bugün

cumartesi pankları kadar samimiyetsizdirler. yılın 11 ayı dinen hiç bir emri yerine getiremeyen ama ne hikmetse ramazanda saygı adı altında günah çıkarmak için dindarlaşan ama mide bulandırıcı olan tiplerdir. bir de bunların 11 ay içip ramazanda içmeyem modelleri irite edicidir. vicdanen rahatlamak için başka yollar bulmaları gerekir.
Niyeyse bazı şahısların zoruna gitmiş bu insanlar. Adam 11 ay iciyosa ramazan da da mı içsin? Belki ramazan bırakmasında bi araç olacak . 11 ayda yaptığını 1 ayda silme imkanı eline geçiyor ve hayata yeniden başlamak istiyor çoğu insan bunda ne var?

Bazıları sadece ramazanla kısıtlı kalıyor varsın kalsın senede 1 ayda olsa hatırlamaları o çabaları bile yeter.
kendini allah zannedip ( haşa ) onu bunu kafasına göre yargılayan ve ayrıca kendini tam gün müslüman zanneden zavallılar gibi aşağılık değilllerdir.
ramazan ayında hayatına ve kendisine belli bir oranda çeki düzen veren bir insandan kim ne ister. nasıl bir zihniyet bunu eleştirebilecek bir kuvveti kendinde bulur.
cennetin bizim bilemediğimiz bir kapasitesi var da "onlar sadece ramazan da müslüman oldu ben hep öyleydim beni al beni al" diye torpil mi istiyorsun be hıyar.
cennet dolar diye mi korkuyorsun.
kimsin?
nesin?
cumaya gelen adamdan neden korkuyorsun?
ramazanda içki içmeyen adam seni neden rahatsız ediyor?

ramazan müslümanları, sair zamanlarda din ile çok da ilgili değilmiş gibi görünen insanlardır. tabi biz bilemeyiz. sadece gibi görünürler.
populasyonun merkezi türkiye olup genelde insan türünün 25-40 yaşları arasında ortaya çıkarlar. iç anadolu, doğu anadolu, iç batı anadolu (kütahya afyon uşak) da bolca görülür. 11 ay boyunca pavyon doluluk oranları tavan yapan bu bölgeler ramazan gelince huşu içinde ibadet eder, sokakta sakız cigneyenler taciz edilir, açık olan mekanlara sövülür, son iftarin yapılmasını mütevelli içki, karı kız ortamları devam eder.
Ramazanda israili protesto eder.
Ramazanda fakir aklına gelir.
Ramazanda sadaka verir sonra rahatlar.
Ramazanda oruç tutar sonra müslüman olur.
iyi ki müslümansınız gerçekten.
ay mutlaka aksatmadan tutarim ben orucumu. oruc bitince diskoya, oruc bitince raki masasina.
elbette herkesin kendi ozgur dusuncesi fakat yine bir hem ayranim dokulmesin hem bla bla bla muhabbeti daha.

görsel