bugün

Artık gerçek olsa da inanılmayacak bir pelesenk olmuş bir sözdür.
klasik yalanlardandır.
Ya da döndüm dolaştım kürkçü dükkanındayım vakasıdır.
genellikle sevilmeyen arkadaşa karşı söylense de, gerçek olduğu takdirde facebook, twitter gibi paylaşım ağlarından bildirilen durum :
- rehberim silindi, bana mesaj atın. (atılmadı)
(bkz: çamur at izi kalsın) telefona format atılması durumunda başa gelen hadisedir.
yedeklemeyi unutup format atıldığında başa gelen durum.

hala numarası silindiği için görüşemediğim arkadaşlarım var. adamlar ben aradığım için arkadaşmış sözlük. ühü.
telefon kullanmayı bilmeyen insanın başına gelendir. bu zamana kadar onlarca telefon kullandım, son satın aldığım telefon sorunlu çıktı elli kere servise gitti ama numaralarım halen duruyor. nasıl mı?
(bkz: google rehber)
MAiL hesabına yedekleyerek tüm sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Evet.
seninle işim olmaz diye silmiştim demenin sözde beyaz yalanı.
uzun süre birbirleriyle konuşmayan kişilerden birisinin diğerinin numarasını silmesi ve numarası silinen kişinin mesaj atması sonucunda kimsin cevabını aldıktan sonra ismini söyleyip sildin mi numaramı dedikten sonra hayır telefonu güncelledim ve bütün herşey silindi yalanını atıp bizimde inanmamızı beklemesidir.
Rehberi google hesabı ile birleştirerek telefon yanınızda olmasa bile internet üzerinden rehberinize ulaşabileceğiniz teknoloji varken teknoloji yoksunu insanların dile getirdiği saçmalıktır. Bazıları da operatörlere rehberimi yedekle diye ücret verir. o da ayrı bir mevzu.
eski sevgilinin rehberdeki tüm kızları silip gitmesinin ardından bilinmeyen numaraların attığı mesaja rehberim silindi kimsin yazma durumu. acınası bi durumdur geçmiş olsun.
her an başına gelebilecek saçmalıktır. yaşayan bilirdir.
icloud diye bir şey var arkadaşım hadi ios kullanmıyosun hafıza kartına at numaraları bilgisayara at.
"seni çift kaydetmişim" ile yarışacak yalandır.

"iphone aldım sim kartı keserlerken bozdular" diyeni gördüm, bu millette yalan tükenmez.
Yaşanabilen bi saçmalıktır.
Her insan hayatı boyunca en az bir kere yaşamış veya yaşayacaktır.
hiç yaşanılmamış durumdur.
birisinin numarasını silmişsim, muhakkak bir sebebi vardır.
kimsin diye sorarım, olay halolur.
Nerdeyse insanların tamamının kullandığı yalan.
Günümüzde artık inandırıcılığını kaybetmiş bir bahanedir.
Bu zaman zaman hepimizin başvurmak zorunda olduğu bir yalandır.

Herkes biliyor, bilmiyormuş gibi yapıyor, bence bozmayalım.

Sizin derdiniz ne? Çocuklara da seni leylekler getirmedi aslında ananla baban sikişiyor mu diyelim ne diyelim. inanmak istiyorum belki!
tahsin hasoğlu nun bunla ilgili güzel bir videosu var.

https://www.youtube.com/watch?v=1Eo6THAw1-Y
Yeni telefon alacağınız Zaman sıklıkla yaşanan durum. Format atınca telefon hafızasındaki her şey gibi rehber de siliniyor. Sim kart hafızası benim boş zira telefon hafızasını kullanıyorum. Önceden note kullanırken evet gmail rehber vardı ama iPhone da yok. Yeni sim aldım ve bir çok kişinin numarası yok şu an ama insanları arayıp alıyorum.
Eğer gerçekten rehberiniz silindiyse çok yazık olmuş. Tam bir yalancı çoban hikayesi ortaya çıkıyor. Kimse size inanmıyor insanların güvenini yavaşça kaybediyorsununuz. Kendimden biliyorum.
Benimki hep siliniyor çünkü telefonum bozuk napiyim.