bugün

1996 yılında kurulmuş palm desertli alternatif rock/stoner rock grubu. grubun kurucusu olan josh homme eski bir kyuss üyesidir.

albümler:
-queens of the stone age
-rated r
-songs for the deaf
-lullabies to paralyze
-era vulgaris
-like clockwork
-villains
Going out west adlı hakiki erkek şarkısı listemde olan grup.

*Tom waits'e saygılar.
in my head, no one knows, go with the flow gibi güzel parçaları vardır. nfsci gençlik bu grubu iyi bilir hepsini selamlıyorum.
1996 senesinde gamma ray adıyla kurulmuş sonradan isim değişikliğine gitmiş kyuss'ın devamı niteliğinde olan grup. kült stoner rock'ın aksine stoner/alternatif sentezi bir müzik icra etmektedirler. grubun kilit adamı aynı zamanda kyuss'ın fikir babası olan josh homme'dur. en iyi iki albümü rated r ve songs for the deaf'tir. dinlemenizi tavsiye ederim.

---albümler---
queens of the stone age (1998)
rated r (2000)
songs for the deaf (2002)
lullabies to paralyze (2005)
era vulgaris (2007)
like clockwork (2013)
villains (2017)

---personel---
josh homme (vokal, gitar)
troy van leeuwen (gitar)
michael shuman (bas)
dean fertita (klavye)
john theodore (davul)
birçok ölümsüz esere ev sahipliği yapmış rock grubudur.

in my head parçası akıllarda yer etmiş bir çok nfsu2 oyuncusu büyüyünce müzik listesine eklemiştir.

pejo 206 ve honda civic ile.
vintage sound dedin mi bu adamlar. bestelerin hepsi güzel değil bence de. ama arada iyi işler var.
kafa dinlendiren rock sarkisi yazan cilgin abiler. gemideyken demirde crane kabininde sabaha kadar dinledigim sayili gruplardan olmustur.
i appear missing şarkılarını son günlerde loopa almalara doyamadığım gruptur.

(#19633454)
i never came, in my head, if only ve şu an isimleri aklıma gelmeyen birçok dinlenesi parçalara imza atmış amerikalı grup.

http://fizy.com/#s/178pcn
müthişler. bir yandan da bunu yazarken içimin acımasına sebep olan grup. sadece ben bileyim ben dinleyeyim istiyorum! Ama bu insanlığa çok büyük ayıp olacağından söylüyorum: mükemmeller, dinleyin. *
Go With The Flow adlı enfes şarkılarıyla tanıdığım o güzel sağlam grup!!!!!!!!
kyuss sayesinde tanıdığım, josh homme hayvanının grubu. keşke gelseler de buraya, bir görsek.

(bkz: stoner rock)
mor ve ötesinin etkilendiğini düşündüğüm dinlenesi grup..
bir şarkı sözünü ortalama 3 ila 5 günde ezberlerim( yani o kadar beterdir ezberim) lakin feel good hit of the summer'ın sözlerini parçayı ikinci kez dinlediğimde mırıldandığımı fark edince tamam dedim " bu parça artık sokakta avare avare dolaşırken ağızda mırıldanacak parça" diye geçiri verdim aklımdan.
kafa iyiyken dinlendiğinde örfleri ve yasaları çiğnetme sınırına getiren tahrikçi rocknrollcular.
ailecek begeniyoruz. ayrıca bkz: them crooked vultures
çalınası şarkılar yapan son zamanların endüstriyel rock müzik yapmayan güzel bir guruptur. dinlenesi ve özellikle go with the flow. şarkıyı çalarken kafayı sallarken insanı cidden gaza getiriyor.
(bkz: go with the flow)
(bkz: in my head)
(bkz: sick sick sick)
son 10 yılın en ilginç rock gruplarından birisidir.
Kyuss'ın 1995 te dağılmasıyla Kyuss gitaristi Josh Homme'un 1997 senesinde kurduğu stoner rock grubu.
bir mesaj verme kaygısı taşımayan, dibine kadar sex drugs and rock'n roll temalı şarkılarıyla, günümüzün popüler gruplarının aksine suya sabuna dokunmadan sessiz sedasız kaliteli işler yapan; amerikalı rock* grubu...

hiç bir zaman öyle çok süslü şarkı sözlerinin ardına sığınmaz, hatta kendilerine "bu şarkıda ne anlatmak istiyorsunuz ?" gibi sorular soranları "it's about fucking..." diye gayet patavatsızca bir cevap vererek dumura uğratırlar.
web sitesi bir alem olan cici grup. bir giriyorsunuz, ordan oraya koşuşan spermler, rengarenk ampülden yaratıklar filan karşılıyor sizi. çocuk parkına dönmüş site ki sebebi son albümleri era vulgaris'in konsepti gereğidir.
(bkz: little sister)
no one knows, medication, broken box adlı dinlenesi şarkıları vardır.