bugün

sadece gitar çalış şekliyle değil ayrıca çıkardığı enstrüman sesleri ve inanılmaz şarkı sözleri de mükemmeldir. kendisinin çaldığı gitar tekniğinin adı slap attack olarak adlandırılır ve bu konuda kendisinin de youtube üzerinde videoları mevcuttur. bu kadar az kişi tarafından bilinmemesinin bir nedeni ise bazı balon şarkıcılar gibi belki klipleriyle, görünüşüyle popüler olamamasından ötürü olabilir. şarkıcılıkta belki de sadece yeteneğin önemli olmadığının kanıtıdır, belki ben gözümde çok büyütüyorum ama çok daha iyi yerlere gelebilecek bir yetenek bana göre. şuana kadar kime dinletsem, aa ilk defa duyuyorum çok güzelmiş diyerek hastası oluyor ama nedense kimse tarafından bilinmiyor kendisi.

slap attack:
http://www.youtube.com/watch?v=lIb2mXKKzi8&feature=related

(bkz: sunshine)
(bkz: state of mind)
1966 yılında embudo, new mexico da prematüre olarak dünyaya gelen raul midon, arjantinli dansçı bir babanın ve afrika-amerika kökenli bir annenin oğludur. babasının dört yaşında kendisine bir davul hediye etmesiyle, müzik hayatına girer. kör olması sebebiye özel bir ilkokula başlar. bu arada gitar da hayatına girmiş ve tam bir müzik aşığı olmuştur. miami üniversitesinde caz müzik eğitimi alan raul midon, bugunlerde karşımıza if you are gonna leave adlı güzel şarkısıyla çıkmaktadır. müziğinin asıl özelliği ise, içinde caz, pop, r&b gibi değişik türleri rahatça barındırabilimesidir.
new mexico da kücük bir kasaba olan 200 nufuslu dem budo'da doğmuştur.
( kasaba isimi yanlış yazılmış olabilir.canlı performansında şarkı söylemeye başlamadan once söylediği bir bilgidir)
ray charles dan sonra beni müziğiyle böylesine çok etkileyebilmiş ilk müzisyen. sanırım bunun kör olmakla da bir ilgisi var. görmeyen insanların duyma yetenekleri görenlere nazaran daha çok gelişmiştir ya... bu gerçek müzikal yetenekte de kendisini göstermiştir kanımca. çok farklı bir boyutta, özgün biçimlerde açığa çıkmıştır bu insanın duyguları. o gitar çalar, gitar onu çalar, bir bütün olurlar böylece. müzik kutusudur sanki. state of mind da coşmuştur. albümün bütün parçaları defalarca dinlenecek güzelliktedir. fakat suddenly ve if you're gonna leave favorilerimdir.
gitarın anasını ağlatan diyebileceğim çok kaliteli müzisyen.
ağzıyla trompet sesi de çıkarabilen üstad.
gitar'ın ray charLes'ı...mükemmel bir gitar tekniği...mükemmel bir vokal...şarkıLarında ağzından çıkardığı "prrrrssff" sesLeride şarkıLarına ayrı bir hava katıyor...* *
inanılmaz bir vokal ve gitar tekniği olan, state of mind adlı parçasıyla iyi bir çıkış yakalamış, doğuştan kör sanatçı.

http://www.raulmidon.com
arif mardin in son keşfi, stevie wonder ekolünün izinden giden süper sarkı soyleyen, bi o kadar da süper gitar soloları bulunan, metin şentürk ile karıstırılmaması gereken, istanbul caz festivalinde 7-8 temmuzda istanbul jazz center'da sahne alacak olan zat.