bugün

çok zor da olsa nadiren başıma gelen durum. bazen rüyanın rüya olduğunu farkediyorum ama kontrol edemiyorum. mesela bir şeyi değiştirmek istiyorum olmuyor. hatta hareketlerimi bile kontrol edemiyorum rüya olduğunu anladığım halde. kimi zaman da rüya lan bu diyip yüksek yerlerden atladığım olmuştur. sonunda ölmeyeceğini bile bile metrelerce uçmak ve yere çakılmak çok güzel.
tam olarak hatırlamıyorum ama bi kere rüyamda süzüle süzüle ucmustum böyle yerden kendimi boşluğa bırakıp orda düşüp ölmeyecegimin farkındayım ama tam olarak rüya olduğundan haberdar değildim.
Benimdir. Hic normal bir ruya goren bir insan degilimdir. Kendi halimde siradan birisiyim. Ama ruyalarimda nedense hep bi macera. Hep ajancilik. Hep bi kacis hep bi cinayet. E bunlarin ortasinda bir de ruyada oldugumu farkediyorum. Ornegin kotu bir ruyaysa kotu olayi bitirebiliyorum falan. Hayat bana guzel oluyor. Gerci buna da bagisiklik kazandim. Bazen aa ruyadayim diyorum kontrol edemiyorum. Bu da ruyadeyken kendini ruyada oldugunu sanmak falan. Siz anladiniz.
En başta gördüğü rüyayı hatırlayan insandır. 25 yıldır 1 rüyamı bile hatırlamadım.
Bir kere başıma gelen olay. Uykuyla uyaniklik arasında ruyada olduğumu farkedip yonlendirmistim rüyayı ama bir daha basima gelmedi ve şu sadece bunu yaşadığımı hatırlıyorum rüyami tam hatırlamıyorum.
Sabah gideceğim yere belgelerimi unutmamam gerektiğini kendime hatırlattığım, uyanıp belgeleri baş ucuma koyduktan sonra tekrar rüyama devam ettiğim durumdur.
yapamadığım olay. bir defa farkettim rüyada olduğumu saniyesine uyandım istemsizce. rüyayı farkedip nasıl hala devam ettirilebilir ki?
Yapan bir amca vardı tv ye cikan.
yoktur öyle bir insan, imkansızdır.

tamam kabul rüyada olduğunuzu fark edebilirsiniz -ki genelde bu farkındalığın ardından da hemen uyanıyorsunuz- ama rüyaya hükmetmek başbaşka bir şey. ha şöyle bir şey olabiliyor tabi, mesela kısa süreli uyanıp tekrar uykuya dalıyorsunuz bazen. bu sırada kafanızdaki tek şey de o rüya zaten. keşke bitmeseydi diyorsunuz demi? sonra hemen tam uykuya dalmadan o rüyanın -eğer bölünmeseydi nasıl devam edeceğiyle ilgili- hayalini kurmaya başlıyorsunuz. hemen arkasından da dalıyorsunuz.

sonra tekrar uyandığınızda ehehe rüyama hükmettim, her şey benim istediğim gibi gitti deyip gelip bir de burada başlık açıyorsunuz. yapmayın etmeyin. tamam kendinizi inandırıyorsunuz buna, ama bizi de inandırmaya çalışmayın.
(bkz: lucid dream)
korkak değilse, bu anı deney olarak kullanacaktır. itiraf ya da ölümü hissetmek kıymetli bir son olabilir.