bugün

ptt'nin yeni hizmeti bu hizmetle ister ptt merkezlerinden istediğiniz kitabı sipariş edebilirsiniz ister http://www.pttkitap.com/ adresinden sipariş edebilirsiniz üstelik kargo ücretsiz.
açılmayan sitedir.

gitti bizim kitaplar.
10 tl ve üzeri alışverişlerimizde kargo parası almayan kitap sitesidir.
internet üzerinden daha uygun fiyatlara kitap alabileceğimiz faideli bir adet site.
10 tl ve üzeri alışverişlerde kargo parası almayacağız deyip altına sepet tutarı baz alınmamalıdır diyerek sen de mi sahtekarlık peşindesin ptt dedirten sitedir. Bunun haricinde fiyatlar bakımından gayet uygun sitedir.
Fiyatlar standart. Tek artı bedelsiz kargo şartının libidosunun makul oluşudur. Bir süre idare eder sonra kapanır diye tahmin ediyorum.
kargosu inanılmaz geciken sitedir. üç haftadır kitaplarımı bekliyorum daha tık yok. idefix daha iyi kanımca.
kargo konusunda sıkıntılı bir sistem olsada fiyatlar uygun, düşünce güzel. umarız ki kitapları ulaştırmada ki sorunlarını çözer.
not:mesela bursa'dan sipariş edilen kitabı ankara'da bulunan yayınevinden istanbul'daki merkez ptt'ye gönderip, oradan tekrar bursa'ya göndermek fena halde mantıksızdır, ankara şubesi bursa'ya gönderim yapabilmelidir.
gördüğüm kadarıyla fiyatlar açısından diğer sitelerden bir tık önde.
yakın zamanda kargo konusunda da bir çıkarımda bulunacağım.
''herkes okusun diye'' slogan atıp kitap okumaktan mahrum bırakan kaplumbağadan hızlı sadece kitap satan gerisi Allah'a kalmış dedirten site.
Pazartesi sipariş verdiğim halde hiç bir mailime cevap vermeyen sitedir. Canlı destek hattı sürekli çevrim dışıdır. Sipariş verdiğim kitap kolay bulunmayan bir kitap olduğundan, ptt kitap'ta görünce sipariş verdim, yayın evine iletildi olarak gözüküyor 2 gündür, ne olacağını merak etmekteyim.
canlı destek hattı sürekli çevrim dışı olan, müşteri ile iletişim kurmaktan ısrarla kaçınan, neredeyse 1 ay geçmesine rağmen yayın evine iletildi olarak gözüken, yavaş bir kargo hizmetine sahip, mecbur kalınmadıkça kitap siparişi verilmemesi gereken internet adresidir.
kitap kapakları konusunda sıkıntıları olan internet kitapçısıdır.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/ptt-kitap/

kitaplar 10 lira üzeri ise kargo bedavadır ama herhangi bir alacağınız kitap 10 lira altındaysa kargo parası ödemek zorunda kalırsınız.
Dördüncü siparişimde beni hayal kırıklığına uğratmıştır. 12 günde ürünümü temin edemedikleri gibi bırakın bilgilendirme yapmayı maillerime bile dönüş yapmadılar. sözde canlı destek hatlarının da sürekli çevrimdışı olması cabası. fiyat olarak çoğu üründe en ucuz site olsa da müşteri hizmetleri berbat ötesi.

12 günün ardından sonunda telefon numaralarını keşfedip aradığımda aldığım cevap ise tam bir hayal kırıklığıydı. gayet normal bir şekilde "kitabınızı temin edemeyeceğiz,baskısı durmuş dilerseniz o tutarda başka bir ürün seçin" cevabını aldım. kitabı temin edemedikleri halde ulaşma gereği duymamışlar, aramasam ücretini ödediğim kitabı sonsuza dek bekleyecektim sanırım.
başka ürün seçmek istemiyorum, ücret iadesi istiyorum diyerek iptal ettirdim ürünü. an itibariyle iade ettikleri halde sipariş durumu kargoda olarak gözüküyor, sanırım gelişmemiş sistemlerinde iptal edildi seçeneği yok.

tavsiyem şu ki yaygın satılan kitapları, aceleniz yoksa ve fiyat olarak uygunsa bu siteden satın alın. aceleniz varsa, aradığınız spesifik bir kitapsa hiç bulaşmayın bu işin hakkını veren sitelerden sipariş edin.

son olarak; eğer sipariş verdiniz ve uzun süre geçmesine rağmen herhangi bir dönüt alamadıysanız 0(212) 527 56 00 numarasından ulaşabilirsiniz.

edit: günler sonra iptal ettiğim ürünü kargolamışlar, bugün geldi. geri gönderdim umarım başka bir sorun çıkmaz artık.
kargo ücreti vermek istemeyen kitap okuyucusunun uğrak yeridir. bayramdan birkaç gün önce sipariş vermiştik, hala kargoda... hayırlısı ile birkaç seneye kitap elime geçer.

siparişten 2 ay sonra gelen edit: kitap elime 2 hafta önce geçti lan. bu da bir şey tabii.
müşteri hizmetleri arı gibi çalışıyor. şoke oldum. hem çok hızlı geri dönüş yaptılar, hem de kendileri kaynaklı olan problemi anında çözdüler. şok üstüne şok yani. biz de saygılarımızı iletiyoruz.
kitap almayı düşündüğüm site.
25 ekim 2015'de sipariş ettiğim kitap hala elime ulaşmamıştır. Hadi hayırlısı bakalım kaç haftada veya ayda gelecek.

Edit: 04 Kasım 2015 Tarihinde elime ulaştı.
nedendir bilinmez, bende ptt hep "kütüphane" çağrışımı yapar. çocukluğumda yaşadığım küçük ilçedeki eski tarz mimarisi ile milli kütüphanelerin mimarisine benzediğinden olmalı..