bugün

yıpranmış saçı zeytinyağı ile onarma işlemidir. yumurta sarısı ile karıştırıp bütün kafama yedirmiş bulunmaktayım. strechleyip bir de havlu ile sardım. evde şehzade gibi geziyorum. her ne halta yarayacağını 3-4 saat sonra göreceğiz.
demir utu masasina sicak utu koymak kadar terstir.
faydalıdır.
üzüm sirkesi ile kepeği önleme şeklinde versiyonları da mevcuttur.
ilginç bir uygulama.
saçımı riske atmak istemediğim için önce göğüs kıllarımda denemeye karar verdim.
bit yapar bit. sürmeyin.
Saçlarımın çok uzun olması münasebetiyle sürekli bakım yapmak zorunda kalınıyor ve geçmişte bir defa zeytinyağı uyguladim beklettim 2 saat filan sonra duş aldım ve saçlarımı çok hassaslaştırdı kötü bir sonuç elde ettim kısacası onun yerine keratin yağını öneririm onu kullanıyorum ve sonuç mükemmel.
(bkz: arap yağı bol buldu mu kıçına başına sürermiş)
Pis pis iş yapmamak gerekir. Arkadaşım zeytinyağı saçın parlamasını sağlar, güçlendirir, canlılık kazandırır fakat kafaya sürerek değil. Yemeklerde zeytin yağı tüketerek bu doğal sonuca ulaşabilirsin. Hatta bununla ilgili araştırma var. Akdeniz ülkelerinin kadınlarının saçları diğerlerine göre çok daha parlak, canlı ve gür. Bunun nedeni alıp kafaya sürmek değil, zeytin yağı tüketimini bir yaşam tarzı haline getirip hayvansal yağlara tercih etmektir.
öldürmez belki ama süründürür.
(bkz: anne gafam yanıyo anne) repliğine götürür.
(bkz: fakirim demenin alternatif yolları)
saçları güçlendirir dediler yaptım bir delilik ama mantıklı sebeplerim var. mesela iki gün önce saçımı griye boyattım ve zaten güçsüzlerdi, şimdi çok çok yıprandılar. badem yağı, argan yağı falan denemiştim; bir işe yaramayınca zeytinyağını da deneyeyim dedim. bugünkü ilk denememdi az önce yıkadım (o kadar yeni ki saçlarımı henüz kurutmadım) bakalım kurutunca veya birkaç hafta sonra nasıl olacak.

ayrıca başka tavsiyesi olan varsa beklerim. saçlarım kıvırcık olduğu için her gün düzleştiriyorum bir de. gerçi artık kıvırcık olmaya da pek gönülleri yok, buklelerim bile bana küs.
bakım amaçlıdır.

2 saat bekletilmesi yeterlidir.
serpme kahvaltı tabağına da kafayı sürtsen, o saç dökülecekse dökülür.

zorlama.
ine yumurta sarısı, e vitamini ampulü de koymak suretiyle etkisi artırılırsa daha iyi olur.
göt ister.
Zeytin yağı dipten uca sürülür en az iki saat bekletilir bitkisel şampuanla yıkanır bu işlem 15 günde bir uygulandığında kepek kalmaz deri beslenir saç çabuk uzar ve uzun kullanımda saç teli güçlü gelir .
Saçma olan eylem. Hayır bu zeytinyağı saçı bu kadar besliyo olsa neden bin bir çeşit saç kremi çıkarılıyo ? Hayır tüm dünya salak bunun farkında değilde bizim türk milletimi biliyo bir tek. Geçen gün canan karatay çıktı elinde zeytin yağını çıkarıp cildine sürüyor dedim yok daha neler aq. Yani bu kadar kolay olsaydı envai çeşit kozmetik ürünün piyasaya sürülmesine gerek kalmazdı herkes alırdı 2 - 3 kilo koyardı evine kullanırdı.
Düzgün ve doğru kullanıldığında işe yarayacağını tahmin ediyorum.demekki boşuna sürmüyorlar en kötüsü bit olur fazla söze gerek yok.
kafada patates kızartması yapmaya yarayacak eylemdir. başka bi işe yaramaz. saç derisi meseledir. saç derisi sağlıklıysa sürdüğün yağdan verim alırsın. aksi takdirde boş.
Faydalı diyorlar.
Saçı besler diyorlar.

Birazdan deneyeceğim eylem.
bitlenmem inş.
Doğal zeytin yağı olmak şartıyla Zaman zaman yaptığım.

Ama şimdi bilemiyorum marketten aldığımız, türlü kimyasal işleme tabi tutulmuş zeytin yağlarını sürünmek ne derece faydalı.

Limon ve yumurta sarısı kürü de besleyecektir. Parlatacaktır saçlarınızı.
yerine saçı zeytinyağlı şampuan veya en doğalı zeytin yağlı arap sabunuyla yıkamayı tercih edeceğim eylemdir. Zira saç tehlikeye atılmaması gereken bir şeydir.
durulaması çok zor olacak eylem. bir de iyi ayarlamanız lazım besleyip parlak gösterebileceği gibi yağlı bir görüntü de oluşturabilir.