bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  spor oyunlarında yoğun savunma baskısı anlamında kullanır.
  1 ... free your mind
 2. 2.
  (bkz: PRESSING)
  1 -1 ... free your mind
 3. 3.
  47. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde iki Ödül alan Film..

  Jüri Özel Ödülü + Behlül Dal Özel Ödülü...
  1 ... meferr
 4. 4.
  (bkz: press portakal)
  ... maix
 5. 5.
  90'ların başında diyarbakır'da bir grup kürt gazetecinin yaşadıklarını anlatan film.fragmanında gördüğüm kadarıyla güzel bir film.
  3 ... 1977
 6. 6.
  http://sanat.milliyet.com....2011/1361502/default.htm

  gerçekten de tam zamanında olan filmdir.
  1 ... darhejiroke
 7. 7.
  90'lı yıllarda, gündem gazetesine yapılan baskıları propangada yapmadan gözler önüne sermiş etkileyici bir film.

  mustafa balbay ve türevlerine yapılan, "haksızlıklara" ses çıkaran yurdum insanı nın ikiyüzlülüğünü suratımıza çarpmıştır.

  o dönemde bizzat başbakan tansu çiller'in emriyle bombalanmış bir gazetedir.

  bombalandıkları zaman attıkları başlık olayı özetlemektedir. "bu ateş hepinizi yakar"
  4 ... chevelle
 8. 8.
  'türkiye hiç bir dönem bu günkü kadar baskı görmedi', 'gazeteciler darbe döneminde bile bu kadar susturulmadı'. naralarını atanların izlemesi gereken filmdir.

  türkiye de basın 70'lerden sonra hep susturuldu, hep bezdirilmeye, bastırılmaya çalışıldı ancak her zaman olduğu gibi birileri kendi kuyruklarına basıldığı an demokrat, özgürlükçü ve basın özgürlüğü savunucusu kesildi.!!

  hey gidinin mustafa balbay ı neydi bir şiddetle f tipi cezaevlerini savunduğun günler. şimdi neden mutsuzsun ? iyi değilmiymiş şartları ? kusura bakma jakuzi yapmayı ihmal etmişler, hatta geleceğini bilseydik sauna bile yapardık ama sen zaten bu haline bile iyi demiştin o hücrelerin.
  3 ... hayyamatlos
 9. 9.
  --spoiler--
  1990’ların ilk yarısında, bir avuç gazeteci Diyarbakır’da yaşanan insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmaya çalışmaktadır. 18 yaşındaki Nazım her gün gazete bürosunu açar, ortalığı temizler, gazete dağıtımıyla uğraşır.

  Hafız, beş köylünün kaybolması olayını araştırırken bir çetenin izlerine rastlar. Gazete bir yandan teknik olanaksızlarla uğraşmakta, bir yandan da yaptığı cesur haberler yüzünden çeşitli engelleme girişimleriyle karşılaşmaktadır. Tehditlerin ve saldırıların artmasının ardından geceleri büroda kalıp nöbet tutmaya gönüllü olan Nazım, gündüzleri de gazeteciliği öğrenmeye çalışmaktadır. Gazetenin Diyarbakır’da bayilere dağıtılmasının da engellenmesi üzerine, gazete ekibinin okurlara ulaşmak için yepyeni yöntemler bulması gerekecektir.
  --spoiler--

  beyazperde.com

  izlenilesi bir film.
  ... kulakarkasi
 10. 10.
  herkesin bildiği, herkesin konuştuğu ama herkesin yaşamadığı birtakım olaylara, izleyenleri şahit eden, bir nevi yaşatmaya çalışan, yaşayanları anlamaya, anlatmaya çalışan bir film.
  ölmenin, öldürmenin, vazgeçmenin, direnmenin, cesaretin, sadakatin git-gel lerini 100 dakikaya sığdırmış, şiddetle tavsiye edeceğim film.
  2 -1 ... aias