bugün

başbakanımızın harikulade komik, harikulade eğlenceli, harikulade neşebaz bir insan olduğunu gösteren yetenektir. üstelik sadece bizleri değil bütün dünyayı kendisine güldürüyor hınzır...

bakın bakalım;

http://video.milliyet.com...uldurdu-SOCZyrblmxP7.html
nükleer santrale piknik tüpü diyecek cehalette olan birine de, böylesi bir güldürme kabiliyeti yakışır. ona ben de çok gülüyorum bu yüzden(!)
(bkz: götüm güldü ben de gülmüş sayıldım)
Espri yeteneği tartışılabilir, fakat kendisinin ve kurmaylarinin milletle taşşak geçme yeteneği olağanüstü seviyededir.
kim ne derse desin bu adamı seviyorum.
cem yılmaz yanında halt etmiş. *
Harbi yetenektir... Dunyaca guluyoruz, hatta yerlere yatiyoruz... Guldugumuz espirisi degil kendisi...
çok güldüren yetenektir. mal olduk güle güle.

buna gülse gülse iq puanında 100 psikolojik barajı dolaylarında seyreden zekalarıyla şakirtler güler ancak...

dünya gülmüş... hıııı. dünya dedikleri de salona topladıkları kafa sallamacı akp vekilleri... kendi çalıp kendi gülüyor yani.

o kadar büyük yetenek var ki adamda; önce lafı söylüyor, yarıya kadar. gülmeye başlıyor. milletten tepki yok. ağzını böyle zoraki ve biçimsiz bir u şekline getirmeye çalışıp 333 pozu vermeye çalışıyor. sonra salondaki şakirtler panikliyor. zuhhaahah zuhhahaah diye böğürmeye başlıyorlar. çok komik olmuş gerçekten.

komiklik burada da bitmiyor. fatih akın'dan giriyor sonra; "türk milli takımının kalesini hedef almadığı sürece" diyor, beklemeye başlıyor. "ne zaman gülecekler gibisinden"... sonra yağcılar zuhahaha diye bağırıyorlar... gülüyorlar falan. akabinde, 10 saniye beklemeden sonra da "mesut özil'in attığı her golle bizler de havada uçuyoruz" diyor. sonra yine çığırmaya başlıyorlar hep birlikte. ulan mevzuyu yeni anladıyan, 10 saniye önce neye gülüyordun (ki yeni anlayabilirler, hatta içlerinde hiç anlamayan, hatta şuan bile anlamayan vardır çokca)? yok 10 saniye önce anladıysan, şuan neye gülüyorsun? tayyip yine güldü ya. otomatiğe bağladılar. tayyip ağzını her hafiften u yaptığında; bunlar gülerek yerlere yatacaklar. "en çoh ben güldüm boşbahanım şakalara." diye kendilerini gösterene kadar garip hareketler yapmaya devam edecekler...

hepimize böyle bir espri yeteneği diliyorum. espri yeteneğinden ziyade; etrafınıza şöyle 30-40 tane yağcı/yağlamacı toplasanız da aynı işi görür...
o değilde mesut özil esprisi hakikaten güzeldi..

muhalif birisi de olmuş olsam yiğidi öldürür hakkını veririm.
espri yeteneği tartışılır, lakin hitabet konusunda türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi diksiyonuna sahip, eksi oy veren arkadaşlar geçmiş ve günümüz siyasetçilerinle kıyaslasınlar farkı anlarsınız, tabi at gözlüksüz. *
yalaka adama duvar bile nüktedandır.
ortalamanın bayağı altında.
Bugün bir kez daha gözükmüştür ki kitleleri gülme krizine sokacak kadar zeki esprilerdir. Solcu zerzevatlar uzun adamı anlayamaz. Anlamak için zeka gerekir. Evet.
Çok iyidir. Bugün yaptığı espriye bağıra bağıra güldüm. Adam her açıdan donanımlı.
Her mitinge çıkışında defalarca 'düşünebiliyor musunuz?' diye sorması benim istemsizce kahkaha atmama neden olmuştur hep. Ulan düşünebilseler o mitinge gelirler mi? Sana oy verirler mi?
solcuları kudurtmaya yetecek seviyededir. evet.
sevimli, komik diktatörün yeteneğidir.
Kara mizah üstadıdır.
garip ne yapsın şu espiriyi patlat diyorlar patlatıyor.
Gülmek ile ağlamak arasında bırakan yetenek. Memleketin yüzdelik olarak büyük bir dilimi ağlamayı tercih ederken, şakşakçılar ve ehli yalaklar gülmeyi tercih ediyor. Ağlayanların tercih hanesinde "mukadderat" yazarken, gülenlerin hanesinde "yandaş" yazar.

Yandaşlığın fıtratında gülmek vardır. Allah güldürmesin.
tiktokcular gibi. bi ona komik.