bugün

küçükken benim de vardı böyle bir hayalim filmlerde falan görürdüm özenirdim nihayet 99 senesinde ranzalı bir çocuk odası aldık mobilyacılar geldi kurdu odayı ben inip çıkıyorum falan ranzanın üstüne ama hiç bir zaman o ranzanın üstünde uyuyamadım çünkü normalde nasıl bir uyku stilim varsa gece uyurken yataktan düşerdim ve uyanmazdım sabah yerde uyanırdım sonradan geçti yere düşme huyum ama ranzanın üstünü indirip iki tane yatak yapmışlardı.
Üst Katta yatmayı kafaya koymuş olan çocuktur. Gözü yükseklerdedir.
(bkz: aferin).
muhtemelen evin tek çocuğudur. hevesini üniversite yıllarında yurtta, askerdeyken koğuşta bol bol çıkarır.
garibanDır. Muhtemelen yer minderinde yatıyordur. Görmüştür bir yerde heves etmiştir. Allah çocukların saf dualarını kabul etsin. Inşallah o çocuk da gerçekleştirir hayalini.
askere gittiğinde ranzadan bıkacak olan her çıktığında ranzaya küfür edecek olan çocuktur.
ne mal bir çocuktur. yokmu lan başka hayalin. ne bileyim git polis ol doktor ol action-man ol bir sikim ol. sanki hergün gazete üzerinde mi yatıyorsun denilecek çocuktur.
masum çocuktur. yıllar önce o çocuk bendim. hep yatılı okumayı hayal ederdim derken yatılı bir lise kazanılır ve evden ayrılınır. ayrılış o ayrılış 12 sene oldu daha ailemle yaşayamadım 14 yaşımdan beri. o çocuğu da 15 yerinden boğarak öldürdüm.
bu hayali ailesi tarafından kale alınmayan, ranzanın üst katında yatmanın tuhaf mutluluğunu tatmak isteyen çocuktur. ne mutlu hayalleri gerçek olan çocuklara.
küçükken merak edip yattıktan sonra ilerde ne kadar saçmaymış o kadar inat etmem diye düşünen çocuktur.
hayallerinde yaşamayı seven çocuktur. ayrıca benimdir fakat geçen sene arkadaşların yurdunda kalırken ranza sevdamı anlatınca ranzanın üst yatağını bana vermişlerdi. fakat merdivenlere adım attığım gibi kayıp düşme tehlikesi geçimiştim. * ondan sonra ranza sevdam son buldu.
Hayaldi gerçek oldu.
Hiç nasip olmadı.
ranza fobim var. asla alttaki yatakta yatamam. ya çökerse?
Yaş 27 yatıyoruz hemde altta. Çömezler yukarı ahahaha.