bugün

küçük iskender'in yine kelime oyunlarında tavan yaptığı son yayınlanan kitabının adı.
küçük iskender'in aforizmalarından oluşan kitabıdır..
aforizmalarından sonra ise iskender'in "sigara"lara yazdığı metinler gelir.. lisedeki hocasını bile yazmı$.
her zamanki gibi fırlama bir iskender yanar döneri. küçük iskender belki artık şaşırtmıyor ama formundan da bir şey kaybetmiş değil. mesela;

- bulutlar: kuşların konuşma balonu..
küçük iskender (r.s.k.)

- senin söylediğin şarkılara tarih klip çekecek.
küçük iskender (r.s.k.)

- içinde olduğum tren, beni almadan geçip gidiyor..
küçük iskender (r.s.k.)

roll un yüksek tepelerinden acele ile ama her nasılsa itina ile apartılmış ve buraya kondurulmuştur.
(bkz: http://www.sahibindenilanlar.com)
yeni gelmiş, hoşgelmiş yazardır.
din değiştirmeye karar veren rahibin yapabileceği bir durum.
dünya güzeli bir insan desem sanırım abartmış olmam. her türlü ağzım açık kaldı desem mi demesem mi, kızarsa silicem zaten de..
(bkz: aman sabahlar olmasın)
(bkz: din elden gidiyor gidiyor giiiit ti)
özellikle marlboro ve camel karşılaştırması tadından yenmez,marlboro emperyalistliğini gizlemez ancak camel kimlik değiştirir dururmuş kendini pazarlamak adına,bu yüzden marlboro bu kadar dışlanmayı haketmiyormuş cünkü rengi belliymis en azından *,birinci köylü sigarası imiş karşısına otursanız cok hikaye anlatırmış,samsun ve maltepe savası bitmemiş,yalnız gücüne gidermiş maltepenin samsun yok iken alınmak,bunu kendisine ihanet sayarmış,boşluk doldurmaya karşıymış,meltem bir zamanların en cok rağbet gören kadın sigarasıymış eva benzeri slim sigaralar cıktıktan sonra pabucu dama atılmış geri de alınmamış üstelik ve winston öğrenci sigarasıymış kücük iskendere göre winston geyikleri hic çekilmezmiş..ama fiyatı ortalamaymış,tarafsızların sigarası diyor bir yerde haklı..hangi tarafı tutsak elimizde kalacak gibi...

hocası herkesin bilim adamı olmak zorunda olmadığını edebiyatcıların da olması gerektiğini savunan idealist bir öğretmen,öğrencileri tarafından sevilip sayılıyor fakat devlet onu "öğrencilerin ufkunu genişletiyor" diye hapse atıyor.hapisten cıktıktan sonra öğrencileri tarafından sorulan soruların hic birini cevaplamıyor,ideolojisi yüzünden öğrencilerini dışlayan ya da hor gören bir hoca değil fakat dinci bir öğrenciyi başka bir gerekce ile okuldan attırıyor.iskender hocasına bir şiir yazıyor üstelik onun yazdığı anlaşılmasın diye daktilo ile yazıyor ve ;

-hocam biri size şiir yazmış..(hoca kağıda bakıyor)
+beni böyle mi anlatıyorsun ?

yıllar sonra kücük iskender'e

yamulmuyorsam hapishanedeki anılarını ve dönemin siyasi olaylarını anlatan bir kitap yazacağını nasıl yayınlatabilebileceğini soruyor..kücük iskender utanıyor..

bir saatte sindire sindire okunabilecek kitap,ironi denizi ve ima yağmuru,bir gergef,bir cuvaldız ya da...
super bir nick e sahip, galiba komik bir yazar.
nickine tebessüm ettiğim yazar.
(bkz: yaratıcı başlıklar)
hafif bir baş ağrısı. Esasen çok da bir şey değil.

Gölgesine hayran minik adam,

Küçücüksün oysa.
Henüz bir çocuk olduğunun farkında değil gibi, eline geçirdiğin her oyuncakla -minik bir araba, plastik bir tabanca belki- akıttığın salyadan ürperiyorum ben. O biriktirdiğin suyun önce eline ve oradan elindeki oyuncağa bulaşışından da.

Küçücüksün oysa.
içimde biriktirdiğin bir yığın öfkeye inat, küçücük. itile itile ilerlemiş hep. itilerek ilerlerken, üzerine yapışanlarla büyüdüm sanmış. Geçtiği her yerden bir parça katıp kendine, karşılığında bir damla zehirli su bırakmış. Akıtabildiğince akıtmış zehirli suyunu gittiği yerlere, ve yolu bitince sonunda, onda kalanlar kendi bedenine karışmış. Zehirli bir çamur olmuş artık, ve uğradığı her yere en kesif haliyle bulaşmış.

Küçücüksün oysa.
Sonunda batıcağımı bile bile bulaştırdım ellerimi çamura. Sandım ki bedeni galip gelmiştir, izin vermemiştir zehrinin ona dokunmasına. Kaldırsam bir iki kabuğu üstünden, pırıl pırıl bir mercan çıkar içinden. Kaldırdığım kabuklar dağ gibi birikti yanımda. Ve farkettim ki;

Küçücüktüm oysa.
Kalbi kelebeklendiğinde dünyayı devirebileceğini sanan güzel kız,
Bak, küçücükmüşsün oysa.
Güvenli sahiller selam dururken sana,
Tek bir mercan için,
Ne işin vardı ölesiye derin okyanuslarda.
(bkz: din değişikliği nedeniyle maliyetine satışlar)
Tanrıverdi emlaktan satılık.

rahibe Teresa ve peder Alfonso'da içinde.kiliseyi alana çan hediyemiz + kredi imkanı. %0,15den başlayan faizlerle.

Not: Rahibe Teresa bakiredir.Peder Alfonso ise eşcinsel katolik.
(#9367781)(#9366475) böyle zeki insanlarla birlikte aynı düşünceleri paylaşmaktan mutluluk duyduğum yazar insan.
twitter adresindeki gördüğüm resim kadarıyla, güzel bir bağyan yazar.
bugün dışarıdayken gördüğüm ilan. arasam mı acaba.
küçük iskender' in aforizmalarından oluşan kitabı.

- Ben ölürsem karakutumu bulamayacaklar.
(bkz: Rahibinden com)

görsel