bugün

şaşırtan durumdur. sen halkına 2, 0 motorlu aracı çok gör kendin 6, 0 litrelik motor hacimli bmw 7 ye bin.

Zırhlı 760Li’de 544 HP gücünde 6.0 lt’lik çift turbo beslemeli V12 motor görev yapıyor. Acil durumlarda gerekli kaçış ve takipler için 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlayan 760Li High Security’nin maksimum hızı ise 210 km/s’de sınırlandırılmış.

http://www.internethaber....oto-galerisi-21990-p3.htm
devletin zirvesi asildir. onların bindiği arabaları korumak içinde ayrı bir koruma ekibi olduğunu duymuştum bir süre kendime gelememiştim. olsun yinede devletin kucağı sıcaktır
şimdi bazı düşüncesiz akpliler çıkıp diyebilir ki o başbakan tabi binecek. tamam binsinde bizi niye 1,3 1,5 1,6 motorlu araçlara mahkum ediyor. yıllık mtv oranları 3, 0 dan sonra abartılsaydı.
işte bu manyak alettir.

http://www.on5yirmi5.com/...makam-aracinin-sirri.html

http://forum.donanimhaber.com/m_58680505/tm.htm
başbakan olduğu içindir. ne sandınız fakirler. tüplü şahine mi binecek koca başbakan?
yani bunu şuna benzetebilirsiniz. oğlunun önünde sürekli pc oyunları oyna, telefonla oyun oyna sonra de ki oğlum çok ders çalış. oyun oynama.

sizin peygamber gibi inandığınız adam da diyor ki sen fakirsin bakma abd ye, avrupaya sen 2,0 hacimli arabadan yukarı araca binersen seni mikerim vergilerle.

2,0 yeni bir aracın yıllık vergisi en fazla 700 lira.
2,5 yeni bir aracın yıllık vergisi en fazla 2700 lira.
güdümlü füzelerden kaçmak içindir.
yazarın burda anlatmak istediği her lider binebilir fakat halkına bari kendi bindiği aracın yarısı kadar silindir hacmine sahip olan araç layık görsün. bedava da değil çalışarak alsın halk. asgari ücret 1500 tl olsun, aracın vergisi de akıllı bir seviyeye gelsin. sonra rte akaryakıttan gelen vergilerle coşsun. kim istemez 3,0 golf, 3,0 toyota lar, 3,0 subarular, a3 ler.

şu işe bak fıstık gibi bmw 3 serisi tayyip halkına layık görmüyor diye ülkemizde 1,6 motorla satılıyor.
Beyninin sadece yüzde 3 ünü kullananın kafasına taktığıhadise.
La olum bmw 3 serisine binecek kapasite var mı sende? 1,3 neyine yetmiyor lan.
millet 2,0 dan yukarı araç almasın diye vergiler 2,0 dan sonra çok aptalca yapıldı. olması gereken 3,0 dan sonra vergiler saçma olmalıydı.
50 liralık araba aldığım için beni etkilemeyen durum. Şaka bir yana Türkiye'de akıl ve mantığa aykırı bir vergilendirme politikası ile halk güdülüyor. Buyuk Firmaların vergi kaçakçılıkları ise hepinizin malumu. Mesleğe ilk başladığım sene, benden kat kat fazla kazanan bir işletmeden fazla vergi ödediğini unutamam, hep içim acır. Şimdi ise o kadar acıtmıyor. Fakat dinsizin hakkından imansız gelir hesabı yabancı eşim üzerine bir cayenne gts aldım. Ne kdv ne de ötv ödedim. Zaten ağlatmak gibi olmasın fakat, yabancıların sömürgesi olduğumuz için yine eş kontenjanından her ay 350 lt benzini özel bir anlaşma sayesinde rafineri çıkış fiyatı üzerine bayi karıyla alıyorum. Bir litre benzine ödediğim rakam da oluyor 2.65 lira. Her ay 220 litre gibi bir rakam kullanıyorum. Kalan litreleri de kardeşim kullanıyor. Oldu mu sana comolokko! *
benzini mazotu, sigortasını falan geçtimde, bandrolünü bari kendisi ödese.
biz bmw 7'ye binmesini de iyi biliriz.
daha iyisine layıktır tc başbakanı.
biri de demiş ki dünyanın en zor işinde çalışan ve en az para alan türk halkıdır. bre düz mantıkta doktorasını harvard kendini zeki sanan ahmaklar fakültesinde tamamlamış yazar, sen çinden, vietnamdan, endonezyadan daha sayabileceğim bin tane ülkeden haberdar mısın ki türkiyeyi eleştiriyorsun. bre akıllı, sen türkiyenin şartlarından haberdar mısın da amerikayla isveçle karşılaştırıyorsun. doğrudur onlar çok yüksek ücret karşılığında belki de senle aynı işi yapıyor canım ülkemde, ancak orada kazanılan paralar onlara ancak yetiyor. git ev al bakalım amerikadan en ucuzu kaç milyon dolardan başlıyor. türkiyede ise 100 bin liraya ev alıyorsun be üstün zeka. olay şu senin tam kestiremediğin: ülkelerin alım güçleri ülkeden ülkeye değişir. sen ülkelerin günde bilmem kaç saat bilmem ne işi yapanın aldığı parayla kendininkini öyle kıyaslayamazsın. o bmw lerin audilerin pahalı olması ise türk lirasının euro karşısında değersiz olmasındandır. e bi zahmet dünyanın parası elin avrupasına gideceğine, devlete de vergilerle katkı sağlansın. biraz gayret.
O değil de, 544 hp güce sahip bir araba nasıl 210 km/h ile sınırlandırılır. Ağır mağır demeyin şimdi amına koyum, apartman taşımıyo üstünde. 130 hp lık araçlar bile 240 vuruyor amk.
1.6'dır o. Hem de tüplü. Aşikar.
6 lt olmasinin sebebi arabanin zirhli olmasi baska motorlar arabayi kaldirmaz bile.
tipo ya binmesini isteyen handavalları kızdıran hadise. araba sıralı sistem tüplüymüş müdür rahat olun. gazı da güvenal gazdan alıyorlarmış.
beynini hiç kullanmayan koyunlara birşey anlatmanın ne kadar zor olduğunu tüm sözlük ahalisine göstermiştir. lan akılsız dünyanın en zor işinde çalışan kim Türk halkı. en az para alan kim yine türk halkı. biz hak etmiyorsak güzel arabaları bizim çalıştığımızın yarısı kadar çalışan avrupalı, yada abd li mi hak ediyor?
(bkz: #22740072) adamın yaşadığı hayata bakın, bir de kendi yaşadığınız sefil hayata bakın. yolunu bulana hayat her türlü güzel. helal olsun adam aklını kullanmış dünyanın tadını çıkarıyor.

tamam anladım artık deveye diken insana ziken yaranır demişler. boşuna dememişler tam ölümüne akp yi savunanlara söylenmiş gibi görünen bir laf.
(bkz: #22740116) adama bak yahu akp yi savunmak için nelerden bahsediyor. akp den önce ev, arsa fiyatları ne kadardı şimdi ne kadar? bir araştırın bir sorun büyüklerinize. gelir de o oran da artsa neyse diyeceğim.

2002 de hatay gibi bir yerde iki katlı ev 30 bin tl idi. şimdi iki katlı ev 120 bin tl. 1 dönüm arsa 5 bin tl idi şu an yerine göre 50 bin tl den başlıyor 250 bin tl ye kadar çıkıyor. peki maaşlar da 4 kat ile 10 kat arasında artmış mı? hayır. sen değilmisin ülkenin başındaki yönetici. bu kadar artışa neden göz yumuyorsun?
(bkz: #22739754) ben binmesin yazdım mı? benim eleştirdiğim neden 2,5 lt hacimli araçtan yıllık 2500 tl vergi alıyor. 500 tl neyine yetmiyor?

öngörüm tuttu. daha onlar yazmadan hemen savunacaklarını tahmin etmiştim. tamam o lideriniz 6,0 a binsin. bizde 3,0 arabaya binelim olsun bitsin. ama 3,0 arabanın vergisi yıllık 6000 tl den daha fazla. bize ancak 1,3 arabaları layık görüyor sizin o dünya lideri dediğiniz adaletsiz adam.
akpliler, ben başbakan ın en iyisine layık kabul ediyorum da. dünyanın en çok çalışan. çalışkan milleti olan türkler onun kullandığı arabanın yarısı özelliklerine sahip olan a6, bmw 5 serisi, vw 3,0 tiguan a layık değil mi?

o yüzden bu kadar uzatıyorum.
(#22740392) tebrik ederim. tamam bu ülkenin padişahı herşeyin en iyisine layık ta kimden korkuyor ki o kadar. israil desek israille dost, abd desek abd ile dost.

geçen yıl haberlerde çıkmıştı. bir tane avrupalı lider bisikletle gidiyordu konağına.