bugün

her bölümde olduğu gibi çok çalışan insanların zorluk çekmeden mezun olduğu ancak çalışılmadığı takdirde mezun olmanın hayal olarak kaldığı final dönemi insanı okuldan daha da kötüsü hayattan soğutabilecek bölüm..ilginç ve hoş bir dil olan rusçayı öğrenmenin yanısıra oldukça geniş bir arşive sahip olan rus edebiyatını incelemek de mümkün.ruscanın artık türkiyede çok gecerli bir dil olmasıda cabası..
cinsel hayata da renk getireceği açıktır... *
seksen öncesi dönemde devletin en çok çekindiği bölüm. kayıt olanlar genellikle bilinçli bir tercihle değil ideolojik saplantıları nedeniyle seçerlerdi bu bölümü. yirmi kişilik kontejanı olan sınıfların bile dörtte birinin sivil polislerden oluşması heralde bu yüzdendir. ayrıca ataol behramoğlu'nun da mezun olduğu bölümdür..
en sevdigim dil ve edebiyat.**
(bkz: abaza yazar)
puşkin, lermantov, gogol, dostoyevski gibi iz bırakan yazarların bulunduğu rus edebiyatı ve dilini öğreten üniversite dil bölümlerinden birisidir.

kiril alfabesi kullanılan rus dilinde padejleri can sıkan öğrenilmesi zor bir dil.
Türkiye'de Ankara, istanbul, Erciyes, Selçuk, Kafkas ve Fatih üniversitelerinde eğitimi verilir. rus dili karışık grameri ve farklı alfabesiyle oldukça zor bir dildir. fakat mezunlarına birçok iş kapısı aralaması yönünden dil öğrencileri tarafından tercih edilir.
hal sayısı 6'dır.
(bkz: ataol behramoğlu)
eskişehire de açılmıştır geçen sene.
edebiyatıyla mı uğraşayım diliyle mi diye düşündüren güzide bölümüm. sevmesini bilmezseniz çok büyük sıkıntılar yaratır. rus edebiyatı okumak kimisi için çok büyük bir zevk kimisi için ise ızdırap gibidir. zira üslup ve konu olarak diğer edebiyatlardan fazlasıyla farklıdır.
genel evler kapatıldıktan sonra gençlerimizyol yoğun talep görecek bölümdür.
yeni yerleştiğim bölümüm. ankara dtcf'de okuyanlar mesaj kutumu yeşillendirebilirler.
önü açık meslek! okurken fazla yorulur ama mutlu geçer! kanyeşna!
dünyanın en zor dillerinde ilk beşe girebilecek bir dilin edebiyatla kombo yapıp bölümleştirilmiş hali.
her daim abaza muhabbetine maruz kalacak bölümdür ne yazık ki. *
sen istiyor on puan daha? verecek 100 dolar. insana farklı gelen bölümdür ama farklı değildir. batak yerine rus ruleti oynanmıyor ya da * deyip votka içilmiyor. yinede iktisat fakültesi kurtlar vadisi ise bu bölüm aşkı memnudur.
istanbul Üniversitesi'nde eğitimin sıfırın altında olduğu bölümdür. Diğer üniversitelerdeki rusça bölümlerden farklı olarak hazırlığı bulunur. Bütün gramer o bir yıl içerisine sıkıştırılıp kalan 4 senede türkçe eğitim verilerek hazırlık seneniz itinayla çöpe atılır. Tavsiye etmiyorum. Ha ille de prestij için gidicem derseniz kendinizi geliştirin, okula bel bağlamayın. Aksanınıza katkı sağlayacak işler yapın, takviye ders alın. Ben yandım siz yanmayın.
Sayısalcı olmasaydım gitmek istediğim bölüm.
Okuyan yazarların bana ulaşmasını istediğim bölüm. Sanırım 2016-2017 eğitim öğretim yılında okumaya başlayacağım bölüm.
Bir tolstoyu tanırım gerisi hikaye.
türkiye'de okunması zaman kaybı olan üniversite bölümü.
ankara üniversitesi, uzaktan öğretim taban puanı dil-397 puan.