bugün

çoğunluğu kürttür.
(bkz: 22TL x 12 000 000)
çoğunluğu korkaktır.

bozar mi sandin acilar.belaya atlar giderim.
kursun gibiyim mavzer gibi, dag gibi patlar giderim.
bozar mi sandin acilar.belaya atlar giderim.
kursun gibiyim mavzer gibi, dag gibi patlar giderim....
ahmet kaya

türkücünün cümlelerinde geçtiği gibi cesur olamayan kişilerdir.
1 tanesi ülkenin yaklaşık %40 ına gidip hayır demeleri için kıçını yırtmış ama kendi oy kullanmamıştır.
Ülke b.ka gittiği halde hala aymayan seçmendir.
(bkz: kürt)
bir kısmı s*kiyim oylamayı yaşasın tatil demiştir
(bkz: vatandaşşak)
tatillerinden kesip gelemeyen rahat sever seçmenlerdir.
"amaaan türkiye'yi ben mi kurtaracağım" diyen beyinsiz bünyelerdir.
(bkz: boykot edip sonucun evet olmasını izleyenler)
sandık başına gitmeye kasten, manidar, ajitasyonal olarak tenezzül etmeyip, açıklanan rakama göre 22 lira cezaya tabi tutulacağı gerçeğiyle, eksantrik bir durum ortaya çıkartanlardır. bu duruma istinaden; aritmetik bir hesap yaparsak 300.000.000 tl'ye yakın bir meblağ ortaya çıkıyor. en azından hünkarımızı memnun edecek bir rakam. astronomik olmasa da, yine de ihya edecek bir tutar.

gemi serilerine bir yenisi daha eklenip, engin denizlere yelken açılabilir. veyahut yeni bir malikhane hanedan mirasına katılabilir. ama bu sefer armatörlüğe kalkışmaz, keyif çatar. kaptan kusto'luk yapmak istemesi normaldir. yanına kabinesinden bir miço alıp serüven peşine. umarım donanma kuvvetlerine bir kruvazör bağışlamayı çok görmezsin.
ana muhalefet lideri bu gereksizlerden sadece birisidir.
boykot kararı alarak kullanmayan veya birilerinin de oy almak için neredeyse türkiye turnesi yapan fakat sandığa gitmeyen vatandaşlar kavramı
2 milyonu terörist zoruyla boykot etmiş kalanı da oy kullanmayı önemsememiştir. her seçimde en az %15 kadar sandığı iplemeyen apolitik bir kitlemiz var zaten.
bayram telaşesi, okulların açılmamış olması ve en önemlisi boykot meselesi de olsa katılım gerektiğinden çok az. boykot olayına zaten kılım. bir muhalefet var ne bu kendini belli etme çabası. olayı şu yönden örneklendirirsek; iki arkadaş birbiriyle tartışır yandaşlar bulunur geriye kalan kamiller de çekimserdir (öyle görünür ya da). bu kamil sürüsü ay yok ben ne oralı ne buralıyım deyip fırsattan istifade iki tarafla da bozar ilişkisini. bana göre en sinsileri onlardır. sinsisiniz olm kabul edin. neyse konudan sapıyorum. hümanistim ben ayaklarına yatmaya gerek yok, hiç de öyle hümanist falan değilim hatta yeri geldiğinde ırkçıyım. yediği çanağa sindirilmiş besinlerini bırakan kişiyi kapımdan içeri sokmam. zamanında girmişseler bile o ailemin hümanistliğinden kaynaklıdır. çok fena antipati besliyorum size.
savaşmayın sevişin diyoruz ama minik minik androidler yapıp yapıp salıyorsunuz ortalığa. devlet büyüklerimiz en az 3 diye destek veriyor (doğurun anacım her seçim öncesi bulgurunuz ve bir miktar paranız elden teslim) ama siz 3 ve katları diye mi algılıyorsunuz nedir? zamanında size uygulanan yöntemi gen yoluyla aktarıyorsunuz. çocuk bir çıkıyor beyin damarlarına giden yollara sıcak asfalt dökülmüş. hık mık hık mık başka bildiği bir şey yok. yapmayın etmeyin. ne savaşın artık ne de sevişin. yapmayın çocuğum,yapmayın evladım su sıçratıyorsun bak!
kaderlerinin bir evet oyuyla elimde olduğu 12 milyon kişidir.
(bkz: oldu ebeyin amı ali sami) (bkz: ne 12 milyonu lan)
(bkz: 22 liralık oy kullanmama cezası)
siktir olup gidebilirler. özellikle o boykotçular.
çoğunluğu can korkusu derdine düşmş seçmenlerdir. haklıdırlar. bir oydan dolayı devletin baş edemediği örgütü ne diye karşısına alsın?
264 milyon tl'lik cezanın muhatabı olan seçmen topluluğu.
(bkz: sorumluluk verilemeyecekler)
(bkz: sorumsuzlar)
(bkz: sorunlular)
(bkz: sorunlar)
(bkz: sorun)
(bkz: kemal kıçdaroğlu)