olmayacak. muhafazakarların katılmayacağı ve laikçilerin bile katılmayacağı kampanya, ezan sesi hiç bir zaman kısılmayacak. Bizim dini değerlerimizi yok sayan söylemler bu tür kampanyalar sende kalsın hadi yoluna beğenmiyorsan başka yere. Herkesin dinine saygı duyulması gerektiğini önce öğreneceksin. Senin klisen beni ilgilendirmez saygı duyarım bu dini benimsiyor der geçerim önce saygılı olmayı öğren.
istektir.
ancak burda gözden kaçmaması gereken bi şey var, ezan okunmasına karşı olan yazarın entrisinden sonraki tahminen dindar olduğunu iddia eden ve ezan susturulamaz tarzı entriler giren yazarların agzının da bi o kadar bozuk olduğu gerçeğidir. insanı dindaşlarından soğutmaya yetecek emarelerin gözlenmesini sağlayan kampanyadır.
ses gürültüsünden kurtulmak için gereklidir.

eğer gerçekleşmezse ben de evi kiliseye çevirip tavana bir çan koyacam. sabahın beşinde basacam tüm mahalleye sesi de ses görsün garipler.
bu cümleyi caminin önünde söylemeyecek yürekte olan insancık beyanatıdır. burası müslüman bir ülkedir ve öyle kalacaktır. klavye delikanlısı seni.
Saçma kampanyadır. Eğer duymak istemiyorsan 400 500 lira verip ses geçirmeyen cam alırsın olur biter.
namaza kalkmayacaklar için sesinin kısılmasında fayda olan ezan saati.
Bu talebi fikir özgürlüğüyle aynı kefeye koymak düpedüz aptallıktır benim gözümde. Her şeyi geçtim hadi günün meşgalesi diyelim namaza duramıyorsun herhangi bi sebepten sabah namazını duyunca bile için cız etmiyor mu hiç? Bence ezanın susmaması sahip olduğun en büyük şanslardan biri seni sürekli iyiye yönlendiren bir ses. Bunu isteyen insanlar da hakikaten bana çok komik ve zavallı geliyor yurt dışında hristiyan bir ülkede çan çalmasın diyemeyen insanlar burada konuşup duruyor. Tecrübe etmediğin şeyi reddetme arkadaşım sabah ezanının sesine kaç kere uyandın veya bu sesten kaç kere rahatsız oldun ki sen böyle bir fikri destekliyorsun. işte tüm bunları demek isterdim birisi bana bu kampanyayla gelse.
Muhtemelen evi caminin dibinde olan kişinin çıkarttığı kampanyadır efendim. Ayrıca günümüz teknolojisiyle insanlar namaza çağırılabilir falan diyorsunuz da günümüz teknolojisiyle kulaklarınızı kapatabilir ayrıca bilimum müzikler dinleyebilirsiniz. Beğenmeyen gitsin falan demiyorum. Rahatsız oluyorsan kulaklarını kapat.
Dini islam, %99 u Müslüman olan bir ülkede başarılı olmayacak kampanyadır.
bir gün olurda o (bkz: ezan)la imana gelir içinde bir arınma yaşar hidayet bulur temennisiyle...

işte bu aziz millet adnan menderesi ençok ezanı eski haline döndürdü diye sevdi.
(bkz: cehape zihniyetini de geçmek)
had sorunu olanların cüret ettiği kampanyadır.
ama bu cüret karşılık bulamaz, hele ki ramazan yaklaşmışken.
muhtemelen sabah ezanı vaktinde ossura ossura uyuduğu ve duymadığı halde sırf kendine sövdürmekten hoşlanan kişinin başlattığı kampanyadır. Zira her sabah o ezanı gerçekten başından sonuna duyuyor olsa böyle kalbi taş olmayacak ve saçmalamayacak insandır.
Saçma sapan istektir.
ezan beni uyandırmıyor, sonuçta uykunun derinliğine, aşamasına bağlı.

mesela her gün saat 06:30 civarında arka bahçedeki ağaçlarda konuşlanmış kuşların cıvıltıları uyandırıyor beni. "mına koyim neşenizin" deyip gülümseyerek tekrar uykuya geçiyorum.

hiç hoşlanmasanız bile tahammül bir erdemdir, deneyiniz...
iptal edilmesi ülkedeki müslümanların haklarına da saygısızlık olur ancak daha az ses ile okunması daha iyi olabilir dediğim kampanyadır yada türkçe olsa daha güzel olabilirdi.
Akşam vaktinden çıktıkdan sonra islam dinine göre yeryüzüne şeytanlar ve diğer canlıllar salınır. Sabah ezanı hem bir uyarıdır ademoğlu için namaza kalkması yönünde hem de yaratılan şerli canlılar için vaktin tamamlandığını bildirir. Olay sadece okunan bir ezan değildir. Makamına uygun kelimesi kelimesine okunarak işlevini yerine getirir. Hatta sabah ezanlarında havlayan köpeklerin kaçan şerli canlıları gördüğü için havladığı rivayet edilir. Şimdi böyle bir işlevi olduğu rivayet edilen ezanı kaldırmak da içeriğini değişitirmek de bunu düşünmüş olmak da pek hayırlı değil. Ha rahatsız oluyorsan taktır evine çift kat cam dışarıda top atsalar duymazsın.
% 90 ı müslüman olan demokratik bir ülkede işe yaramayacak kampanya.