bugün

entry'ler (112)

uludağ sözlük

2 yıldır uğramadığım sözlük.
önceden entryler ve başlıklar ekşiden kopyalanırdı. şimdi bakıyorum ekşinin site tasarımıyla falan komple kopyalanmış. tebrikler.

seri eksileyen ibne

siklemeyince kendiliğinden gider.

türk köylüsü

istanbul'dan gelenlerle dalga geçmeyi severler. ama içten içe eziklenirler.

kürt olmak

ırkçılığı anlamamak. sonunda faşist ve ırkçı türkler demek.
gerçekten ibretlik. bu arada faşist ve ırkçılık aynı şey.

sabahın ilk cümlesi

"hay amına koyim ya."

235 tl ye ayasofya da namaz kılmak

tosya otobüs bileti zaten 120 tl. gidiş - dönüş, yeme-içme düşününce az bile.

irlandalı nın 27 türk ü evire çevire dövmesi

bu olay neden yeniden hortladı anlayamadım.

saç çıkarmak

mümkün olmayandır.

taksicilerin eylem çağrısı yapması

cümle ülkenin korktuğu barzoların eylemidir. bir diğer topluluk ise (bkz: dolmuşçular)

neşet ertaş

öğrenciyken beleş konserine gittiğim efsane. o zamanlar akıl beş karış havada olduğundan kıymetini bilememiştim.

aybüke pusat

çekik gözlerine gurban olduğum lolitadır.

azeriler

türkiye'de türküm diye geçinen türkler ne kadar türk'e benziyorsa o kadar türk'e benziyorlar. sanırsın türkiye'de ki herkes saf kan türk ve saf kan türk tipi var. sarışın mavi gözlüsü de türküm diyor. kara kaş kara gözlüsü de öyle.
bu arkadaşların tipine laf edenlerin atladıkları nokta sadece şudur, bu kardeşlerimizin kaş yapıları biraz daha farklı olduğundan ortadoğu falan deniyor. yalnız görülen bir kaç tiple yargılamamak lazım. çünkü çok farklı yüzler gördüm tıpkı türkiye'de olduğu gibi.

azeri türkü ve türkiye türkü kardeş değil, aynıdır.

uber

ilk olarak hastaneye gideceğim zaman kullandığım uygulama. araç geldiğinde ve o ilk bindiğim anda kendimi ingiliz dükü falan sandım. zaten araçtan inince insanların bakışları v.s. büyük ihtimalle aracın benim olduğunu zannettiler. acayip havam vardı ta ki sgk hastanesinin kapısında inene kadar. bu da böyle bir anım.

fakat ondan sadece bir gün önce, sarı taksiyle gittiğimde abi ameliyatlıyım biraz yavaş gidebilir misin dediğimizde öfff, püfff. şurası kapalıdır şurdan gidelim. ben ordan gitmem. aracı bırakıcam gibi bahaneleri biliyorsunuz zaten. özellikle hastanız olduğu vakit sadece uber kullanmanızı tavsiye ederim.

gelelim fiyatına, yoğun olmadığı saatlerde sarı taksi 10 tl'den kontağı açıyor, uber ise 13 tl'den. aradaki fiyat farkı 3 tl. fakat uber xl yani vip araca biniyorsunuz. gördüğünüz kibar davranış, aracın konforu, yol tarif etmek zorunda kalmama, telefonunuzda ne fiyat gösteriyorsa onu ödersiniz.

daha önceki yıllarda gördüm fakat deneme konusunda çekincelerim vardı. daha sonra taksiciler uber'i protesto edince bunun iyi bir şey olduğunu anladım ve ertesi gün kullandım.
sözün kısası sadece bir kere deneyin. bakış açınız zaten komple değişecek.

kadir mısıroğlu

atatürk'ün öbür tarafta merakla beklediği püsküllü. gidince verecek odunu. o sebeple bu dondurmacı arkadaş ölmek istemiyor.

cay698

kızlar soruyor sitesinin bel kemiği.
böyle değerlere sahip çıkmak gerekir. gittikten sonra değerini anlasak ne fayda ?

ali sunal

kendini sıkarak zorla efendi adamlık yapan oyuncu. sanırım oyuncu. ayrıca güldür güldür show'da hocalık yapmasını anlamıyorum. sanırsın 40 yıllık tiyatro geçmiş var.

bir insanın sesini öpmek

yaladığım bile olmuştur.

ebru gündeş

zengin avcısı arabeskçi. fakat başarılı bir avcı. son zengin eşiyle boşanması acemiliğinden değil, çapının yetersizliğinden kaynaklanmıştır. oysa hakan altun gibi bir abimiz(aynı tür şarkılar seslendiriyorlar) çok peşinden koştu hatta adına akrostiş şarkı bile yaptı yine yetmedi. yetmeyen milyon dolarlarıydı galiba. neyse.

anna karanina

doğrusu, anna karenina'dır.

istanbul üniversitesi

yıllardır hayalini kurduğum ve sonunda kavuştuğum üniversitedir.