bugün

hissedilerek yapıldığı zaman hayatımda gönül verdiğim şeylerdendir candır can.
(bkz: ais ezhel)
hızlı söylenen müzik türü.*
rape hızlı ve anlamsız diyenleri gerçekten anlıyorum. cünkü rapi anlamak için bu işe gönül vermek şarttır. bir emre aydın* gibi gece yada melenkolik anlarda dinlenebilecek. yada bi hayko* gibi dinliyip kapatılan bişi değildir rap.
rapi anlamak için hiphopu anlamak gerekir. hiphopu yaşamak gerekir. dışardan bakınca serseri kültürü bol bol giyinip hızlı hızlı şarkı söyleyen adamlardan fazlasıdır bu kültür.
ben 5. sınıftan beri bu işi kovaladığım için dinleyecek albüm, şarkı bulduğumda koşarak diğer arkadaşlarıma gittiğim için. birlikte bu kültürü herkes öğrensin ön yargılar kırılsın diye uğraştığımız için. bu işle uğraşanlara sempati duyduğum için. bi dönem bol pantlon giydiğimde o iğrenç bakışlı gözlerin, sözlü tacizlerin hedefi olduğum için. bu kültür bu müzik şehrimde gelişsin diye kuruş para güdmeden bi taraflarımı yırttığım için. insanlar tanısın diye zararına konserler yaptığım için anlıyorum rapi. ve bunun için bana hızlı şarkı söyleyen adamlardan fazlası rap.

bunu gerçekten iyi ayırt etmek lazım rap dinlenmez hiphopun içinde yaşanır.
rap savaş
rap umut
rap yola koyulmak
rap bugün somalide aç bir çocuk doyurmak

(bkz: grogi)
(bkz: kamufle)
(bkz: hayki)
rap bir tutkudur rap bir olgudur rap bir duygudur.
1970 yılları arasında sokaklarda doğaçlama ile başlayan, kökeninde eleştiri ve isyan bulunduran müzik türüdür. açılımı rhythmic american poetry şeklindedir bu müzik türünü yapan kişilere mc yani master of ceremony * denir.
yatay haldeki sağ ya da sol kolu baş hizasının az yukarısından alıp bel kısmının yaklaşık 3 santim aşağsına indirmektir.
ruh yok, sanat sıfır. müzik değil, tekerlemedir. at çöpe.
bol pantolondan fazlası.
ritmik Amerikan şiiri, asıl amacı sesini duyurmak, mesaj iletmektir.
dinledikce insana yeni şeyler katan müzik türüdür.
halen müzik türünden sayanlar var.
http://a4.sphotos.ak.fbcd...827835441_599615444_n.jpg
geceleri gizlice dinlediğimi itiraf etmem gereken.
rap hayat felsefem. Rap savaş rap umut rap gülmektir. Rap kim olursa olsun mazluma üzülmektir.
rakim, big pun, 2pac, kool g rap, wu-tang clan, nas, capone-n-noraga, the game, busta rhymes, cypress hill, iam, ntm, krs-one, mobb deep, jedi mind tricks, sean price, m.o.p., outerspace, reef the lost cauze, king syze, celph titled, apathy, doap nixon, chief kamachi, block mccloud, king magnetic, ill bill, la coka nostra, necro, esoteric, r.a. the rugged man, immortal technique, smif-n-wessun, buckshot, sabac red, canibus, q-unique, freestyle (arsonists), l da headtoucha, snowgoons, diabolic, blacastan, atmosphere, brother ali, main flow, citizen kane, dilated peoples, pep love, tech n9ne, joell ortiz, pumpkinhead, ruste juxx, madchild, abstract rude, torae, skyzoo, kam moye aka supastition, copywrite, visionaries, cunninlynguists, wordsworth, cyrus malachi, melanin 9, blaq poet, planet asia, large professor, killah priest, tragedy khadafi, sick jacken, tonedeff, breez evahflowin, reks, termanology, jurassic 5 vs. gibi isimleri kulaklarımıza ulaştıran müzik türü.
büyük üstat morrissey şöyle demiştir bu ''müzik türü'' hakkında.

insanlar sadece yapabilecekleri için müzik yapıyor gibiler. Bütün teknocu ve hip-hopçı çocuklar, hiçbir farklılık olmadan tamamen aynı şeyi yapıyor ve bunun harika olduğunu sanıyor. Hip-hop'ta gizem ve merak hiç yok. O tür bir soundu üretenler genellikle konuşamıyor bile.
kültür düşmanı.
Türkiyede rap zordur. Rapçi olmak dahada zo.rdur. Nedeni ise arabesk rapi gerçek rapçi sanmak gibi birdurumda var.
amerikada protest amacıyla başlayan daha sonra farklı tarzları ortaya çıkan müzik türü.
arabesk rap denen ne idüğü belirsiz akımı bir kenara bırakırsak, rap müziğin muhalif tarafını piç edip karıyla kızla ''hadi oşşş yala bebeğim'' tarzı klipler çekip şarkılar yazan 50 cent gibi şarlatanları saymazsak aslında kötü bir müzik değil. iyi yapıldı mı iyi olabiliyor. lise yıllarımın başında rap müziğe ciddi biçimde sarmıştım çünkü ordan biliyorum.
-tiye'sini unutmuşsun kardeşşş...
HErşeyin,herkesin,her bokun vs vs en iyi anlatılabileceği müzik türü.
Hızlı rap şarkılarla bir alıp veremediğim yok, birçoğunu severek dinliyorum ama benim tarzım daha çok, akışkan bir ritme sahip olan mısralar.
doksanlar g-funk müzik ve/veya tupac dinlemeden görüş belirtilmemesi gereken ''müzik türü''dür. bunları dinlemeden konuşmak ergen rock grubu dinleyip ''olm bu bişeye benzemiyo yeaa'' demektir.
eminem in kralı olduğu müzik türü. türkçe rap dersek olay değişir. dinlenebilir türkçe rap yapan en fazla 10 kişi vardır.
güncel Önemli Başlıklar