1. 1.
  Kariyerinin en iyi döneminde ırkçılık davaları sebebiyle suçsuz olmasına rağmen cinayet işlemekten ömür boyu hapis cezasıyla içeri atılan, bob dylan tarafından namına şarkı yazılan*, halk hareketleri ile desteklenen, 30 seneye yakın hapiste yatıp güç bela suçsuzluğu ispatlanan ve çıktıktan sonra dünya ağır siklet boks şampiyonu ünvanı verilen ve bu ünvanı ring dışında almış ilk boksör, hurricane lakaplı, muhammed ali'nin kendine örnek aldığı talihsiz siyah.
  ... koko
 2. 2.
  (bkz: onaltinci round)
  ... city walk
 3. 3.
  Rubin "Hurricane" Carter lakaplı ortasiklet boksör 3 Haziran 1966'da Paterson, New Jersey'de işlenen cinayetten yargılanmış ve ömürboyu hapis cezasına çarptırılmıştır. Fakat 1988'de, 22 yıl sonra suçsuz olduğunu ispatlamış ve tahliye olmuştur. Carter'ın hikâyesini anlatan, baş rolünde Denzel Washington'ın oynadığı, Yönetmenliğini Norman Jewison'ın üstlendiği "The Hurricane" isimli bir film, ve Bob Dylan'in Desire isimli albümünden "Hurricane" isimli bir şarkı vardır.

  Beyaz bir polis, Carter'ın çocukluğunda siyah olduğu için ona kafayı takmış, tekrar tekrar hapse atmak için uğraşmış ve 1966 senesinde hapse girmesinde büyük rol oynamıştır.
  3 ... losers
 4. 4.
  (6 Mayıs 1937 – 20 Nisan 2014), Hurricane lakaplı orta siklet boksör.

  3 Haziran 1966'da Paterson, New Jersey'de işlenen cinayetten yargılanmış ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır.Cinayet günü Carter'la ilk defa tanışan ve arabasını 10 dakikalığına sürmek için izin isteyen hayranı John Artis'te cinayete ortaklık yaptığı gerekçesiyle ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır. Fakat 1988'de, 22 yıl sonra suçsuz oldukları ispatlamış ve tahliye olmuşlardır.

  Bu tahliyenin perde arkasında ise Lesra Martin adlı bir genç Carter'ın hapishanedeyken yazdığı otobiyografik bir kitap olan ''16. Raund Hurricane'' kitabını şans eseri bulup okuduktan sonra Carter'ın suçsuz olduğuna inanmıştır. Bununla beraber Carter'ın hapishaneden çıkmasında önemli bir rol oynamıştır.

  Tahliyenin ardından New Jersey eyalet mahkemesi Rubin Carter'ı yeniden hapishaneye göndermek için Amerika Birleşik Devletleri Yargıtayına kadar başvurdular. 11 Ocak 1988'de yargıtay, eyalet mahkemesinin talebini reddetti. 22 yıl süren mücadelede gerçek katiller bulunamadı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Rubin_Carter
  ... hasmet ibriktaroglu