bugün

yılın 11 ayını ibadetsiz geçirip, bir ayda 11 ayı telafi etmeye çalışan müslümandır.
marka müslümandır...
oruç tutmayanı kınayan müslümanlardır.yeri gelir oruç tutmayanı dereye falan atarlar, aman dikkat.
Sadece ramazanda müslüman olan insanlar.
ramazanda Bile müslüman olamayandan daha müslümandır.
(bkz: bardağın dolu tarafını görememek)
en azından ibadetini 1ay yapıyor ibadet etmiyor ise bile ibadet edene saygı duyuyor.
toplum baskısıyla müslüman olanlardır bu ezikler..

(bkz: tutmazsam millet ne der) **
yada içten pazarlıklıdır çaresiz sefiller..
(bkz: ramazan mübarek ay diğer 11 ay affedilir bu ay) *
bu da yazarın notu:
(bkz: o kadar çaresizsiniz ki acıyorum lan size)
Müslüman olan avustralyalı gencin bile farkettiği müslümanlardır. (bkz: müslüman olan avustralyalı genç)
bunlar bir de sadece ramazanda beş vakit namaz kılarlar, geri kalanda hiç kılmaz.
11 ay boyunca her boku yedikten sonra, "ramazanda içmesem bile bara girmem, her gün orucumu tutarım, 11 ayın günahını başka nasıl çıkarayım hocu" diyen, kendinden iyice soğutan, yavşak gibi bir şeydir. müslüman olacaksan hep ol, olmayacaksan hiç olma, bu ne ikiyüzlülük. ramazan olmasa ne bok yiceksiniz acaba?
insanları belli bir kalıpta yaftalamanın bir başka versiyonudur. yapılmaması gerekir, lakin her koyun kendi bacağından asılır. islam hoşgörü dinidir ve kişilerin ibadet saat ve tarihleri bizi enterese etmez. hiç ibadet yapmamış birisinin allah katındaki seviyesini yalnızca allah bilir.
türkiye müslümanlarıdır.
(bkz: aa bu benim lan)
oruç tutanlara lafım yok. Hatta 11 ay her türlü şeyi yapıp samimi olarak oruç tutanlara da yok.
Fakat şu her türlü haltı yiyenlerin, en büyük müslüman kendileriymiş gibi birden islam neferi kesilmeleri. Ona buna bok atmaları, adam beğenmemeleri beni çileden çıkarıyor.
(bkz: dindarların oruç tutanları da eleştirmesi)
klavye delikanlilarina batan durumdur.
bu müslümanlar ramazan geldi diye seks ile alakalı veya küfürlü entryleri sevdikleri halde eksilerler.
eksi sözlük'ten baslık çalmazalar en azından.
ulan bende nefret ederim bu iki yüzlü riyakarlardan, bunların birde;

(bkz: kandil gecesi müslümanları) versiyonu vardır. normal hayatlarında zevk-ü sefa

içerisinde yaşayan bu insanlar, ramazanın gelmesi ile birlikte ilahi bir şekilde

tasavvufa verirler kendilerini, en alkolik ayyaşından tut, en küfürbaz kumarbazına kadar

hepsi bi anda değişir, fenafillah mertebesine ulaşır, kamil insan olurlar.kesinlikle

iftarı kaçırmazlar ama teravih namazına da gitmezler değişiktirler. tabi herkesin dini

kendine ben sadece nefret ederim onlardan ama gidip suratlarına karşıda

küfür etmem laf sokmam.

haa burası mı? burası farklı sözlük ayrı bir mecra olduğundan sayılmaz.

hayırlı iftarlar efendim
islam dininin yani dinleri olduğunu savundukları dinin sadece oruç tutma şartını yerine getien müslümanlardır. bunlar bide yıl boyu içerler günah olmaz ramazanda içmezler günah olur mazallah.
sadece bayramlarda ve teravihlerde camiye giden müslümanlardır. bir de mantıyı yedikten sonra geğirir bunlar, utanmazlar.
oruç ağzımla küfrettirmeyin
oruç ağzımla yalan mı söyleyeceğim.
oruç olmayan ağzıyla küfürde eder, yalanda söyler. eğer bunlar günahsa her zaman günah. tamam tam olarak belki istedikleri gibi ibadetlerini edemiyorlardır gönülden, o yüzden oruç tutuyorlardır. ama bazı şeyler var ki günahsa her zaman günah. ne yapacakmışız elimize, belimize, gözümüze sahip çıkacakmışız..
ramazan müslümanları , 1 ay içmiyorlar diye kendilerini pir ü pak ilan edenlerdir.

ramazan müslümanları, 1 ay karıya kıza bakmamak için kafa çeviricem derken fıtık olanlardır.

ramazan müslümanları, 1 ay etrafa ayıp olmasın diye teravihe gidiyorum deyip hava alıp dönenlerdir.

ramazan müslümanları, 1 ay boyunca allah ı dillerinden düşürmeyenlerdir.

ramazan müslümanları, 1 ay boyunca o kanal senin bu kanal benim dini program izlerler.

ramazan müslümanları, namaza başlayıp hiç bırakmayacaklarına dair yeminler ederler.

ramazan müslümanları, bayramın ilk günü kendilerini içkiye, karı kıza verirler.

ramazan müslümanları, namaza başlamak için, gelecek ramazanı beklerler.

ramazan müslümanları, oruç tutmayanı itin götüne sokarlar, dindeki hoşgörüden dolayı.

ramazan müslümanlarına inançlarını sorsak, neredeyse evliyalıklarını ilan ederler.

sol framenin şu anki halinden de açıkça görülen durumdur. bir dahaki ramazana görüşmek üzere.
şuan gergin bir şekilde ortalıkta dolaşmaktadırlar. bu ay kaç çekiyor falan diye bilgi toplayanları bile var.
ramazan'ı kutlu bir ay olarak gören insanlardır...
aslında yaptıkları çok absürd değildir,çünkü insanoğlu daha doğrusu inançlı olanlar,ister istemez her anını günah mı,yanlış mı diye sorgulayamaz ama ramazan'da bu sorgulama,günah işleme korkusu daha çok ön plana çıkar ve insanları vicdanen rahatsız eder...çok yadırgamamak lazım...
tabii ki doğrusu her zaman düşündüğün,inandığın gibi yaşamak ama hangimiz böyle yaşayabiliyoruz ki? hayatın kendisi,dinamikleri,dengeleri bizi sürüklüyor,bize engel oluyor...
güncel Önemli Başlıklar