bugün

güzel insan, bu coğrafyanın güzel yüzü.başarılı, çalışkan, dürüst.kazanmayı bilen, şahane liderimiz.

gerçek bir lider.

winner.
türkiye'nin patronu allah uzun ömür versin, biz onu oralarda görmeye devam edelim. çok yaşa reco.
eger bir gün allah göstermesin ölürse işte vatan için gerçek yas günü o gün olacaktır.
karizmatik lider.
gerçek bir lider ama üçüncü ligde...
yorum yaparsam savaş çıkar.
(bkz: siyonizmin kasiyeri)
seversin sevmezsin ayrı mevzu ama liderdir. özel bir tasarımdır. ağırdır, abidir, kalenderdir. çeker çevirir güven verir. o yüzden yaşadığı sürece türkiye'nin lideri olarak kalacaktır.
türkiye cumhuriyeti başbaşbakanı.

ama seçimle değilde darbeyle gelmiş gibi bir hissiyat oluşturmuştur insanların içinde. tabi hepsinin değil yüzde 60 lık kesimin.
başbakandır. onu bunu geçtim de bu yılın adamı oylamasına incisözlüğün katılmadığından emin misiniz ?
mahalle kabadayısıdır. hani evde eşine söz geçiremeyip sonra mahallede kahvede bağırıp çağıran tipler olur ya. işte budur.
siyasi yasağının kaldırılması sırasında baykal ile ne görüştüğü merak edilendir. her halükarda ilginç bir adam, muhtar olamaz dediler başbakan oldu.
en yakın rakibinin paradan 6 sıfırı bile atamayacağını belirtmeliyim. taşşak nedir bilir misin?
(bkz: izindeyiz)
yılın adamı olması muhtemeldir. yakışır...

inci sözlük ün yardımı olmasıda pek ihtimal değildir. zira inci sözlük içine küfür yerleştirebileceği , eylem yapabileceği ortamlara girer.

ama bu oylamada öyle "ahahahaa biz yaptık hepizinin bilmemnesini şeyapayım" diyemeyeceğine göre o oylamada gram etkisi yoktur.

ha inci sözlük diyorumda şimdi farkettim 10 aya yakın bir süredir girmiyorum. eh lağımdan bir farkı kalmamış , heryere küfürle saldırarak reklam yapmaktan başka bir işlevi kalmamış olan bir siteciği fazla kaale almamak lazım.

ezik muhalefet ise hala "ama 4 sene önce ananı al git dedi!" diye eleştirmektedir. hesab edin kaç yıllık siyasi hayatı var , yaptığı bir gaf ile güyya harcıyor liseli ergenlerimiz akıllarınca.

ananı al git demiş , o yüzden döktüğü gözyaşları sallamasyonmuş.
e geçen ayda memura "hayır demezseniz 2 elim yakanızda " dedi o noldu? (kk) ama o yapabilir demi? ah canlar. ah liseliler. büyüyünde üniversiteli olun azıcık.
ikinci atatürk denmiş.
bu sözlük bazen gerçekten düşündürücü olabiliyor.
merak ettim acaba atatürk'ü mü kötülemeye çalışmış yoksa erdoğan'ı mı yüceltmeye?
(bkz: persona non grata)
Halkin aynasi.
amerika'nın bir dediğini iki etmeyen ama bunu 'biz dünyaya rest çekiyoruz' gibi gösteren insan. bir de bunu partizanca destekleyenler var ki sormayın gitsin.
erdoğan gibi insanlar amaçları uğruna,kendilerine yüklenen sorumluluklar uğruna her türlü şeyi deneyebilirler.bunlar göstermelik hareketler.kameraya oynanan,bir topluma yapılan şovdan başka bir halt değil.(tribünlere oynamakta denilir.)keza çok zekidir erdoğan.sosyal zekası çok kuvvetlidir.bu yüzden seçimlerde başarılı olmaktadır.halk onu durduramazsa o halkın önüne geçecektir.kişiliği gereği despot bir yapısı vardır.

erdoğan kadife yüreklidir. bazen çok iyidir. ancak amacının önüne geçersen küfreder,hatta dövdürür.bu yüzden bir an önce indirilirse türkiye
için iyi bir gelişme olur.
http://galeri.uludagsozluk.com/26/tabut-ta%C5%9F%C4%B1yan-bir-ba%C5%9Fbakan_75573.jpg
daha önce de dile getirdiğim gibi dünyanın tek ''kalpazanlık'' adı altında yargılanan ( dokunulmazlığı olduğu için durduruldu ) başbakanı..

burası türkiye..

ayrıca kendi eseri için,

(bkz: türkiye nin yakın zamanda iflas edeceği gerçeği)
(bkz: bana uzak Allaha yakın olsun)
"birinci parti olamadığım ilk seçimde parti başkanlığından istifa ederim"
iyisi kötüsü herkese göre başkadır lakin bir gerçek varki karşısında rakip diye duran adam kendi taklidini yapıyorsa gerçekten oldukça etkili liderdir. kılıçdaroğlu nun son konuşmalarında hitabetinde kendisinden direk etkilendiğini farketmemek mümkün değil.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25152761/