bugün

kılıçdaroğlu tarafından ayağı kaydırılmaya çalışılan adam. bana destek olun receb'in ayağını kaydırayım diyor gandi. baktı ki karşı tarafın arkası kuvvetli, ordu da bu işi beceremediğine göre iş başa düştü. ama yine zor işi. karşı taraf taşaklı usta, emperyalistleri zamanında arkana alıp dalıyordun adama ama şimdi emperyalistler onun arkasında.
(bkz: führer)
diktatör ismi takıp duruyorlar. diktatör diyorlar. bu ülkeye seçimle gelme şeklinde bir diktatörlüğü getirmişse bu ülkeye demokrasiyi getirmiş demektir. ne de olsa cuntacılara göre demokrasi çoğunluğun diktatörlüğüdür. gerçi tayyip erdoğan'ın daha diktatör bir tavrını görmedik. daha hiçbir azınlık "bizim şu hakkımız gaspedildi" diye meydanlara dökülmediği halde hala diktatör diyen iftiracılar çıkıyor. sadece önceki diktatörlerle kedinin fareyle oynadığı gibi oynayıp yerinden ediyor. azınlıkların diktatörlüğünü yıkıp çoğunluğun diktasının gelmesini hep umut ediyorduk. su akıp mecrasını buluyor olan bu... biz daha azınlığın diktatörlüğünden kurtulamamışken bu adamın çoğunluk diktası kuruyor diye suçlanması kimin dikta yanlısı olduğunun anlaşılması açısından oldukça anlamlı.

dinsizler dindar olduğunu söyleyip iktidara gelmesini eleştiriyor. demek ki bu ülke de laiklik de gerçek anlamda çalışmaya başlamış. insanlar ne inanca sahip olursa olsun başbakan olabiliyor, cumhurbaşkanı olabiliyor. laikliği ateizm olarak algılayıp "devleti laik yapacağız" diye ateistlere iltimas geçen düzen bitti.
pazar akşamı referandum sonuçları açıklanırken yüzünü görmek istediğim insan.
(bu)pazar akşamı zafer konuşması yapacak lider. * *
Bu dönemde güveneceğim tek adamdır, hiç değilse bir ara kitaplarımı bedavaya getirmişti.
çok sevdiği(!) emekçisinin canını dişine takıp kazanarak, adeta soyulurcasına ödediği vergiler üzerinden kendine eğlence uyduran başbakan. türkiye basketbol milli takımına verilecek 1 milyon lira primi kişi başı 1.5 milyona çıkarmış beyimiz.

http://www.ntvspor.net/ha.../basbakandan-prim-mujdesi
ırak'ta savaşacak amerikan askerleri için dua etmesinin bile yılmaz savunucuları var bu adamın.
ve ölen yüzbinlerce müslümanı sorduğumda dahi hala bu adamı savunabiliyorlar.
ben bugün bunu gördüm sözlük...
basketbol milli takımı bugün bizi dünyanın bütün haber sitelerine gazetelerine spor bültenlerine sokmuştur. böyle bir reklamı yapmak için belki yüzlerce milyon dolar harcamanız gerekir. kaldı ki bize yaşattığı gurur ve sevincin parasal olarak ölçülemeyecek değerinden bahsetmiyorum bile.

eğer milli basketbolculara para verecekse o çocuklar zaten bu parayı fazlası ile hakketti. aldıkları para bu vatana kazandırdıkları yanında zaten az bir miktar. emekçilerin vergileri ile ödeniyor gibi nerden baksan yüzeysel nerden ucuz iğrenç bir argüman ile rte nin yaptığı gayet normal ve haklı harekete kulp takmayın.

gözünüz öyle dönmüş ki, öyle körü körüne öylesine cahil bir muhalefetsiniz ki adam ne yapsa artık eleştiriyor kötülüyorsunuz. Allah akıl fikir versin.
reformlar imparatoru.
bu gece yaptığı güyya "jest", hidayet'i de satın alma girişimidir. sanırım başarılı da olur.
bu gece yaptığı jest zaten bir ülkenin başbakanı tarafından yapılması gereken sadece bir jesttir. gerizekalı komplo teorilerinizi lütfen kendinize saklayın. böyle güzel bir zaferde bile komplo teorisi üretmekten sevinemeyen beyninizi seveyim.
kemal kılıçdaroğlu'ndan daha rahat olduğu söylenebilir. bu arada kovanı karıştırdı bu yüzden baykal'ı harcadılar. tehlikeli adam, kolay lokma değil. akıllı ve temkinli, aynı zamanda iyi bir stratejist.
kendisinin amerika için kadim dostumuz demesi üzerine aynen şunu hatırlatıyorum ;

türkün türkten başka dostu yoktur.
kendisinin 12 eylül 1980 darbesi ve darbecileri ile ilişkisini, en iyi anlatan cümle zannımca yıllar önce tolstoy tarafından dile getirilmiştir,

''hangi oğul babasını öldürmek istemez ki?''

(bkz: bratya karamazovı)
bugun sitelere düşen haberlere gore 1.5 milyon lira verecekmiş. boyle strateji hatası olmaz ... kazanırsalar kupayı 3 milyon diye eklemesi lazımdı ki kupayı alabilelim...
verdiği prim gayet yerindedir , yurtdışında bir basketçi kaçtan gidiyor haberiniz varmı?

aslanlarımız kazanırsa o parayı çıtır çıtır yemek haklarıdır.
994 ten 2010'a secim kaybetmeyen tek lider dünyada eşi benzeri olmayan bir lider.
kendi deyimine göre türkiyede %42 darbeci dir.
(bkz: çiçeği burnunda diktatör)
henüz 3 gün önce hayır diyenleri darbeci olarak yaftalamış iken bir kez daha bir seçim sonrası demokrasi havariliğine soyunmuştur.

"..hayır diyenler de bizim kardeşimizdir, hayır diyenler de kazanmıştır vs.."

yemiyoruz üstad, yemiyoruz. yiyenlere anlatmak lazım.
zaman gösterecek zaman bu insanın nasıl olacağını.
darbeci, vatan haini vb. suçlamalarında bulunduklarına şu an şükranlarını sunmaktadır...

ah be politika ah be koltuk sen nelere kadirsin, neler söyletiyorsun.
kim var kim yok herkese teşekkür etmiştir. bir ara uludağ sözlük'ü de kutlayacak sandım.
şu anda çıkmış konuşma yapıyor kendileri. O anlatıyor millet dinliyor, millet sigara yakıyor o anlatıyor, o anlatıyor millet gaza geliyor, millet alkışlıyor o hala anlatıyor. Durmadan anlatıyor milletimize çünkü iyi biliyor bizim halkımız okumaz ne söylersen o kalır akıllarında. O yüzden durmadan konuşuyor. Milleti iyi tanıyor ve stratejisini iyi belirliyor. Ne kadar karşısındada olsamda cinliğine hayranım.