bugün

tam da şu an, Fotoğrafçılığın siyah beyaz olduğu zamanlarda gözü renkli olan insanları ve kederlerini düşünüp kendimi nedensiz yere hırpalıyorum sözlük.
hay ne kadar cahili, geri kafalısı, dincisi, çapulcusu, öküzü, davarı, yobazı, varsa beni buluyor sayın sözlük biri şunların üstüne beton döksün.
biri de demez mi kızlar da sevişebilir en doğal hakları.
biri de demez mi bu dinler arasında şöyle böyle çelişkiler mantıksızlıklar var.
evlenmeden önce cinsellik yaşamak sapıklık mış.
efendim kadın erkek eşit değilmiş. bunlara ayrı bir alan yaratmak lazım.
ne bileyim ayırsınlar bizi herkes kendi kulvarında koşsun
insanlar kendi kafasına göre insanları daha rahatlıkla bulur böylece sıkıntı olmaz.
Kadının sırtından geçinen erkeklerden iğreniyorum. Etrafımda var böyle birileri. Adam çalışıyor ama eve kuruş para vermiyor. Kadının oğlu var o da çalışıyor ama tek bir fatura bile ödemiyor ve annesine destek olmuyor. Maaşını gezip tozmaya ve kıyafete harcıyor. Annesi de kendine hiçbir şey almayıp zar zor çocuklarını okutmaya çalışıyor.
itiraf ediyorum ki ben çocuklarlar gibi şakalaşıp eğleniyorum ve kendimi durduramıyorum.
90'ları özledim.
ders çalışmak istemiyorum, hava güzel insanlar dışarıda, konserler falan başladı ama ben evde oturmalı ve okumam gereken kitapları bitirmeliyim sözlük çok dertliyim çoook.
yediği halde şişmanlamayanlar şöyle dursun esas fırçalamadığı halde beyaz dişleri olanların ağzına gözüne vurmak istiyorum.
Bir aile büyüğünüzün yanında “ütü yapmak aslında güzel ki” dediğiniz an hayat sizi haftada 4 pantalon, 5 gömlekle sınıyor.

buda böyle bir anımdır :/
en kutlu doğum günüm oldu bugün. hatırlanmak, hatırlayanın değeri arttıkça güzelleşiyor.
uzun zaman sonra gerçekten iyiyim lan! dünya varmış, oh be.
bi serce besledim yaklasik 9-10 ay, adinida puçi koymustum, bilmiyorum neden, sonra uctu gitti, bazen isten sonra bi parka gidiyorum, güvercinlere ekmek falan atiyorum, bekliyorum puçide gelir diye, ama gelmedi.
uzun süredir hiç bu kadar mutlu olmamıştım bir telefon konuşması beni benden aldı çok mutluyum lan balkona çıkıp bağırasım var çığlık atasım var kalkıp göbek atasım var mutluluktan ne yapacağımı bilemez haldeyim.
powerpointten anlayan bir yazara ihityacım var. baya var yani şuan.

ne olurdu yardımcı olsanız..

edit: uludağ sözlük benim için bitmiştir. bir allah'ın kulu da demedi ki, bacım sorun nedir, gel hele bakalım diye. peh!

aranan kan bulundu. adamsınız, adamın dibisiniz vs.

ayrıca; (bkz: sözlüğü amacından saptırmak)
sözlük yazarlarının intihar mektupları diye bir başlık açıp oraya uzunca bir entry girip evde hap olarak ne bulursam yutasım var o derece ergenüs mode on sözlük.*
edit:öyle bir başlık varmış.
sözlük...
sözlük öyle bir dert deryasın daldım ki... öyle bir fanusta kaldı ki şu ruhum... öyle bitap... biçare...
her şeyi arkama alıp yürümek istiyorum. kimseye hesap vermeden, alıp o minik çantamı gitmek istiyorum en uzağa... böyle huzura kavuşmak değil istediğim aslında, sadece etrafımı görmek istemiyorum. herkes değişsin ya da ben buna alışa... bak sonu gelmiyor sözlük. alışamıyorum ben...
duymak istemiyorum artık adının yanında adımı, sormasın yahu millet işleriyle ilgilensin...
ya benim sıkıntım bu...
ya da başka bir şey.
neyse sözlük saçmaladım.
görüşürüz.
sözlük anamın karnında biraz daha dursaydım sırf omuz ve dudak olarak doğacaktım heralde.
dün mühendislik fakültesinde okuyoruz ama ben ve en yakın arkadaşlarım yalnızız kısmetimizi kapattırdılar falan da filan bıdıbıdı gibilerinden bi itirafta bulunmuştum. sonra bizi bıyıklı sanarlar diye entry'yi sildim sözlük. valla yok sakalımız bıyığımız. sadece eski sevgililerimiz kısmetimizi kapattırmış olmalı. öpüyorum.
iş hayatını hiç sevmedim sözlük. birbirinin kuyusunu kazanlar mı dersin, müdür varken kedi müdür gidince aslan kesilenler mi dersin; yüzüne karşı gülüp kanka modunda takıldığın güvendiğin arkadaşlarının ardından işler çevirip en ufak bir hatanda amirine ispiyonladığını mı duymak istersin sözlük. üniversite yıllarında yada askerden gelip geçirdiğim işsizlik günlerimde ben bunu istememiştim inan ki.

tek istediğim tek vesait ile dolmuş minibüs fark etmez gidebileceğim uzaklıkta bir işim olsun, yaptığım işten mutlu olarak keyif aldığım bir işi yapmak istiyorum; ha bir de ikiyüzlü insanlar da olmasın çalıştığım yerde herkes işine baksın sadece. çok mu şey istiyorum sözlük söyle. özet olarak mutlu olmak istiyorum be.
mesela benim burda yaptığım itiraf kimi ilgilendiriyor onu çok merak ediyorum sözlük.
bencilim çok bencil. hep dünyanın merkezinde kalmalıyım sanki, hayatımdaki herkes her şey sadece ve hep benim olmalı ama ben hayatımdaki hiç bir şeye hiç kimseye ait olmamalıyım. hayatımdan isteyerek yada hiç istemeden çıkardığım her şeyden herkesten sonra bunu düşünür kızarım kendime, bırak herkes hayatını yaşasın derim. ama yok ben kaybetmeye hiç gelemiyorum sözlük ama korumayı da bilmiyorum çünkü bencilim. sırf bu yüzden gidip bulup kendimi affettirmek istediğim insanlar var, değer vermek çok değer vermek istediğim insanlar var.
Küçüklügümden beri sevgi görmedigim için sevmeyi bilmiyorum.
beş yıl önce her gün yüzüne baktığım dersane hocasına bir ağız dolusu küfretmek, yüzüne tükürmek istedim.
telegol ekibinin üstüne kepce kepce toprak atmak istiyorum, beynen hakkin rahmetine kavusmuslar.
Sen o kadar saçmaydın ki sensiz acılar çektim. yazık ettim her şeyime... bir defa daha elini tutabilsem, değil seni son on yılımı unutacağım emin ol. ve ondan sonra, eski bize ait bir lahit bile kalmayacak. selametle güzelim yine çok içtim.
o günü bekliyorum sevdiğim kıza sevdiğimi söyleyeceğim günü aylardır bekliyorum ve bir kaç hafta sonra itiraf edeceğim sözlük. Itiraf ettikten sonra editleyip ne olduğunu paylaşacağım sizlerle. Hoş ne olacak ki
a) gülecek
b) dalga geçecek
c) kızacak
d) olumlu karşılayacak.