bugün

(bkz: rabbim klivlınd dedi)
çok umut verici ve bir okadarda uzak. hani nerde bizi unutmadıysa niye hiçbir istediğimiz olmuyor. hep bir umutsuzlukla yaşıyoruz. her an intihar etmek ihtiyacı duyuyoruz.
Çaresizliğin sonunda, insana belki de tek ümit veren cümle. Zaten ondan baska bizi hep düşünen kim var ki.
açlıktan ölen afrikalı çocuklar allah'ın yüzünden değil, insanların paylaşmamayı bilmemesi yüzünden ölmektedir.

öldüren allah değil, sen ben gibi adamlar.

güzel ayettir.

edit: silmiş entryi...
Zor günde umut verebilecek bir cümle.
Kimse yoksa o var...
umutsuz bir anda akıllara geldiğinde kişinin içini ferahlatan ve yüzünde tebessüm oluşmasını sağlayan sözler.
isyan feveranimin en üst düzeyinde olduğum bir günde gördüğüm başlık.
ama kesinlikle katılmıyorum. öyle olsa fark ederdik dimi ?
o zaman yırttık desene.
Bu allahin hz. Muhammede as hitabidir. Bize donuk olan kismi ise; allahin bir kimseyi fazliyla musluman etmesi zaten o kimseyi birakmadiginin en acik delilidir. Diger imtihanlar da olmasa dunyaya gonderilmemizin ne anlami var. Musluman olmayanlardan ise fazil ve ihsanini cekip yardimsiz birakmisdir.
http://www.youtube.com/watch?v=yt79NH-VTrE
Hep aklıma gelen söz. Son günlerde başıma gelen bu olaylar nasibimin bazı konularda bu kadar kapalı olması hepsinde vardır bir hayır.
- duha suresi 3.ayet -

eskiden ateist olan matematik profesörü jeffrey lang'in kuran-ı kerim hakkında yaptığı takdire şayan bulguları izlerken "duha suresini okuduktan sonra 20 dakika bebekler gibi ağladım" demesi üzerine merak edip mealine baktım ve evet yani özellikle bu ayet olmak üzere toplam 11 ayetten oluşan sure gerçekten insana kendini farklı hissettiriyor.
bu arada jeffrey lang in 90 dakikalık konferansını youtube dan mutlaka izleyin derim.
Rabbin seni (seçti seçeli hiç) terk etmemiş ve (seni sevdi seveli) (sana) hiç kızmamıştır!

Duha süresi 3'üncü ayet.

Rivayete göre; Rasülullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) müşriklerin bazı sorularına ertesi gün cevap vereceğini söylemiş, ama vahyin gelişi uzunca bir süre gecikince onlar: “Rabbi Muhammed’i terk etti ve ona kızdı!” gibi laflar etmişlerdi ki, bu ayet-i kerimeleri indirerek Allah-u Te’ala Habibini teselli etti.
Tek dostumuz olan rabbimizin buram buram merhamet kokan ayetidir.
Ne kadar nankörlük de yapsak, iyi günümüzde anmasak, sadece derdimiz olduğunda kapısına koşsak da o bizi hep affetmek için bahane yaratıyor.
Kimseden fayda yok. Henüz nefes alıyorken gelin ona koşalım. Huzura.
Benim darıldığımın bana darılmadığını bilmek, gözettiğini somutlandırmak, aslolanı hissetmenin en çok hissedildiği kutsal kitap ayetidir.
görsel