bugün

Orijinal olan korku oyunuydu.
Remake ise gerilim.

Çünkü bu oyunda esas korkutucu olan öğe kamera açısıydı. Sabit bir yerden odayı görürdünüz ve önünüze ne çıkacağını bilmeden giderdiniz. Jumpscare(bunun türkçesi tam olarak yok) yaşamak çok olasıydı.
Ancak yeni sürümünde hareketli kamera açısı ile bu olay tamamen rafa kalkmış durumda. Şahsen oynarken sadece 2-3 yerde tırstım. O bölümlerde de zırt diye mr. x veya licker çıkmıştı.

Hah şu da var, sabit kamera ile bugün bir oyun çıksa tutar mı? Sanmam. O yüzden adamlar doğru ata oynamışlar. Zaten re 7 ile neredeyse aynı oynanış düzenine sahip. Bariz bir fark olarak Fps yerine tps sunmuşlar. Tabii bu da korku faktörünü azaltan bir etmen.
Lâkin yine de nostalji sevenlerdenseniz bir şans vermenizi tavsiye ederim. 7-8 saatinizi dolu dolu geçireceksiniz.
insanı abartı geren korku oyunlarına nazaran her şeyini çok dozunda yapmış adamlar oyunun helal olsun. Korkmak zevk veriyor oyunda resmen.
en iyi resident evil oyularından olan ve e3'te duyurulan remake ile beni fazlasıyla sabırsızlandıran oyun. nasıl bekleriz şimdi 2019'a kadar?
An itibariyle sony e3 konferansında gösterilen ve remake olarak çıkışı kesinleşen serinin efsane oyunu.
Serinin güzel bir filmi. Milla Jojovich'in oynadığı filmlerin kötü olması imkansız. <3
Resident Evil 3 değildir gözümde ama candır. 3. oyunda Nemesis'in olması çok daha gerici yapıyor oyunu. Ayrıca filmi de en güzel Resident Evil filmidir, nemesis reisin katkısı ile tabii ki. Aslında filmi için konuşursam Nemesis'i çıkartsam bile seri de en iyi film Resident Evil: Apocalypse.
serinin en iyilerindendir. hatta arttırıyorum en zor olanı bile olabilir çoğuna göre.
operation raccoon city ile kendini daha da özleten oyundur. Re 2 ye benzeyecek diye umutlanmıştık ancak hayal kırıklığına uğratmıştır ORC. RE 6 nın gelmesiyle daha tatlı bir hüzünle özlenmektedir re 2. Re 6 beklendiğinden çok daha güzel çıkmıştır.
kanımca resident evil serisinin en gerilimi yüksek ve en sürükleyici oyunudur. Nedendir bilmiyorum diğerleri görsellik ve silah çeşitliliği açısından daha iyi belki ama bir şeyler eksik sanki. (bkz: bir sey eksik)
polis merkezinde loş ve dar bir koridorda, ekranın dibine girmiş biçimde, pür dikkat önünüze bakarak, sesleri dinleyerek yürürken (oyunun sesi açık ama hem oyun hem de ev ortamında çıt çıkmamakta), koridorun tahtayla kapatılmış pencerelerinden biri aniden ve büyük bir gürültüyle kırılır, zombi kolları içeri gidip sizi yakalarlar.

işte bu sahnede "benim" diyen delikanlı "aaAAAAaananı sikiim!" çığlığıyla kendinden geçmektedir.

(bkz: mouse u monitöre atmak)

bu da aniden "böö!" diye gerçekleşen korkutma çeşidinin en hazırlıksız yakaladığı anlardan biridir.

tomb raider 2'de oyuna başlar başlamaz saldıran kaplan bile bu kadar aklımı çıkartmamıştı lan.

(bkz: boş bulunmak)
oyunu oynarken gece ve tek başınıza oynamamanız şiddetle tavsiye edilir, aksi takdirde ciddi travmaların etkisinde kalabilirsiniz.
1997'de capcom firması tarafından çift cd şeklinde piyasaya çıkartılan,hayatım boyunca oynadığım en iyi oyun.