bugün

90 kuşağının izlediği en büyük yetenek. bu adamı izleyene messi felan hikaye.
90 ların sonu , 2000 lerin başında izlemeye doyum olmayan efsane.
hızı,bitiriciliği ve tekniği en üst düzeyde olan dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu.

yaşadığı sakatlıklara rağmen ne zaman sahalara dönse defalarca kendini ispatlamış olan futbolun en iyisi.

keşke daha uzun süre kendisini izleyebilseydik.
sakatlıklar sonrası hormon tedavisi sonucu göbeği çıkmış ve eski formunu kavuşamamış efsane golcü.
maracana stadyumu'nun yenilendikten sonraki açılış maçında, bir efsaneye yakışacak güzellikte bir gole imza atan adam.

http://www.youtube.com/watch?v=eTnWzYTotr0

şunu cristiano ronaldo ya da messi yapsa sabah akşam konuşurduk lan.
görsel
nam-ı diğer şişko ronaldo.
birçok futbolseverin tabiriyle gerçek ronaldo..
bu gözlerin gördüğü en iyi forvet. daha iyisi de gelmez
90 nesli çocuklarının kahramanıdır, şöyle ki; http://i.imgur.com/GX3Cugj.jpg?1
keşke o kadar sakatlanmasaydı da daha fazla izleseydik kendisini ne Falkaolar ne kavanniler onun yerinin tutmuyor.
görsel
Kendisini ozlettiren dunyanin gelmis gecmis en iyi santraforudur.
ne büyük forvettir kendisi. en iyiler arasındadır. evet.
(bkz: gerçek ronaldo)
Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu deseler hiç sesimi çıkarmam olabilir derim. Adam 2 defa kariyer bitirecek sakatlık yaşamasına ve hiç te profesyonel bir sporcu hayatına sahip olmamasına rağmen neler yaptığı ortada işte. Özellikle zayıf ve ultra hızlı olduğu dönemler günümüzdeki Cristiano ronaldo , messi , ronaldinho karışımı gibi birşeydi.
messi ve cr7 ondan daha yetenekliler bazı konularda ama başarı olarak ikiside onu yakalayabilmiş değil. ayrıca müthiş bir son vuruş yeteneği vardı. çok fenasi adamdı brezilyada oynadığı son dönemlerde bile gece kalkıp maçını seyretmişliğim vardır. fazla kilosuna rağmen rakibe takıyordu peşine. keşke daha uzun seyredebilseydik.
messi ve cr7 toplayıp falcaoyla çarpsan bile yanına yaklaşamayacağın adam. messi ve cr7 ondan hangi konuda yetenekli bre cahil.sen ronaldoyu kaç yaşından sonra izledin acaba. messinin bi kere ayağı kırılsın bak bakalım noluyo.bu adam iki kırıktan sonra dünya kupası kaldırdı. edit: liseli ergenler eksileyin tabi. siz bu adamı psv de barçada izleyemediniz tabi.
zidane ile beraber Madrid'de beraber oynadılar. oha amk kadroya bak.
çok çok kaliteli bir futbolcuydu.

ama bir cronaldo değildi mına koyim. bu kadar duygusal olmayın.
bazı ergen andavalların ağzına malesef sakız olmuş efsane. c ronaldo kadar değilmiş duygusal olmayalımmış. gülmekten yazamıyorum o derece yani. adamın gol atmadığı kral olmadığı lig stad takım turnuva kalmamış. c ronaldonun ayağına kaç kez top geliyo git bi araştır ufaklık. bilmeden ahkam kesmiceksin.
bu adamı tanımayanlar bile daha çözememiş olanlara bile bu video yetecektir.
http://www.youtube.com/watch?v=-ayMH2k5yWk
gelmiş geçmiş en sağlam bileğine hakim olan futbolculardan biridir. çok kez sakatlanmasına rahmen her seferinde kalkmasını bilen oyuncudur adamsın be.
yukarda ki videoya devam olarak
http://www.youtube.com/watch?v=jah-753VUxM
http://www.youtube.com/watch?v=kTPLMFktPOw
futbolcuydu.
hızı ve bileği üst düzey bir oyuncuydu kel ronaldo, ancak center striker olarak değerlendirilirse pozisyon bilgisi ve bitiricilik anlamında vieri nin yanından bile geçemez, ama kader öyle bir kader ki o da vieri gibi sakatlanarak bok yoluna gitmiştir hayat ne garip.
Bence 2002 dünya kupasındaki ronaldo gerçek ronaldo dan geriye kalan küçük bir esintidir sadece. Bu adamın asıl coştuğu dönem barcelona forması giydiği dönemdir. Topla uçarak gidiyordu adeta. 2002 den sonra geldiği real madrid te sadece golcü kimliği kalmıştı geriye.
ergen tayfaya göre messi ve cronaldo'nun bazı yönleri el fenomeno'dan daha iyimiş. şimdi o yazıyı görünce anında youtube girdim ve 3 futbolcunun videolarını izledim ve aradaki farkın ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anladım. hız konusunda messi ve cronaldo bu adamın yanına yaklaşamazlar bile, hızda yaklaşamadıkları gibi hızlı hareket ederken sağladığı top kontrolü ve bilek hakimiyetini hayal dahi edemezler. mantalite olarak kim daha iyi derseniz, kararsızım çünkü ben el fenomenin çabukluğunda bir insanoğlunun düşünerek hareket etmesi mantıksız geliyor. sanki adam olacaksın lan diyor ve bir şeyler oluyor. başarı açısından el fenomen hem kulüp bazında hem de milli forma altında başarıya ulaşmıştır. bitiricilik olayına girmek çok saçma zira bu adamın bitiriciliği üzerine olumsuz söz söyleyen insanın beyin hücreleri iflas etmiş demektir. messi ve cronaldo gerçekten azimli ve hırslı futbolculardır gene de el fenomenin gölgesinde kalırlar ki; yukarıdaki yorumlardan biri çok yerinde messi'nin ya da cronaldo'nun ayakları kırılsın futbola geri döndüklerinde nerelerde olurlardı(dönebilirler miydi orası da meçhul) bu el fenomen diye bahsettiğimiz hani duygusallıktan abarttığımız adam var ya hani 2 kere ayağı kırılmıştır öyle burkulma falan değil açın izleyin içiniz yanar o sahnede
http://www.youtube.com/watch?v=5TEB8zefQUk&feature=fvwrel her izleyişimde içim cız eder. ne zaman zirveye çıksa bir sakatlık yaşadı ne zaman bir sakatlık yaşasa zirveye çıkmayı bildi. sizin o ronaldinho'nun mucidi olduğu sandığınız hareketleri 96-97 sezonlarında el fenomen göstermiştir bize. boynuz kulağı geçer, gençler her zaman yaşlı öldürür, eyvallah ama yetenek dediniz mi bir duracaksınız birader. bahsettiğiniz adam 3 kuşak futbol oynamış 2sini domine etmiş 3.kuşakta ise o kilo ve yaşına rağmen başarılı olmayı bilmiş ve gollerini atmaya devam etmiştir. ayrıca bu adamın döneminde rekabet ettiği futbolcular batistuta, shevchenko, baggio, del piero, zidane, nesta, maldini, vieria, cannavaro, henry, nesta, beckham, figo, zanetti, rivaldo, overmars, giggs, cafu, crespo, raul ve daha nicesi . bu yazdığım adamların her biri mevkilerinde efsanedir ve herbirinin saygısını oynadığı futbol ile kazanmıştır.

kendisi için söylenmiş cümlelerin bazıları;

Johan Cruyff: Onu kimseyle kıyaslamayın. Tek ihtiyacı olan kendisi olması.
Romario: Fransa 98de daha iyi tanıdım. Onunla birlikte her şeyi kazanabilirsiniz.
Fabio Capello: Adı üzerinde O bir fenomen, büyük maçlarda büyük biri olmasını biliyor.
Giovanni Trapattoni: Dünya’nın en iyi golcüsü buna şüphe yok. Her zaman gülmesini biliyor ve başına gelen terslikleri atlatmayı başarıyor.
Cesar Gomez: Onu marke etmek hayatta yaptığım en belalı iş oldu. Maç bittiğinde 500 dakika sahada kaldığımı zannettim.
Raul: Ronaldo'dan öğrenmeye çalışıyorum. Patlayıcı bir güç ve bir anda peşindekilerden kurtulabiliyor. Çok basit Onun seviyesinden çok uzağım.
Zubizarreta: "Bu adam her pozisyonu gol pozisyonuna dönüştürebiliyor."
Shearer: "Ronaldo etrafta görebileceğiniz en iyi futbolcu. Daha neler başarabileceğini sadece Tanrı bilir.
Zidane: "O benim idolüm."
Jose Mourinho: "Gözlerimin gördüğü en iyi futbolcu."
Jairzinho: "Bir takım topu O'nun iki ayağının arasına atabilirse %50 golü atmış sayılır."
Christian Vieri: Ronaldo gibi bir futbolcuyu bir daha izleyemezsiniz.
Massimo Moratti: Ronaldo tüm zamanların en iyisi olabilir.
Linekar: "Ronaldo'nun topla olan hızı hayatım boyunca denediğim ama yapamadığım bir şey oldu."
Zlatan Ibrahimoviç;: Barcelona tarihinin en iyi futbolcusu Ronaldo'dur.
Gianluigi Buffon: Bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu" *