bugün

https://mobile.twitter.co.../1002335787428397057?s=21
bir öğrencinin twitter' dan çağrısı üzerine cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan' ın öğrenci yurdunda sahur yapmasıdır. hiç samimi olmayan bu ortamın, sırf ilgi çekmek için önceden ayarlanmış bir eylem olduğunu düşünüyorum. böyle sahteliklere karnımız tok rte bey.

edit: ekşi de bu başlığın altında yazılan bir entry de, bir yazar, öğrenci yurdun da kalan bir çaylağın attığı mesajı yazmış, yurtta ikamet eden arkadaş, gece saat 10 da yurtta hazırlıklara başlandığını, her şeyin ayarlamalı olduğunu belirtmiş.
tevazuya bakınız.
solcuların muarrem ince yapsa "oooo halkın adamı" diyecek olup erdoğan yapınca "önceden ayarlanmış" diyeceği ve dediği bir hareket.

halkın adamı erdoğanın sürekli yaptığı harekettir.
2 gün önceden yurdun inciği cıncığı araştırılıp, öğrenciler ile konuşulup, gerekirse muhalifleri uzaklaştırıp ve 2 bin koruma ile gidilen ani savurdur.
her şeyi de eleştirmenin bir anlamı yok, hoş görüntü işte.

kurtulalım o ne yapsa kötü, biz ne yapsak mükemmel kafasından.

bu yazıyı bile beğenmeyecek fanatikler çıkacak attım oltamı bekliyorum. bu x kesim değil, her kesim için geçerli.
“Diktatör öğrencilerin rızkını yedi.”
- halk tv.
(bkz: dar alanda kısa paslaşmalar)
ekşi'den alıntıdır;

"iyi akşamlar, ben cumhurbaşkanının gittiği öğrenci yurdunda kalıyorum. çaylak oldugumdan başlığa yazamadım.öğrenci twitine cevap vererek gitti deniyor, öğrenci twiti 1 de atıyor.
fakat saat 10 gibi hazılıklar yapılıyordu görevliler resmi kıyafetlerini giyip teftiş yapıyordu.
izmaritler toplatıldı teras temizletildi,masalara çatal bıçak konuldu ama medyaya öğrenci twitine cevap vererek gitti olarak geçildi.
bilinmesini istedim,sen de yazabilirsin istersen başlık sahibine de söyleyebilirsin.
özetle gelmesi önceden bekleniyordu twitle alakası yok gelmesinin
herkesin o ortamda olması komik olmuş ama kanıtlayabilirim orda olduğumu video fotoğraf çektim konuşmasını canlı dinledim."
ekşi'den alıntıdır

siz gerçekten, cuma'ya bile yüzlerce koruma ile giden birinin, spontane olarak bu ziyareti yapabileceğini düşünüyor musunuz? haluk levent mi lan bu twit atınca gelsin!

edit: şu olayın hâlâ doğaçlama olduğunu düşünenler var, insan gerçekten hayret ediyor.
guzel bir seçim çalışması evet. tabanından karşılık bulur mu, evet. ama öyle twit atılmış da, erdoğan bunu görmüş de, gitmiş de falan... yapmayın evladım böyle.
bi kere adam devlet yönetiyor. oyle kafasına göre gidemez istedigi yere. en azindan saatlerce sürecek bir güvenlik önlem çalışması yapılması şarttır.
hangi dünyada yaşıyorsunuz siz? bir devlet başkanı, herkese açık bir platformdan diyecek ki, çayı koyun geliyorum! oldu.
Oy toplamak için Netanyahu ile bile sahur yapar, şaşılacak bir şey yok yani.
filmlerde yazan based on a true story gibi esasında kurgusal olan olaydır.
devletin cumhurbaşkanı geliyor seversin veya sevmezsin o makam bu ülkedeki en büyük makam elbette hazırlık yapılacak güvenlik kontrolleri olacak.
aslında gayet güzel bir davranış fakat rte den o kadar çok tiksinmişiz ki adam ağzı ile kuş tutsa asla inanmayacağız şov yapacağına ülkenin içine etmekten vazgeçsin, hepimiz rahat edelim.
aslında gayet güzel bir davranış fakat rte den o kadar çok tiksinmişiz ki adam ağzı ile kuş tutsa asla inanmayacağız şov yapacağına ülkenin içine etmekten vazgeçsin, hepimiz rahat edelim.