bugün

Hem müslüman hem dünya lideri.

Ne mutlu seni sevene.
http://t24.com.tr/haber/e...-guvenlik-korumasi,290979

seveni çoktur. putlaştırılmıştır. değişik.
cumhuriyet'in kurucusu atatürk gibi kendi havuz medyasını kurmuştur. atatürk gibi medyayı kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmiştir. atatürk gibi muhalefeti her daim susturmuştur. atatürk gibi demokrasi kelimesini her daim ağzına dolayıp, iş icraate gelince en totaliter kesilmiştir. bu adamla atatürk arasında görüntü dışında hiçbir fark yoktur. bir nevi atatürk ün dindar görünüme bürünmüş yeni versiyonudur. atatürk gibi halkla sıkı ilişki kurup, halkı kandırıp kendi zorbalığını meşrulaştırmıştır. atatürk ü seven sayan adam tayyip i sevip saymalıdır. tayyip i seven sayan adam atatürk ü sevip saymalıdır. her ikiside bu ülkeyi karanlığa sürüklemiş, halkı daha da cehalete sürüklemiş, halkı daha da bağnazlaştırmıştır. "günümüz" uygar toplumlarında her ikisinin de düşüncelerinin asla yeri olamaz. biri seküler bağnazdır, biri dinci bağnazdır. bu ülkenin toplumuna bağnazlığı yerleştiren en büyük, en yüce liderlerdir bunlar.

sizin atatürk ünüzdür bu yobaz adamı yaratan! önce kendi bağnazlıklarınızdan kurtulun, sonra bu adamın bağnazlığına inersiniz sayın yobazlar. bir tarafta ak koyun sürüsü, diğer tarafta kara koyun sürüsü. akları koyun diye suçlama, sen de koyunsun ey kara...
ergenekon ve balyoz için aldatıldık demiş, zerre kadar inanmıyorum samimiyetine, tek üzüldüğüm şey ergenekon ve balyoz gerçekten sahte delillerle yapılırken 17 aralık'ın gerçek delillerle yapılmasına rağmen yapanların aynı olmasından dolayı 17 aralık'ın da onlar gibi sahte delillere dayandırılıyormuş imajı verilmesi.
yine bülent arınç'tan ayarı yemiştir...

(bkz: bülent arınç ın tayyip erdoğan ı yalanlaması)
şu anki rejimi korumak yerine gittiği her yerde "başkanlık sistemi" diyerek içtiği andı çiğneyen türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı. anayasa mahkemesi, kendisini uyarmalıdır.
balıkesirde başkanlık sistemini anlatmaya çalışan cb.
yine ateistlere giydiren cb. hayır anlamadığım şu, sürekli insanları sınıflara yerleştirip onları eleştirmek neden? bunlar ateist bunlar solcu bunlar bilmem neci. ulan bu bölmek olmuyor mu?

not: ateist değilim.
büyük dünya liderimiz, kemalik zihniyetin korkulu rüyası. Evet.
değerli cumhurbaşkanımız reisimiz.
kızlay ve muhtarlar için yaptığı konuşmaları dinledim de saatlerce günlerce konuşsa bıkıp usanmadan dinlerim. Allah sağlık sıhhat versin de hep konuşsun ve hep başımızda olsun. dualarımız hep onunla.
kötü şeyler olsa cumhurbaşkanımızın tüm bunları düzelteceğine inancım tam. ki zaten öyle de oluyor.
o yüzden içim rahat.

konuşmalarında haddini aşan kripto paralellere cevabını da en güzel şekliyle vermiştir.
türkiye'de taş üstüne taş konsa kendinden bilen ama en ufak bir tökezlemede bile suçu başkalarına atmaktadır.

arkadaş, yetişkin bir birey olmanın ön koşulu sorumluluk değil midir? yanlış yaptığında sorumluluğu başkasına atacaksan ne farkın kalır 0 6 yaş grubu çocuklardan? ben yapmadım o yaptıyla devlet mi yönetilir?

yok efendim kandırıldık, var efendim aldatıltık, vay efendim pışpışlandık... akıl baliğ değil misin sen? pilavlık cumhurbaşkanı seni.
Hükümetle olan ilişkisi iyiden iyiye boka saran gürcü. Girin birbirinize de şu mal millet pisliklerinizi bide birbirinizin ağzından dinlesin. Dedikoducu mahalle karıları gibi bunu arınç ı, fidan ı , davutoglu nu bi programa çıkaracaksın. Yanlarına da selvi , rok , tezcan , jöleli , Metiner , elif çakır gibi ağız ishali olmuş ne kadar eracif varsa yancı diye koyacaksın. Sonra gör cümbüşü. Müge anlı nın programından beter olur. Yalçın abi nin sansür makinası bile bi işe yaramaz.
bu olayla ilgili yeni bir başlık açıp kirlilik yaratmayalım diye düşünüyorum.
geleneksel hale gelen muhtarlar toplantısında cumhurbaşkanın sözleri oldukça ilgi çekici;

--spoiler--
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geleneksel hale getirdiği Ak Saraydaki muhtarlar toplantısında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Erdoğanın hedefinde, geçtiğimiz hafta partisinin grup toplantısında Erdoğan seni başkan seçtirmeyeceğiz diye açıklamalarda bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile cumartesi günü yaptığı açıklamada Hükümetin işlerine karışma mesajı veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç vardı. Erdoğan Demirtaşa Ben cumhurun başkanıyım ya Kendini bil, haddini bil diye çıkışırken, Bülent Arınça da isim vermeden Dert adamı söyletir. Meselesi koltuk olanlar bizi anlayamadı anlayamaz dedi.
--spoiler--

'ben cumhurun başkanıyım ya' kısmı nereye ve kime söylenmiş isyan dolu bir cümledir?
bi nevi bölüm sonu canavarı.
Son dönemde çözüm sürecinde aldığı tavır,hükümete getirdiği eleştiriler bilhassa devlet merkezli bir söyleme geçişi geçen hafta harp Akademisindeki konuşmasından sonra ayyuka çıktı.orada neler konuşuldu bilemiyoruz ama şimdi zirvede kopan gürültünün,çıkan düşük yoğunluklu kavganın oyun kurucusu Erdoğan gözüküyor ve bu sefer yanında Tsk var(17_25 Aralık darbe girişiminde de TSK Erdoğan'ın yanındaydı)
şu sıralar muhtarlarla işi pişirmekte olan reis-i cumhurumuz. gidişat pek de iyi değil gibi ama reisin bir bildiği vardır diyorum.

geleceği merak konusu...
Söylediklerinden bazıları ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışmaya açıktır;

--spoiler--
Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.
Biz, Ankara'da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz.
Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. ikisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.
Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?
Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.
Şimdi diğer parti liderleri beni Yüce Divan ile tehdit ediyor ama bilmiyorlar ki ben bu yola çıkarken kefenimi yanıma aldım.
Biz kaybedeceğiz onlar kazanacak, yok öyle şey. Onlar kaybedecek biz kazanacağız, o da adalet anlayışımıza ters.
Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı.
Kralların değil Kuralların hukukunu inşaa edeceğiz.
Artistlik yapma! iyi bir sanatçısın. iyi bir sanatçısın terbiyesizlik yapma!
Biz mafyanın, çetenin veya çetelerin avukatı değiliz. (Baykal'ın Ergenekon'un avukatıyım sözüne cevaben)
Yapılabilecek tüm jestleri yaptık. Kopenhag kriterlerini yerine getirdik. Artık Avrupa'dan delikanlılık bekliyoruz.
Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim Çankaya Köşkü'ne çıkmaktır.
Kişiler laik olmaz devlet laik olur, laikliği savunma anlamında ben de laikim ancak islam'ın karşısına karşısına koyarsanız değilim.
Saygı duruşu sap gibi durmaktır. Saygı duruşu yerine dua edilmeli. Sap gibi durmanın manasını anlayamıyorum.
Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, islam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben islam’ı devlet planı içinde düşünüyorum.
Mahalle baskısı, mahalle baskısı deniyor ya, asıl mahalle baskısı bu ülkede 'ben içmiyorum kardeşim, sen buyur iç' diyenlere. Bunlara yapılıyor mahalle baskısı.
Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.
Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben 'yazıklar olsun' diyorum.
Sen ne mutlu Türküm diyene dersen o da ne mutlu Kürdüm diyene der.
Kürt sorunu hepimizin sorunudur.
Kürt meselesi değil terör meselesi var.
Siyasetin tek limanı ahlaktır.
Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım.
Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.
Demokrasi bir tramvaydır, gideceğiniz yere kadar gider orada inersiniz.
Oku, düşün, uygula, neticelendir.
Gençler, bakınız, her üniversite mezunu iş bulacak diye birşey yok.
Ben çevrecinin daniskasıyım. Asıl çevreci benim.
Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir.
Ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım.
Sizin işiniz, bürokratları takip etmek, onları değiştirmek değil. işinize bakın
Elhamdülillah müslümanım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.
Cumhurbaşkanının imam hatipli olacağı günler yakındır.
Mahkemenin baş örtüsü ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır.
Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor.
Askerlik yan gelip yatma yeri değildir!
Sen Ruanda mı olmak istiyorsun, buyur ol.
Mayo reklâmı şehvet sömürüsüdür.
Din teröre sıfat olamaz.
Kriz teğet geçti.
Türkiye bir göçebe kabilesi değildir.
Bir şehidin kanını 550 milletvekiline değişmeyiz.
Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.
Sermaye ırkçılığı yapıyorlar.
Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum.
Böyle bağırılmaz ki! Artistlik yapma!
Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, AK PARTili olsun, olmasın bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.
Birçok şeyler silinebilir ama vicdanlar o kayıtları öyle kolay kolay silmiyor. (Danıştay saldırısının kamera kayıtlarının OYAK tarafından silindiğinin anlaşılması üzerine.)
Zannediyorum, arkadaşımız Fransız mı? Ama Türkiye'ye de Fransız... Biz de böyle güzel bir söz var: Türkiye'ye çok Fransızsınız
--spoiler--
Yeni Turkiye nin kurucusu chp ve mhp yi rafa kaldiran lider...... Somurge haline gelmiş türkiyeyi azat edip imf vre avrupa dan kurtarmistir... istemezi ve seveninin cok oldugu kisidir... Solculara duman artırarak tarihe görmüştür. ..
Bir karikatür karakteri olacakken önce belediye başkanı sonra başbakan ve yetmezmiş gibi cumhur başkanı olan kişi.
Erol Büyükburç'un öldüğü gün, ''evinde ölü bulundu '' dedi bu adam yaa..Evinde ölü bulundu ne lan, militan mı bu? Örgüt üyesi mi? veya seri katilden falan mı bahsediyoruz. Evinde vefat etmiş falan deseydin be adam..
en çok merak ettiğim konu, 7 haziranda akp 276 sandalyeyi tutturamazsa ve hükümeti tek başına kuramazsa hükümeti kurmak için mhp ya da chp genel başkanlarından birine yetki verecek mi? nasıl bir karar alacak merak ediyorum.
neo-osmanlı anlayışı sebebi ile Türkiye'yi uluslararası arenada yalnızlaştıran siyasetçi. revizyonist devletler, tarih boyunca tüm dünyada tehdit olarak algılanmıştır. kendisi bunu görebilecek kadar akıllı bir insandır. iyi niyetinden şüphe etmek istemiyorum.

http://mehmetbaskan.com/2...turkiyenin-yalnizlasmasi/
her zorluğun peşinden bir kolaylık geleceğini bilen, yaptığını insanı için yapan, o'nun rızasını gözeterek kararlar veren, insanı yaşat ki devlet yaşasın politikası güden, birlikten(laz-kürt-türk-abaza..) güç doğacağını bilen, çokça sabreden, çokça şükretmesi gereken, dirayetli, bilgili, tecrübeli, idealist, insaniyetli, hakkaniyetli; önünü değil ileriyi gören, amerika ve avrupa'nın baş belası, türkiye'ye kasis değil koskoca dağ aşırtan, hiç kimse yoksa bile sadece ve sadece allah'ın varlığını bilen ve o'na sonsuz güvenen, ulu hakan abdulhamit han'ın adeta günümüz versiyonu olan "adam".

umalım ki sonu onun gibi olmasın.
göreve geldiği 10 ağustos 2014 itibari 226 günde 236 kişiyi dava etmiş cb.
varmi boyle hizmet eden boyle calisan adam gibi adam recep tayyip erdoğan.