bugün

malum hatırlarsınız,
(bkz: obama nın ahmet davutoğlu nu çağırma şekli)

tabi buradaki kişi ve kişiler türkiye cumhuriyeti devleti'nin yöneticileri, temsilcileri.
acıyorum bu adamlara da, abd'den aldığı emirleri uygulamak için ülke ülke geziyorlar.

şimdi bunun üzerine putin dalgasını geçiyor bu sefer.

http://www.medyafaresi.co...ogan-putin-gorusmesi.html

davutoğlu iyice neyse...
rte'nin gözlere dikkat.*
davut's boy come here.
çağırma şekli daha candan olmasına rağmen, ortaoyunundaki ibiş karakterini hatırlatmıştır.
http://siz.net/nejat-uygur-gel-lan-buraya-videosu/
başbakan yanında bakan götürmesin; yabancı devlet adamları onları garson sanıyor.
putin ahmed den çay koymasını istemiştir.
sevdiği birini ya da bir şeyi gördüğünde minik ellerini tıpkı putin amcası gibi kıvırarak gel gel yapan bebeler gibi.
güldürdün putin.
daha acı olan erdoğan'ın kullandığı beden dili ve putin'in odaya girişteki hükümran, patron tavrıdır. konuya aşina olanlar 00:06 ve 00:18 arasını izlesinler. bu adamı başbakan olarak tanımamama rağmen ben utandım. oy verenlere mübarek olsun...

davutoğlu mu?

cemaat olmasa bir yerlerde pas pas yapıyor olurdu bunu sen ben kadar rus siyasetçileri ve istihbaratçıları da biliyor.

(bkz: ya ne olacağdı)
--spoiler--
gel amerikanın uşağı der gibi çağırmış.
--spoiler--
bebekliğimizde hepimize yapılan "gel babası gel gel gel" hareketidir. bu harekete karşılık davutoğlu'nun bileğini yalayarak ikibuçuk hareketini çıkartması gerekirdi ki bence tam bir şok olabilirdi. fırsatı kaçırmış. Belki başka sefere!
salonda gazeteciler var. başbakan salonun ortasında, bakanlar kapıya uzak yerdeler. putin sonradan giriyor salona. bekletiyor. sonra da canımsınız diyip yanak alıyor. eh, new ottoman lara göre bir şey yok. yalnız, eskisi olsa hoplatırdı. onu diyeyim ben.
putinin bakanları da orada tayyip i bildiğin siklemiyor ama tayyip yakalası teker teker adamları hoşluyor. başbakansın ulen sen azıcık ağırlığın olsun. çiftçiye ananı da al git demek kolay tabi!
"gel gel gel babana. haniymiş benim oğlum" gibi bir çağırma hareketi.
malum videoda başka facialar olduğu için pek önemsenmeyen çağırma şekli.bizim bakanlar sırayla putin'e gidiyor,bizim başbakan da sırayla bakanlara gidiyor.
" bir buse ver cicim " tarzındadır.
hadise'den öğrenmiş olmalı.

(bkz: gel canım gel bana gel)
"gelin bakalım figüran kardeşler!" tarzındadır. tayyip erdoğan'ı ilk defa bir ziyaretinde bu kadar silik gözükmüştür.
amerika başkanlarının önünde hazır ola geçmediği için sorun olmayan çağrıştır.
bir rus vatandasi olarak sunu soyleyebilirim ki kapali kapilar ardinda baya bir firca cekmistir. davutoglunun olur olmaz sozleri , yok rusyayi izole etmek gibi , burda gerek medyada gerekse yonetim kademesinde not edildi.
(bkz: bebek sevici)
putin yine çok karizmatik. beni de öyle çağırsa zıplaya zıplaya giderim.
ha bide şu var ki http://galeri3.uludagsozl...rma-%C5%9Fekli_242154.jpg
ge buraya.geh bilibili diye çağırmasıdır.
düz mantık düşününce abes görünmeyen, hatta şirin gibi lanse edilebilen hareket. ancak biraz daha derin düşününce, bir ülkenin liderinin diğer bir ülkenin dış işleri bakanını 'gel baaalım yiğidim, gel bokunu yediğim gell' tarzında çağırması ne kadar masumanedir tartışılır.
zordur yerin dibine geçmiş prestijsiz bir ülkeye tekrar prestij kazandırma süreci,
resmen savaş öncesi gezileri yapılıyor, ve taraflar hakkında bilgisi olmayan cühelalar rus lardan daha rus bir şekilde yorum yapıyorlar.
ak sakallı dedenin rüyalarda ki 'gel yavrum, gel evladım gel babana gel' şeklindeki çağırma şekli.