bugün

Gece geç saatlere kadar * tunalıda, bestekar sokakta,arjantin caddesinde eğlenenlerin biras kendilerini gelip daha sonra kaldıkları yerden devam etmelerini sağlayan ayılma mekanı.
ankara'da "çorba" yapabilen tek mekandı bir zamanlar. dengi lezzette "paça" yapabilen mekan istanbulda da izmirde de çok az.
bu gece gittigimiz ve sacma sapan bir olay yasadıktan sonra bir daha gitmemeye karar verdigimiz yer. olayı anlatayım: ben dolu dolu gelen kaselerinden ve temiz olduguna inandığımdan burda corba icerim. bu gece arkadaşlarla ictigimiz corbalardan kucuk kasede gelenler oldu. bu corba neden az diye sordugumda , diger kasedeki corba da cok fazla seklinde garsondan saçma sapan bir cevap aldim. kalitesini anlamış oldum boylece. musteriye verdikleri deger buysa temizligine de guvenmem artık. bir daha da gitmem,tavsiye etmem,gidecek olana da dur derim..
şopar olabilir.
bir çok ilimizde bulunan çorbacı ismidir. kellei paça işkembe baş çorbalarıdır.
ankara kızılay bayındır sokak'da, göksu lokantası karşısında şubesi bulunan übernetik işkembeci.

en son bir yıl önce işkembe çorbalarını içmiştim. o kadar mükemmeldi ki verdiğim 12 tl hiç koymadı bile.
istanbul da çağlayan vatan caddesinde bulunan çorbacı. istanbul'da sayıları hızla azalan işkembe çorbacılarının en eskilerinden. çorbası güzeldir hala içerden tak tak taktaktak tak tak sesleri gelir.
Ankara'nın en iyi çorbacısı olduğu söylenen işletme. Bugün sakarya'daki şubesine heyecan olsun bakalım ne kadar domalacağız diyerek daldık hatta 15 liranın üstünü ben ödeyeceğim dedim arkadaşımı ikna edebilmek için. Sonuç: Esnaf lokantalarında az çorba çek denince gelenden bile az çorba ve 40 lira hesap. Ayrıca hayatımda içtiğim en kötü işkembe çorbası olabilir. bir daha gidersem sevsinler.