bugün

arap bunu beğendi, ocb'nin cevabı bekleniyor.

yapıştır hacı.
beyinsiz ahmaklara dert olucaktır yine. amerikada 500 e yakin nükleer santral var bizde bir tanesi yapılırken dünyayı yıktınız. sorsan ben ülkemin gelişimini istiyorum der at gözlüklü sığır.
bize yapılan santralleri kim yapıyor?

birini japonya diğerini ise rusya

peki bu santraller hayrına mı yapılıyor? tabiki hayır yaptıklarını santraller ile bize enerji satacaklar.

peki biz NÜKLEER SANTRAL kondine edecek kadar akıllı mıyız?

buda hayır. yapın vallaha yapın yok olalım hep birlikte. benim hoşuma gider destekcisiyim.

not : entry'ye cevaptır, başlığa girdi değildir. bi siz akıllısınız. mk cahilleri.

--spoiler--
bizde bir tanesi yapılırken dünyayı yıktınız. sorsan ben ülkemin gelişimini istiyorum der at gözlüklü sığır.
--spoiler--
madem bir şey bilmiyorsunuz o konuda konuşmayın arkadaşım, cevap yazıp tepki vermek zorunda değilsiniz.

" çok gerekliymiş catta curtta"? ne? ülkemizin enerji ihtiyaçlarının %70ni rusyadan alındığının farkında değilsiniz herhalde?

kimin memleketine kurulmak istedi onu bilmiyorum ancak birincisi bu işler "oraya kuralım mk şurası iyi ehehe" diye olmuyordur, gerekli ortam ve fiziksel olarak elverişli olması gerekir. bi siz mi akıllısınız lan şuraya ediverelim ehhehe diyorsunuz.

ayrıca malum pariteden nefret etmeme rağmen sizin dönüp seçmene hakaret etmeniz de çok acınası, sizin yerinize ben utanmıyacağım artık yeterince utandım bu entrylik.
insanlarda kafalar pırıl pırıl.

Orestiada Edirne tarafında bir Yunan şehri. Türkiye'de değil.
Hemen gaza gelmeyin.

Komedi.
madem burada değilmiş bahaneyle konuya girmiş olduk. yine de devam edelim ki karşı olanların neye dayanarak karşı olduklarını görelim, aydınlanalım. haklılarsa biz de karşı olalım.

kimisi diyor ki japonya gelecek bize geri satacak biz salağız, nasıl kullanıcımızı bilmicez(!?).
atom enerjisi kurumu 1962 de , nükleer enerji kurumu 1982 de kurulmuş ve hızla faaliyet göstermektedir. bunu buraya kurarken bu durumu düşünemeyeceklerini falan düşünmediniz herhalde. şaka gibisiniz.

@wings of icarus
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1492742/+ 24 yılda bu kadar ilerlediklerini düşününce bi gülme aldı beni.

sene 1986.
--spoiler--
ne radyasyonu canım, radyasyon var diyenler yürüyün sandığa gidelim ve halka soralım var mı yok mu?
--spoiler--

2017 versiyonu ise böyle olacaktır. *
adamlara kurdurtmuyorsunuz ki üstünde didinip uğraşsınlar. (bkz: swh)

bunu konudan çarpıtma olarak görüyorum, şakirtin teki çıkıp böyle dedi diye nükleer santral neden kurdurtmuyorsunuz kardeşim?

madem zararlı bu illet. dünyanın en güçlü ülkesinde 103 tane, fransada 78 tane var? neden güneş batmayan ülke, ingiliterenin %17 oranda enerjisini bu santral destekliyor? bu adamlara her türlü konuda özeniliyor da iş ülkenin gelişimine gelinde neden hebehübe oluyoruz açıklar mısınız?
sadece karadenizde 200 bin kişiyi kanserden öldürdüler o içilen çaylarla.

çernobil'deki patlamalardan o denli hasar aldığımızı düşününce ben haksızım.

1962'de kurulan o kurum çernobil'de bu çayları içmeyin diyebildi mi?

ben diyeyim hayır.

adamların belli bir standartı var. belli bir ilerlemesi mevcut. ülkende bilim adamı yetişmiyor.

öğretim sistemin dört işlem anca öğretiyor sana.

atomdan yakalayacaksınız dünyayı he mk he.
çok acayip. ben ne diyorum adam nereye çekiyor. bilader sen güzel bir şey üretmiyosun diye enerjiyi kendin üretmek yerine başka ülkeden alıp bilmem ne kaç katını vermek zorunda mısın? ne dediğinizin farkında mısınız?

anladım hocam. gayet mantıklı, yeterli bilim adamımız olmadığı için rusya'dan satın alalım. peki ya işi bilen adamlar getirtsek ki türkiyede bi tane bile olmadığını varsayıyorum şu an ha yok o da mı olmaz. peki kurmayalım beni ikna ettiniz.
Gizeh in yoğun tepkisine neden olan olay. Mıknatısın değerini bilemediniz.