bugün

iki gündür çokça olduğunu gördüğümüz insan türü. kendi ülkesinde israil'in öldürdüğünün bin katı çocuk ve bebek öldürülmüştür pkk tarafından. kendi ülkesine bir tane arap ülkesi destek vermemişken, o, öğrencilere saygı duruşunda bulunur. pkk lı liderlere diplomatlara bütün dünya destek vermiş, kimse davos gibi bir forumda onlara ayar vermediği halde, kendisi tuzluğu kaptığı gibi ayar vermeye çalışmıştır. üstelik bunu sadece filistin müslüman olduğu için yapmıştır. pkk lıların öldürdüğü çocuk da hamas'ın öldürdüğü sucuk mu? terör terördür. neredeyse cihat ilan edecekler. bunun sebep yahudi düşmanlığıdır. 1000 kişi öldü orda. bizim terörde 100.000 kişi öldü. rakamlarla ölçülmez bu evet. ama niye bi tane arap ülkesi destek vermedi bize? gündemimiz bir aydır israil'den başka bir şey değil. biz 2 gün gündem işgal ettik mi acaba orlarda?

sözlükte de bolca var bu adamlardan. 'gooooool' diye milli maçta ayağa kalkmış insan edasıyla hareket ediyorlar. ulan senin başbakanın ayar verse nolur o adama? kim sallıyor seni? yarım saat sonraki toplantıda anında geri aldı zaten laflarını. ama bu malların gazı alınmadı. tayyip vurdu ve gooool diye akşam akşam yahudi düşmanlığınız okşandı. ailece mutlu oldunuz. türkiye savaş açsın diye de istedi çoğunuz. bir an gülümsedin itiraf et savaş çıksa güzel olur diye.

uluslararası hukuktan, diplomasiden, racondan haberleri yoktur bu başkbakanın. ama bizim bu bazı mallara böyle başbakan yaramaktadır. insanlar hakedildiği gibi yönetilirler. ananı al git lafından, yan gelip yatma lan lafından, sesin çok çıkıyo lan peres lafıyla anca anlaşır bunlar başbakanla. bunlar davos'un yada başbakanın üslubu olmamalıdır. kasımpaşa'da bir kahvehane üslubudur bunlar.

ülkenin uzun yıllar sonra ilk defa ortadoğu'da barış için kilit rol oynama fırsatını da elinin tersiyle itmiştir bu başbakan. bundan da haberleri yok bu mini mini yobazların, mini mini milliyetciciklerin.

ayrıca dün ayar veren başbakan israil'in ortadoğu'da en büyük müttefikidir. yani israil'in attığı bu bombalara dolaylı olarak destekte bulunmaktadır. türkiye milyon dolarlık ihaleleri israil'e verirken nerdeydiniz cahiller? bu bombaları finanse ediyor akp dolaylı olarak. bop'un eş başkanı çünkü. anca tribünlere oynanacak iki tane laf sizi gaza getirir. iki gün sonra da unutacaksınız zaten. türkiye'nin geri kalmasındaki en büyük sebepsiniz siz.

rte sizden daha zeki. milletin nasıl galeyana geleceğini, destek göreceğini iyi biliyor. ona göre laf ediyor. siz de önceden planlanmış şeylere tepki göstererek amacına ulaştırıyorsunuz.

edit: ayrıca geçen gün chavez' e bok atıyodun pis yobaz? şimdi noldu? rte yapınca ne değişti?

edit2: cahil kabalalık daha çok hoşuma gitti.

edit3: dün geceki o davos atağından sonra havaalanında karşılamak üzere organize ettiler sizi. metro sefer sayılarını uzattı sırf belediye sizin için? belediye nin böyle bir görevi mi var? dünya şampiyonu takım mı geliyor uçakla? evet, bu oyuna alet olanlar cahildir.

edit4: helal olsun karmamı .ikip attınız. cahilsin çünkü. burda yazanları anlasan artı oy verirdin.
içinde mhp'lisi, dsp'lisi, chp'lisi, anaplısı, dp'lisi * bulunan cahil kalabalık.
(bkz: başbuğumuz tayyip)
türkiye gibi geçmişini çabuk unutan, ileri görüşlülükten yoksun ve koyun sürüsü gibi ani bir etkiyle düşünmeden tepkiler gösteren ülkelerde sıkça rastlanabilecek kalabalıklardır. bu insanlar ülkenin içinde bulunduğu rezil vaziyeti görmezden gelip "kraldan çok kralcılık" peşinde koşarlar ve toplumu her gün biraz daha bataklığın dibine çekerler.
başbakan rte'nin siyonist bir katile gösterdiği tepkinin arkasındaki halk'a "cahil" yakıştırması yapmaktır. halk tepkisini olumlu yada olumsuz göstermeseydi cahillik olabilirdi. olaylara tepki göstermeyen halk cahildir tepki gösteren değil.
(bkz: rte yi sevmeyen olsun)
(bkz: türkiye nin vahim durumu)
verilen sözlerin tutulmamasından, dünyanın iki yüzlülüğünden, çifte standarttan duyduğu kaygıyı ve sıkıntıyı dile getiren bir başbakanın olması gerektiği gibi davranan, bir kabile reisi olmadağını ifade eden başbakanlarını destekleme cüreti gösteren insan topluluğu.

(bkz: benim gibi düşünmeye cahildir yobazdır anlayışı)

yeni dünya düzeni kuruluyor unutmayalım, saflar yeniden belirleniyor, bm yi tanımayan israil helal olsun tepkisi ile karşılanırken tayyip kötüleniyor.
objektif olunmalıdır. yanlışında nasıl bunu dile getiriyorsak doğrusundada yaptığını taktir edebilmeliyiz. burda gaz gerektircek bi olay yoktur, zira rte yapılması gerekeni yapmıştır.
balık hafızası mı var acaba diye şüphelendiğim topluluk.

(bkz: filistinli cocuk vs irakli cocuk)
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kalabalıktır. Bana "maşallah, memlekette herkesin II. Abdülhamit ve politikaları hakkında fikri vardır, herkes rengine göre bir şeyler söyler; yiyorsa aynı adamlar elektriğin santraldn çıkıp kablodan geçip televizyonu nasıl çalıştırdığı hakkında konuşsunlar bakalım" lafını hatırlatır.

Ne çok dış politika alimi, siyaset bilimci, diplomat varmış memlekette de haberimiz yokmuş. Herkes bildiğini yapsa, yaptığını bilse bu memlekette hiç sorun kalmayacak zaten.
http://www.moralhaber.net...r/image/Clintonoturus.jpg

yukarıdaki resimi yaşamak zorunda kalmış bir milletin fertleri olarak gaza gelmekte haklı olan kalabalıktır.

milletlerarası arenada o kadar alışmışız ki ''sen sus, kenarda otur denilince susup oturan liderler'' görmeye şimdi tayyip'in tavrı biraz yabancı geldi bize. ama açıkçası çok gurur duydum. o salonda olup ellerim patlayana kadar alkışlamak isterdim.
israil yalakası cahil topluluktan daha kültürlü cahillerdir.
davos zirvesindeki rezillikten sonra, Amerika'nın tayyip'i bir kalemde silmesi, pek yakın zamanda IMF'nin Türkiye ile anlaşmayıp, yabancı sermayenin türkiyeden aniden çıkmasıyla devam edecek, bir süre sonra da tayyip ile ilgili şok belgelerin Amerika'dan servis edilerek, askerlerin tayyip'i devirmesi konusunda tamamen desteklenmesiyle sürecek ve en nihayetinde Türkiye'yi 2001'den daha fazla sarsacak bir ekonomik kriz ile perişan olacak ve her zaman da perişan olmayı hakeden kalabalık sürüsüdür.
Dünden beri milyon tane olduklarını görmüş bulunduğumuz kalabalık *. lakin orada zafer kazanılmadı arkadaşım adama sorarlar reelde o adamlar için ne yaptın. rte kalktı bişeyler dedi* bizim millet angut gibi baktı. başbakan istanbula indi* karşalama törenleri oldu metrolar beleş oldu kalabalık toplandı gövde gösterisi yapıldı istaile bağırma dışta olmasa da içte işe yaradı. geçmişte abd ıraka gitsin diye meclisi zorlayan da bu kalabalık kafasıydı, israili mecliste resmi olarak kınayamayanda...

http://www.milligazete.co...neden-tepkisiz-110375.htm

ben size olayı söyleyeyim yanılmıyorsam yakında israilden milyon dolarlar bedeliyle askeri mühimmat alınacak.gerçekten israili durdurmak istiyorsa hükümet durdursun bu alımı görelim gerçekten israilin yaptığı vahşete olan tepkisini. yoksa osurması kolay oraya ben çıksam iki de çarpardım herifin ağzına burada 70 milyon orgazm olurduk hep beraber. Dün akşamdan beri esen gürleyen arkadaşlar araplar bizim etraıfımızda pervane olacakmış osmanlı ruhuymış da israile bi koysak fizandan duyulurmuş görelim tc nota verse mısır, israil korkusundan götünün yemediği için ulaştırmadığı yardımları ulaştırır mı?

ayrıca arkadaşlar karakterli olan önce adamlardan gidip cesaret ödülü alıp, vay ben bop eş başkanıyım da şöyleyim böyleyim deyip, ıraka girsinler diye kıçını yırtmaz. karakterli adam ecevitin alenen yaptıptığı(!) iddia edilen şeyi ** kapalı kapılar ardından yapmaz. Bu kalabalık bu yüzden rte ile gaza gelen vahil kalabalıktır. daha düne kadar yaşadıklarını unutmuş şimdi uçmuş yarın öbürdün ağızına sıçılacak olan kalabalıktır. Diplomasi bilmeyen, kahvehane kafasıyla iş yapan yapılmasını tavsiye eden ki buradan cevap vermeyelim oturalım anlamını çıkartana uçarım her boku yemenin afedersiniz bir yolu yordamı vardır öyle van minits van minits bi dakka dedik ulan diye olmaz.

hasılı böyle işte. Siz şimdi bağırın bugun unutmayın aklı selim olan kafasıyla iş yapan * kazanır. he bi de şu var belki lazım olur.

(bkz: cahille etme sohbet)
yigidi öldür hakkini da ye denilebilecek basliktir. muhalefet olsun diye israil yanlisi olmak kadar insanliktan cikan cahil insanlardan daha az cahil olduklarini dun gece kanitlamis kalabaliktir. (bkz: cahil sensin kalabalik sana girsin)
rte'nin feyk attığı kalabalıktır.

o kalabalık, her partiden olan kalabalık atatürk havalimanı'na koştu sebep, pek sayın yüce insan simon peres'e verilen ayardan ötürü. tayyipciğim ne yaptı? "efenim benim tepkim moderatöreydi!"

vay anam serhat neler dönmüş ya?
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kalabalıktır. bana "maşallah herkesin galatasaray ve uefa kupası hakkında diyeceği bir şeyler vardır, yiyorsa sahanda yumurta hakkında konuşsunlar" sözümü hatırlatırlar. gevrek gevrek güldürürler.

edit : anlatım bozukluğu giderildi.
sonrasında korkudan "tepkim moderatöreydi" diye tükürdüğünü yalasa da, davos'ta simon peres'e lafı soktuğunu ve belki de başbakan olduğundan beri ilk kez adam gibi bir şey yaptığını düşünen kalabalıktır.

bu kalabalığın içinde normal şartlarda rte'den nefret eden bir çok kişi de vardır.
ama yiğidi öldür hakkını yeme diye düşünürler, körükörüne muhalefetin ne kadar salakça bir şey olduğunu bilir.

cahildir falan ama kendini bilgili sanan onca kişiden daha iyi anlar bazı şeyleri, daha iyi tartar.
benim caanım yurdum uuserlarımın " ben şeye şey etmedim, ben moderatöre şeeyettiydim" şeklindeki açıklamasından sonra bile hala gaz modunda çığırtkanlık yapma gereksizliğine düştüğünü görmekte ve bu cehaletimden şu ana kadar duymadığım kadar mutluluk duymaktayım..kimse düşünmez mi ki aynı recepcik başbakan kişisi, iki milyon insanın öldüğü ırak a asker geçişi için tezkereyi geçirmiştir, bilmez misiniz ki ilk tezkere geçmediği zaman bushun yüzüne bakmadığı recepcik başbakancık, bush hazretleri ile görüşüp randevu almak için israil başbakanının götünü yalamıştır..ben cahil olduğum için, düşünce ve anlayış şeklini reddettiğim davos safsatasında gerçekleştirilen yalandan bir tartışma platformunda, devlet başbakanı olma sıfatını taşıyabilecek sinirlere sahip olmamasının ve oranın kasımpaşada bir kahve olmadığının farkındalığını yaşayan biri gibi davranılmamasının bizleri küçük düşürdüğünü söylemek istiyorum...cevap vermek bir sanattır ve etkisi el kol hareketleri ile yüksek seste değil anlamındadır. anlam konusunda her ne kadar recepcik başbakan kişisini sevmesem de, yetersiz olduğunu söyleyemem ama sakinliğini koruyamamasını ve diplomasiden bihaber hareketlerini yukarıda da bahsettiğim üzere tasvip edemem..

recepcik başbakancık kişisinin gömleğinde, ırakta öldürülen milyonlarca kişinin kan izleri vardır ve bu kan izleri, kalkıp da kapitalist düzenin düzenlemiş olduğu safsata bir forumda yüksek sesle, o da toplantı yöneticisine göstermiş olduğu görece haklı tepkiyle silinmez ve bunu herkes bilmektedir. kimse kimseyi kandırmasın..
cahil olup olmadıklarını bilemem, ama çok kalabalık oldukları kesin.

neden bu tepki, neden bu sataşma, neden bu hazımsızlık?
yerel seçimler yüzünden mi?
sırf bu yüzden mi dilinizin ucuna kadar gelen "helal olsun" cümlesini sarf edemiyorsunuz?
peki tayyip orda peres'in çemkire çemkire yaptığı konuşmaları efendice dinleyip dönseydi ülkeye bu sefer de arkasından "chavez kadar olamadı" diye teneke çalmayacak mıydınız?
ülkemizin onurunu ayaklar altına aldı demiyecek miydiniz?

neden bu iki yüzlülük arkadaşım?

sırf kıytırıktan belediyeleriniz de akp'ye geçmesin diye böyle bir karalama kampanyası içine giriyorsanız yapmayın. güneşi balçıkla sıvamaya kalkmayın, yanarsınız...
(#4606839)
(bkz: baykal ile yerin dibine batan azınlık)
(bkz: simon peres e ayıp edildi)
(bkz: balili türk milli takımında oynamalı)
(bkz: aydın doğan dürüst haber yapar)
(bkz: filistinliler ergenekoncudur)
(bkz: baykal neden israil e susuyor)

(bkz: hepimiz cahil kalabalığız)
(bkz: israil muhipleri cemiyeti olmaktansa)
başka sözlüklerden çalınarak buraya yazıldığı iddia edilen başlık. okumaktan aciz olan insanların ağzından çıkması muhtemel bir tespit bu. zira akşamdan beri onlarca tv yayını, gazete, internet sitesi ve sözlükte takip eden birisinin bu konuda söyleyecek lafları olur. bunları derleyip bir çok başlık açarak görüşlerimi belirttim. tek açtığım başlık değil bu. araştıran onu da görür. gittim baktım o ekşi deki başlığa, evet dün okurken bu saydığım onlarca materyali okurken belki onuda okumuşumdur. yazarı avasas'mış. ilk defa söylenen bir şey mi söylemiş? herkesin ortak nokta da birleştiği bir şeyler söylemiş. cahiller sürüsüne katılmış koyunlar, hiç bir fikir beyan edemeyen koyunlar. tavsiyem sağa sola bok atacağınıza okuyun araştırın iki başlık da siz açın.
cahilin cehaletinin dışa vurumu olan söylem. işin komik yanı bunu da insanlara "cahil" diyerek yapmasıdır.

normal hayatında iki kelam edemeyecek adam burada ahkam kesiyor. ne güzel lan. klavye falan...