bugün

içki diye bişey varsa o da rakıdır. diğerleri alkollü içecektir. ergenliğinde +18 kluplere girebilen abilerinden vodka vişne hikayeleri dinleyerek büyüyenler rakıya arabesk ortam der geçer tabi.
Bok iç amk bok iç.
Zorla mı ağzına dayıyorlar.
sende rakı içecek ağız var mı dedirten başlıktır.

hiç bir alkolün tadı güzel değil zaten. kuru kuruna kim bir rakıyı, vodkayı ağzına dikebilir ki. ama işte sevilen şey alkol değil, alkolün etkisi.

rakı güzeldir.
rakı içmemiş insan söylemi.
insanlar içsin diye üretilmiş bir içecektir rakı. insan olmayan anlayamaz.
götün yiyosa bir şişe rakıyı sek içte gör ebenin fotoğrafını çay tabağının içinde bak bakalım sarhoş ediyor mu etmiyor mu diyilesi yazardır.
göreceli ve kimine göre haklı gerçektir. anason kokusu ve tadı midemi bulandırıyor, bir yudum alsam olduğu gibi çıkarıyorum amk.

rezildir, iğrençtir, berbattır.
Salahk salahk konuşma be.
hasiktir ordan mal sen ne anlarsın gibi tepkiler almanıza neden olabilecek önerme. rakı şalgam kadar güzel bir demlenme şekli yoktur.
Rakı acı değildir ! senin yeterince acın olmamıştır . evet.
adabi bilinmeyip ve yine adabina uygun icilmeyince edinilen fikir.

görsel
Kime göre neye göre?
görsel
anasonun kokusu bile kusmak için yeterlidir açık ve net.
Icince agzım götüme dönüyo icemiyorum desene sen suna.
Alkole bok atmak istediğim için değil de isteyen icsin ben alkolü içmiyorum amk hiçbirinin tadı güzel değil

Sigara da bıraktık 200 yıl yaşama gibi planım var evet.
yahu kokusunu aldığımda bile midemden özür dilemek istedim.
arkadaşa benden nesquik,sek olsun.
haklı bir gerçektir, bende çok sevmiyorum açık konuşayım.
hoşt lan it çarpılırsın.
Zevk meselesi olan bir konuyu gerçek diye genellemekten daha igrenç degildir.

Anason midesi bulanan ve gazı olan bebekleri rahatlatmak için kullanılır.
Bu yüzden anason kokusunu duyup mide bulantısı geçirmek tıbben incelenesi bir durum.
Içemiyosan bok atmayacaksın.
Ağır kimyasal içmiş gibi hissedenler ya rakı içmeyi bilmiyordur ya da rakı adabını bilmiyordur. yahut ağzıyla nasıl rakı içilir henüz öğrenememiştir. En basit ihtimal ise Bira dışında bir şey içmeyi bilmiyordur.
Beylik bir laf olacak ama rakı içmeye yeni başladığım zamanlarda, bir yudum çekip yüzümü buruşturdumda; “rakının tadı acı geliyorsa yeterince acı çekmemişsindir’ demişti, saygı duyduğum bir abi . zamanla acımız çoğaldı sanırım, artık rakının tadını alabiliyorum.
Deve sidiği iç sen...

Tutan mı var?
Rakının tadı fazlasıyla bozuldu, Eskiden içerken keyif verirdi. rakı sofrası kurulur, muhabbetler edilirdi ama artık içerken rahatsız ediyor tadı. Bunu birkaç arkadaşımla daha konuşup teyit ettim, yani sorun bende değil, rakıda.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar