bugün

Facebook'ta başlayan bir akımdır.

Ergen gerisi gençlerimizin eline pro. makine alıp fotoğraf çektirmesi ve kendini fotoğrafçı ilan etmesidir. Artık bu durumla Facebook'ta çok sık karşılaşır oldum. Bu da yetmezmiş gibi bu ergen gerisi gençlerimiz "X kişiye çekimlerinden dolayı teşekkür ederim." yorumunu yapmayı da unutmazlar. Sanki hepsi seri üretim. Bu teşekkür ettikleri X kişinin fotoğrafçılık adına yaptığı tek şey o pro. makineyi almış olduğu her halinden ve çekimlerinden bellidir. Bu durum ergenler ve ergen gerileri arasında önüne geçilemez bir hal almıştır. Lütfen biri çıkıp bu poz veren ve fotoğraf çeken ergenlere model ve fotoğrafçı olmadıklarını söylesin.

Dikkat: Ergen Çıkabilir.
üzerime vazife değil tabii, ancak bir düzeltmeyle başlamak istiyorum.

resim çekilmez, çizilir.

fotoğraf çizilmez, çekilir.

(bkz: fotoğraf çekinmek)
(bkz: resim çizmek)

ardından subjektif olan yorumumla bu entrye veda edeceğim;

sürekli suretle gerçekleştirildiğinde, ve insanların gözüne sokmak için bin takla atıldığında, insanda "hatıra fotoğrafı" çekinme isteği dahi bırakmayan eylemdir.

bir arkadaşımdan duyduğum ve hayretler içerisinde kaldığım cümlelerle de noktayı koymak istiyorum:

--spoiler--
abi bir kız var. 840 profil fotoğrafı, 95 albümü var. tek tek her fotoğrafa bakmaya kalksan gün biter lan. bu nasıl bi yaşam tarzıdır amk.
--spoiler--
bu tip insanlarla maalesef eğlenmek de pek mümkün değildir.
hadi x yere gidelim dersiniz, burnunuzdan gelir. adım başı fotoğraf çekilme darlamalarıyla gününüzü/tatilinizi piç ederler.

arkadaş; bu yaz 10 gün tatil yaptım , bi tane fotoğraf çekildiysem şerefsizim. tamam belki ben hiç çekilmeyerek bokunu çıkartmış olabilirim
ama siz de bokunu çıkartmayın lütfen, makul olun gençler.
digital teknolojinin yan etkileri.
ergenlik belirtisidir.
kişisel notice: 35 yaşında bir tanıdığım da yapıyor. ama severek yapıyor. ergenliğe yeni giriyor garibim.