bugün

cristiano ronaldo kadar yetenekli ama ronaldo'nun aksine tembel bir oyuncudur, takım oyununu anlamak istemeyen, biri futbol topu verse sabaha kadar tek başına oynaya bilen, takım içi dengeleri bozan, beşiktaş taraftarını hatta çarşı' yı bile iki ye böle bilen oyuncundur.
fiyat-performans bağlamında beklentilerin altında kalmasından mütevellit, kulübün de içinde bulunduğu ekonomik imkansızlıklar dolayısı ile gönderilen futbolcu. yönetim bu süreci akıllıca yönlendirememiştir o kesin lakin bitmiş gitmiş meselelere takılıp kalmamak gerekir.

kendisini sevdik, hayranlıkla izledik, alkışladık.. şimdi de gidişine üzülüyoruz elbette. bize yaşattıkları için teşekkür etmek lazım gelir.

quarsma üzerinden yönetime saldıran umutsuz dangalaklara da bir çift sözüm var: "quaresmasız da olabiliyor"
Ricardo Quaresma bugün yani 20 Aralık 2012 tarihi ile Beşiktaş'tan ayrılmıştır.
20 Aralık 2012 tarihi ile Beşiktaş'ı asla unutmayacağım diyen bir futbolcu.
bugün itibarıyla ülkeden ayrılan trivela ustası. hoşçakal canımızın içi, ayağımızın dışı.
ayak tekniğiyle harikalar yaratan Portekizli futbolcudur.
Taraftara başka oynayan, medyaya başka oynayan, yönetime başka oynayan, düzembaz paragözün tekidir. Hırslandığı zaman dahada boktan oynayan işine geldiği zaman yeri yerinden oynatan pisliğin biridir. Mourinhonun bile adam edemediği şoparın biridir. Sahte rapor alıp okuldan kaçan öğrenci gibidir.
Twitter'da TT listesine girmiştir. (bkz: Hoşçakal Canımızın içi Ayağımızın Dışı) yolun açık olsun koca yürekli insan.
(bkz: Hoşçakal Ayağımızın Dışı Canımızın iç)

https://www.youtube.com/w...mbedded&v=GfPVIDwLSY4
inşallah galatasarayımıza gelecek olan oyuncudur.
adam gibi adam. yönetimin harcadığı oyuncular kervanına katılan birisi daha.
fikret orman'ın geçen sezon başında milan baros takası ile galatasaray'a göndermeyi düşündüğü futbolcu, ancak taraftar baskısı yüzünden gerçekleşmemiş bu transfer.

--spoiler--
Fikret Orman sözleşmesini feshederek talkımdan ayrılan Quaresma için Galatasaray'dan teklif gelip gelmediği konusunda şunları söyledi.
"Quaresma konusu artık kapandı. Kendisi için sezon başında Galatasaray'dan bir talep olmuştu. O dönem Baros ile takasını gündeme almıştık. Ancak bu gerçekleşmedi. Daha sonra da Galatasaray'dan bu yönde bir teklif almadık. Ben sezon başında Quaresma'nın Baros ile takas edilmesini isterdim. Bu gerçekleşmedi çünkü sezon başında Quaresmaspor taraftarları oluşmuştu."
--spoiler--
yeteneği kadar disiplini olsa adından çok söz edirecek futbolcu. bu saatten sonra zor.
gs' nin sözleşmesindeki 5 milyon euroyu verip kadrosuna katacağı söylentileri çalındı kulağıma. fatih hocaları alın da alın diye diretiyormuş.
izlediğinde duygulanmamak elde değil.quaresma' nın veda klibi. https://www.youtube.com/watch?v=GfPVIDwLSY4
carlos carvahalın amına koyan bir zaad. kim olursa olsun ne olursa olsun hocasına küfür edemez. küfür etmeden önce queresmayı severdim ama edince fikirlerim değişti.
bir galatasaraylı olarak kulübümde görmek istediğim tek isimdir. 5 değil gerekirse 15 milyon euro verilsin ve alınsın. galatasaray'a avrupada şampiyonlar ligi yarı finalini gördürebilecek tek adamdır. gerekirse amrabat+burak+muslera satılsın ve quaresma alınsın. transferi gerçekleştiği gün Q7 yazılı galatasaray formasından 3 tane sipariş vermezsem adam değilim!
Bir galatasarayli olarak hildir hildir bekledigim muthis top cambazi.
birleşik arap emirlikleri takımı al ahli ile 1.5 yıllık sözleşme imzalayan futbolcu.

görsel
Al ahly ile sözleşme imzalamıştır. Yolun açık olsun cigano. Cimbomlulardan ağızlarının salyalarını siler artık.
" taraftarlar takım değiştirmez." ricardo QUARESMA!

edit: çok zorlarına gitmiş yüzsüz galatasaraylıların.
EDiT: forması var. isteyen? *
tamamen duygusal sebepleri vardır.
C. Ronaldo kadar yetenekli gösterilirken geldiği nokta ile üzen futbolcudur.
parayı tercih etmiş futbolcudur. iyi para kazanması için ya çok çalışacak messi ronaldo olacak ya da katar gibi para babası ama boş yerlere gidecek. o da 2. yolu kendine yakışanı seçti.
beşiktaş'ı zerre siklemediği bir kere daha ortaya çıkan futbolcu. tek derdi beşiktaş'tan para almaktı ve aldı da. yoksa derdi katar'a gitmektiyse bonservisle bile gidebilirdi. o ise hem beşiktaş' a bonservis parası kazandırmadı, hem de sırf inat uğruna yarım sezon futbol oynamadı. bir önceki yönetimin yaptığı sözleşmeyi yeni yönetim lehine kullandı.

ben zerre kadar şaşırmadım. ama umarım quaresmasporlular şaşırmıştır.
portekiz'li yetenekli bir futbolcudur. buralarda kendisini boşa harcadı.