bugün

kelliği önlemede başarılı olan ve sacda cıkaran solusyon ilac. içinde minoxidil bulunmakta. %5 ve %2 minoxidil iceren versiyonlari mevcut. %5 ligini kadinlar tarafından kullanılmazken , yan etkisi olarak istenmeyen tüy oluşturmakda. kullanıldığı surece etkili, bırakıldığı andan itibaren 2 ay için sacları ilacı kullanmaya başlamadığınız gunlere geri dönüdürüyor tabi dökülmede aynen devam ediyor. * (bkz: kelim mutluğum)
dökülme sadece tepede veya yanlarda baş göstermişse etkili olabilen bir ilaç. zira kabak gibi dekolte kafalarda hiç bir işe yaramaz. genç yaşlardaki insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. ayrıca hamile kadınların kullanması sakıncalıdır.
2 aydır kullandığım mucizevi bir ilaç. Bendeki sorun sadece açılmaydı. Düzenli olarak rogaine kullanmaya başladım. 6. haftadan sonra tekrar dökülen yerlerde belirgin saç oluşumlarını gözlemledim. Uzun süre beni görmeyenler bile direk değişikliği fark ettiler ve saçına napıosun sorularıyla karşı karşıya geldim. Paket 3 tüpten oluşmakta ve her tüp 1 ay gidicek şekilde doldurulmuş. sabah akşam özel damlasıyla 1ml olarak saç dökülen yerlere uyguluyorsunuz. ankara da karum 2. katta ki yabancı ürünler satan mağazadan temin edilebilir. 150 ytl gibi bir fiyata sahip. pahalı gibi görünsede 3 ay kullandığınızı unutmayın. ayrıca saçlar döküldükten sonra kaç tane 150 ytl verseniz geri getiremezsiniz. bu tür ilaçlara hiç güvenyemen biri olarak kullandım faydalandım başkalarınında yararlanmasını isterim:)
saç dökülmesine karşı etkili olan tek ürün.bu konuda piyasadaki bir çok ürünü denedim fakat sadece rogaine faydalı oldu.saç dökülmesini 1.5 ay içinde önleyen ürün aynı zamanda saçları sıklaştırıyor.ürünün tek dezavantajı ise sürekli kullanmadığınız taktirde etkisi gidiyor ve dökülme devam ediyor,sürekli kullandığınız taktirde etkisi azalmıyor.
saç dökülmesine karşı en etkili olduğu iddia edilen ürün. 3 aylık olanın abd deki fiyatı 50 dolardır. ama içeriğinde yanıcı madde yazdığı için hiç bir kargo şirketi ile gönderemiyorsunuz.
piyasada çok fazla miktarda sahtesi bulunan ilaç. heryerden almamak lazım.

(bkz: minoxil)
eczanelerde minoxil adı altında satılan ilaclar sahtesi degildir.icerik olarak aynıdır (bkz: minoxidil) eczanelerden almak yerine yurtdisindan getirilmesini yeglerim.tedaviye baslamadan once sunu belirtmekte fayda var ki.bu ilaclar surekli kullanilmak zorundadir.biraktiktan 1 ay sonra saclariniz dokulur.sac cikardigi ve bırakınca dokuldugu gercegine bizzat sahit olunmustur.yurtdisindan daha ucuza siparis vermek isteyenler icin cheapotc'yi tavsiye ederim.1,5 yıldır oradan siparis veriyorum.ayrica maksimum randıman almak isteyen baylar icin foam'ı tavsiye ederim.
foam versiyonu candir valla. yaklasik 3 aydir kullaniyorum. "bi boka yaramaz" dedigim icin kafamin fotografini cekmemistim. ama ise yarayinca suratim kalca sekline girdi (got oldum un nazikcesi). Siddetle tavsiye ederim. Ama birakacaksiniz hic kullanmayin. Brakir birakmaz eski haline geliyor.

islem su sekilde oluyor genelde.

1- hali hazirdaki dokulmeden biraz daha fazlasi dokuluyor. Bu saclar zaten yakin bir zamanda kaybedilecek saclar.

2- dokulme duraklamay basliyor

3- surulen yerlerde sari renkte minik minik tuylenme basliyor

4- tuyler uzuyor, ve gercek sac rengini aliyor.

5- normal saclarla ayni kalinliga ulasiyor (bu asamaya daha gelmedim sayilir. ama bu gidisle gelirim)

kalp atislarini biraz hizlandirmak gibi bir yan etkisi var. benim zaten kucuklukten beri 50-60 civarinda takildigindan 70 lere cikmasi cok koymadi. bu yan etki gorulmeyebilirde.

bir diger yan etki, kafa kizarabilir. cok abanmayin. ya kesin, yada gunde 2 yerine 1 azar azar uygulayin. (bu bendede olmadi)

Kullanirken diplerine yedirmeye dikkat edin, 4 saat boyunca saclarinizi yikamayin veya sac kurutma makinasi gibi seyler tutmayin.

saclar ilk zamanlarda dokulecek. korkmayin. dokulmesi ise yarayacaginin gostergesi. en fazla 2 hafta suruyor.

bilimsel olarak yaptigi islem kafadaki kilcal damarlarda dolasimi saglamaktan baska bisey degil. hergun multivitamininiz cakip adam gibi proteininizi yerseniz kral olur.
minoxidil'in yurtdışındaki ismidir.

(bkz: minoxidil)
içeriğindeki etken madde olan minoxidili taşıyan her marka aynı etkiyi göstermeyebilir. ayrıca bu markanın çakması da varmış. dikkatli olmakta fayda var.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.